KOVALCZYK nowy album koncepcyjny „AUX”

AUX to tytuł najnowszego, trzeciego albumu KOVALCZYKA – charyzmatycznego wokalisty, producenta. Płyta zawiera awangardowy, ambitny POP z domieszką alternatywnych i elektronicznych brzmień. Wysublimowana mieszanka gatunków stanowi ciekawą muzyczną narrację do poruszających, a czasem bezkompromisowych tekstów piosenek, które składają się w jedną historię, tworząc koncepcyjny album. Opowiada on o aktualnych wydarzeniach i zjawiskach społecznych.

Czułem potrzebę nagrania płyty w języku polskim, z wyrazistymi tekstami, które głośno mówią o sprawach ważnych i takich, na które nie zwracamy uwagi na co dzień. Tak powstał pomysł na projekt AUX. Fanów uspokajam, rozpocząłem już pracę nad kompozycjami do KOVALCZYK BIG BAND PROJECT 2. Będzie to mój wyjątkowy album! Nadal chcę popularyzować gatunek funky-jazz na naszym rynku muzycznym – KOVALCZYK.

Na nowym krążku mamy do czynienia z piosenką zaangażowaną z lekkim akcentem piosenki aktorskiej. Znajdują się na nim teksty, które poruszają m.in. kwestie moralności („Nie głosuj na mnie”), kłótni rodzinnych („Jak siostra z bratem”), zanieczyszczenia środowiska („Cywilizacja”), poświęcenia się matek („O matko!”), przełamywania własnych słabości („Niech pada”), hejtu na murach i w Internecie („#bannahejta”), odwiecznej wojny międzyludzkiej („Wojna na słowa”), konsekwencji prowadzenia samochodu po narkotykach („Postrach dla miasta”) czy nieuleczalnej samotności („Pustynia”). Album jest wspólnym projektem producenckim z Filipem Kuncewiczem – polsko-francuskim kompozytorem młodego pokolenia oraz z uznanym poetą – Michałem Zabłockim, twórcą przebojów m.in. Turnaua i Mozila. Wydawnictwo promuje singiel pt. „Turlaj się”, do którego powstał zaskakujący, fabularyzowany teledysk.

Album ukazał się nakładem wytwórni artCONNECTION music 6 maja, a wersja cyfrowa od 12 maja. Płyta została objęta Patronatem Honorowym Narodowego Centrum Kultury. Mecenasem Projektu jest rodzinne miasto artysty, Ząbkowice Śląskie – Miasto Krzywej Wieży.

Artysta dał się poznać szerokiej publiczności jako finalista 3. edycji programu IDOL oraz jako kompozytor i producent funky-jazowego albumu „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, który został zarejestrowany metodą analogową na żywo, z udziałem najlepszych polskich muzyków jazzowych. Płyta, po znakomitym przyjęciu w Polsce, została doceniona także za granicą, wzbudzając zainteresowanie w wielu krajach m. in. w Japonii, gdzie powstał oficjalny fan page artysty.

fot. materiały prasowe

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s