Ładowanie indukcyjne podbija rynek usług gastronomicznych

System Powermat tworzy coraz gęstszą sieć swoich punktów. Najmodniejsze warszawskie restauracje już niedługo zostaną wyposażone w kolejne PowerSpoty! W nowej lokalizacji goście za darmo będą mogli bezprzewodowo naładować swoje telefony i dodatkowo skorzystać z indywidualnych promocji.

powermat_grafika_1

Restauracja Orzo oraz kawiarnie MCoffee na Uniwersytecie SWPS  to kolejne punkty gastronomiczne, które będą korzystać z najnowszej technologii komunikacji z klientami. – Goście restauracyjni czy studenci to różne rodzaje klientów, ale wszyscy bezwzględnie potrzebują jednej rzeczy – stałego kontaktu ze światem za pomocą swojego smartfona. Tutaj idealnym rozwiązaniem są właśnie nasze PowerSpoty, dostępne w miejscach publicznych, które pomogą im utrzymywać baterie telefonów zawsze naładowane, a właścicielom miejsc pozwalają na stałą komunikację z klientami  – mówi Aleksandra Różycka, kierownik projektów w Powermat Polska.

Czego oczekują klienci?

– Goście zwracają uwagę nie tylko na to, co mogą zjeść, ale także na udogodnienia, które wyróżniają lokal na tle konkurencji. PowerSpoty będą z pewnością mocnym argumentem w staraniach  o klienta – mówi Maciej Żakowski z restauracji Orzo. – Większość z nas bezustannie używa teraz smartfona, u gości naszej restauracji także to zauważam. Poza tym często spotkam się z prośbą klientów o udostepnienie gniazdka, żeby podładować telefon. Powermat rozwiązał ten problem, a dodatkowo my, jako kawiarnia mamy okazję do nawiązania bliskiej relacji z gośćmi, za pomocą możliwości jakie stwarza aplikacja –  mówi Martyna Matusik, dyrektor zarządzająca popularnych kawiarni MCoffee, które mieszczą się w budynku Uniwersytetu SWPS.

Studencki kwadrans na kawę i ładowanie

– Studenci to wyjątkowo wymagająca grupa klientów, która bardzo intensywnie korzysta ze smartfonów. Używają ich jako pomoc naukową, więc bateria szybko się wyczerpuje. Poza tym mają niewiele czasu wolnego, więc wpadają do nas na szybką kawę między zajęciami. Z pewnością spodoba im się możliwość naładowania telefonu podczas krótkiej przerwy – tłumaczy Martyna Matusik.

Energetyczna sieć Powermat rośnie z tygodnia na tydzień – obecnie to ponad 60 PowerSpotów w całej Polsce. – Chcemy by niedługo problem telefonu rozładowującego się poza domem w ogóle przestał istnieć. Sądzimy, że rozwiązanie Powermat już niedługo stanie się tak popularne w przestrzeni publicznej, jak dziś popularne jest WiFi – mówi Aleksandra Różycka.

***
powermat_logoPowermat Polska (powermatpolska.pl) to startup, który opiera się na aplikacji mobilnej i technologii bezprzewodowego ładowania smartfonów. System przeznaczony jest do wykorzystania w przestrzeni publicznej np. w restauracjach, sklepach czy kawiarniach, gdzie montowane są tzw. PowerSpoty, czyli stacje ładujące telefony za pomocą  indukcji elektromagnetycznej. Użytkownicy mogą korzystać z tej wygodnej i darmowej energii, jeśli ściągną aplikację Powermat, która dodatkowo umożliwia im dostęp do specjalnie przygotowanych promocji, zniżek i konkursów. Tak zaangażowany konsument, spędza w danym lokalu średnio 11 minut dłużej, co z kolei przekłada się na korzyści dla właścicieli. Poza Polską System jest już dostępny m.in w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Wielkiej Brytanii.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s