Czy za 10 lat płatności mobilne wyprą gotówkę?

Jak wynika z badania #finanseprzyszłosci, przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium, ponad 90 proc. Polaków uważa, że za 10 lat bankowe aplikacje mobilne staną się centrum usług nie tylko bankowych. . Posłużą one m.in. do zakupu biletów, funduszy inwestycyjnych i ubezpieczeń, ale także do płacenia za parking, sprzęt AGD, ubrania czy zamawiania jedzenia. Według przewidywań ekspertów rynku bankowego, aplikacje przyszłości będzie wyróżniała właśnie wielofunkcyjność.

Still0022

Aż 40 proc. Polaków twierdzi, że w 2028 roku będzie korzystało z bankowości mobilnej codziennie lub prawie codziennie. Obecnie, bardziej popularne jest bankowanie na urządzeniach stacjonarnych. Jednak w ciągu 10 lat sytuacja ulegnie zmianie i według przewidywań, z tej opcji będzie korzystało 32 proc. badanych. Spadnie również odsetek osób, które w ogóle nie korzystają z bankowości mobilnej. Dzisiaj, grupę tę stanowi co trzeci Polak, natomiast  w 2028 r. będzie to tylko 14 proc.

Wszystko wskazuje na to, że właśnie bankowa aplikacja mobilna może stać się centrum usług, z którego Polacy korzystają codziennie. Komórka i aplikacja mobilna będą służyły również do dokonywania płatności. 13 proc. Polaków deklaruje że za 10 lat najchętniej płaciłoby gotówką, natomiast już ponad 15,6 proc. wybrałoby płacenie telefonem, a 15,2 proc. BLIK-iemduży udział – mówi Iwona Jarzębska, rzeczniczka prasowa Banku Millennium.

Na pytanie „Czym najchętniej płaciłby Pan/Pani za 10 lat?” ponad  30 proc. badanych wskazało na urządzenia mobilne – 15,6 proc. na telefon, a 15,2  proc. na telefoniczne płatności BLIK-iem. Z badania wynika także, że w najbliższych latach aplikacje bankowe będą podążać za potrzebami użytkowników, którzy planują wykorzystywać je na większą skalę nich dotychczas.

Ponad 9 mln Polaków już dzisiaj korzysta z bankowych aplikacji mobilnych i ta liczba wciąż rośnie.  W Banku Millennium w 2017 roku zanotowaliśmy prawie 40 proc. wzrost liczby klientów używających naszej aplikacji mobilnej w stosunku do roku poprzedniego. Widzimy, że budzi ona coraz większe zainteresowanie – dodaje Iwona Jarzębska.

W ciągu 10 lat wzrośnie też liczba osób,  które zdecydują się na założenie lokaty, zakup funduszy inwestycyjnych, ubezpieczeń komunikacyjnych czy turystycznych w bankowości mobilnej. . Blisko 80 proc. Polaków uważa, że w 2028 roku weźmie kredyt lub założy lokatę właśnie w aplikacji mobilnej bądź w bankomacie.

Wypowiedź: Iwona Jarzębska, rzeczniczka prasowa Banku Millennium

mat. i fot. Newsrm.tv

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s