Coraz więcej osób inwestuje w sztukę. Zaczynają od młodych artystów

Coraz więcej osób bierze udział w aukcjach, na których wystawiane są prace młodych artystów. Obrót na pierwszej w 2018 roku aukcji Młoda Sztuka w DESA Unicum wyniósł 243 316 zł. To aż 30% wzrostu w stosunku do stycznia zeszłego roku, co pokazuje, że rynek bardzo dynamicznie się rozwija. Kolejna licytacja już 20 lutego.

Skoczylas

W ciągu ostatnich 10 lat projekt Młoda Sztuka rozwinął się nie tylko pod względem oferty, ale też świadomości kolekcjonerów. To doskonała okazja, aby rozpocząć przygodę z kolekcjonowaniem sztuki, rozeznać się w trendach panujących w sztuce młodych artystów, ale też upolować dzieło, które w przyszłości może okazać się udaną inwestycją. Aukcje wpływają na popularność nie tylko malarstwa i artystów, ale także rozwój kolekcjonerstwa. Na zainteresowanie licytacjami wpływ ma także niska bariera wejścia – cena wywoławcza każdej z prac wynosi 500 zł.

Najbliższa aukcja Młoda Sztuka już we wtorek 20 lutego. Wśród 92 prac znalazły się ekspresyjne abstrakcje, malarstwo figuratywne, realizm magiczny, a także ceramiczne rzeźby  charakterystyczne dla pracowni Mariusza Dydo i Małgorzaty Kot. Katalog otwiera praca Sebastiana Skoczylasa „Baltika II”. To przepiękna kompozycja, w której artysta bada jak oddziałują na siebie poszczególne gamy kolorystyczne, co powstaje na granicy dwóch pól barwnych np. tam gdzie odcienie chłodne stykają się w z ciepłymi. Interesuje go także faktura obrazu – kontrast między płaszczyzną gładką i chropowatą. Na aukcji nie zabraknie też prac najbardziej rozpoznawalnych na rynku młodych artystów m.in. Adama Wątora, Agaty Krutul, Soni Ruciak i Aleksandry Kowalczyk.

Dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kolekcjonowaniem młodej sztuki, istotna powinna być informacja, że aukcja jest wydarzeniem otwartym, nie jest już wymagana wpłata wadium. Warto udać się na licytację, aby zobaczyć jak wygląda, prześledzić czyje prace wzbudzają największe zainteresowanie i w co warto zainwestować.

Aukcja Młoda Sztuka: 20 lutego 2018, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 1-20 lutego 2018, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa Warszawa, wstęp wolny

Więcej informacji o Aukcji „Młoda Sztuka” oraz katalog aukcyjny w wersji elektronicznej dostępne są na stronie DESA Unicum:

https://desa.pl/pl/auctions/447/mloda-sztuka-20-lutego-2018-godz-19

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s