Znamy pierwszego uczestnika wielkiego finału Red Bull 3Style

W środę w Krakowie na dobre rozpoczął się VIII Światowy Finały zawodów DJskich Red Bull 3Style. Podczas pierwszej imprezy eliminacyjnej zmierzyli się ze sobą: DJ Beats (Liban), DJ Cam-B (Kanada), Jus-Jay (Barbados), DJ Afro H.A. (Taiwan), Deejay Irie (Holandia) oraz reprezentant Polski – DJ 69 Beats. Zaciętą walkę wygrał DJ CAM-B i to właśnie on zawalczy o tytuł Mistrza Świata Red Bull 3Style już 11 lutego w Teatrze Słowackiego.

DJ-Cam-BRed_Bull_3Style_Eli

Red Bull 3Style to zawody DJ-skie zrzeszające wokół siebie najlepszych turntablistów z całego świata oraz oddaną publiczność. Zawody odbywają się od 2010 roku nieprzerwanie poszukując najlepszych reprezentantów lokalnych scen klubowych. W tym roku światowy finał Red Bull 3Style po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Jeszcze przez cztery dni odbywać się będą kolejne imprezy pod szyldem Red Bull 3Style, których zwieńczeniem będzie wielki finał w Teatrze Słowackiego.

Judges_Red_Bull_3Style_Elim

Za nami pierwsza noc eliminacyjna zawodów. Zmagania DJów poprzedziło spotkanie z gronem sędziowskim, w skład którego wchodzą: DJ Jazzy Jeff, DJ Nu-Mark, Skratch Bastid, Nina Las Vegas i DJ Craze. W trakcie spotkania zdradzili m.in. co według nich jest receptą na udany set.  „Dobry występ często opiera się na emocjach, które budzą się w tobie dopiero po wejściu za DJkę. Możesz przygotowywać się miesiącami, mieć gotowe rutyny, ale moment, kiedy zaczynasz grać, może być tak decydujący, że wywróci do góry nogami twój plan” opowiadał DJ Nu-Mark. Według Niny Las Vegas dobry set opiera się w dużej mierze na podążaniu za nowościami. „Lubię wplatać w moje sety świeżą muzykę, co nie oznacza, że mówię o utworach bijących aktualnie rekordy popularności. Nowości sprawiają, że Twój set jest zaskakujący, a tym samym wyjątkowy.” Skratch Basid natomiast podkreślał konieczność pracy nad swoimi umiejętnościami. „Graj jak najwięcej, we wszystkich możliwych okolicznościach. Ćwiczenie czyni mistrza” przekonywał. W trakcie rozmowy pojawił się również wątek próśb od publiczności o zagranie konkretnego utworu, z którymi często zmaga się każdy DJ. Sędziowie zgodnie odpowiedzieli, że nie jest to czynnik negatywnie wpływający na ich występy, wręcz przeciwnie. „Dobrze jest wiedzieć czego potrzebuje Twoja publika, bo to sprawia, że możesz stać się lepszym DJem” mówił Skratch Bastid.

DJ_69Beats_Red_Bull_3Style_

Po panelu sędziowskim zaczęła się główna część środowego programu zawodów Red Bull 3Style, czyli pierwsza noc eliminacyjna. Sześciu uczestników, którzy sami wybrali sobie tę lokalizację w wyniku poniedziałkowego losowania wykonało piętnastominutowe sety składające się z co najmniej trzech różnych gatunków muzycznych. Finaliści musieli wywrzeć wrażenie nie tylko na surowym jury, ale również zgromadzonej publice. Jako pierwszy wystąpił DJ Beats, którego set przepełniony egzotycznymi interpretacjami utworów z pierwszych miejsc list przebojów od razu porwał do tańca wszystkich obecnych. Sposób w jaki zmiksował utwór Taylor Swift z przebojem Outcast, a następnie wplótł w seta jeden z największych polskich imprezowych bangerów, czyli powszechnie znanego utwór DJ 600 V wprawił wszystkich w osłupienie. Po nim za deckami stanął DJ Cam-B. Reprezentant Kanady rozpoczął swój występ spokojnie, systematycznie budując napięcie, oscylując głównie wokół hip-sopu i funku. W jego występie również nie zabrakło niespodzianek, np. mocnego gitarowego uderzenia samplami z Rage Against the Machine. Nietuzinkowe połączenia podkreślały jego umiejętności turntablistyczne.

DJ_Nu-Mark_Red_Bull_3Style_

Jako trzeci swój set zaprezentował Jus-Jay, który rozbudził publikę eklektycznym setem przepełnionym muzyką wprost z gorących karaibskich wysp. Nie zabrakło w jego secie lokalnego akcentu, czyli utworu największej gwiazdy z tej części świata – Rihanny. Jako czwarty na scenę wkroczył DJ 69Beats, który zbudował swojego seta w okół gatunków EDM i trap. Publiczność gorąco go przyjęła i żywo reagowała pokazując wielkie wsparcie dla swojego reprezentanta. Jako piąty na scenę wkroczył Dj AFRO H.A i wykorzystał swoje 15 minut do maksimum miksując zróżnicowane gatunki muzyczne od popu po hip-hop. Roztańczona publika nie chciała by kończył. Ostatnim uczestnikiem środowej nocy zawodów był Deejay Irie, który zdobył serca wszystkich słuchaczy niepowtarzalnymi remiksami kultowych utworów Jackson 5 czy Kanye Westa.

Jus-Jay_Red_Bull_3Style_Eli

Jury zdecydowało, że do Wielkiego finału zakwalifikował się DJ Cam-B, który zawalczy o najwyższe wyróżnienie już 11 lutego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. „Czuję się jak milion dolarów! Nie mogę uwierzyć, że wygrałem, nie spodziewałem się tego! Wydaje mi się, że miałem kilka potknięć w trakcie grania, ale w efekcie wszystko dobrze się skończyło. Nawet bardzo!” mówił zaraz po ogłoszeniu wyników. Pierwsza noc eliminacyjna była na bardzo wysokim poziomie. „Ciężko nam było podjąć decyzję, długo się naradzaliśmy. Każdy z nas miał swojego faworyta, po intensywnych dyskusjach wybraliśmy zwycięzcę. Nie była to jednak jednogłośna decyzja. Ciekaw jestem jaki poziom zaprezentują uczestnicy w nadchodzących dniach” mówi Skratch Bastid.

W Forum Przestrzenie wystąpili nie tylko uczestnicy zawodów. Gościnny set zagrał DJ Nu-Mark, sędzia zawodów i czołowy reprezentant kanadyjskiej sceny klubowej. Artysta podbił serca publiczności od pierwszej minuty swojego występu. Z niezwykła precyzją połączył w jedną całość najlepsze utwory z aktualnych list przebojów z hitami przeszłości. Publika ekscytowała się, gdy z głośników rozbrzmiały takie utwory jak Toto „Africa” czy „One More Time” Daft Punk.  Swoje niepowtarzalne umiejętności miksowania zaprezentował także DJ Byte, Mistrz Red Bull 3Style z 2015 roku, a z Azerbejdżanu przyjechał do Krakowa DJ N.E.Z, który porwał publiczność swoim zróżnicowanym setem. Polskim akcentem był występ VaZee, mistrza Polski Red Bull 3Style z 2015 roku i jednego z najbardziej utalentowanych producentów na rodzimej scenie hip-hopowej.

Już dziś odbędzie się kolejna impreza pod szyldem Red Bull 3Style, podczas której wyłoniony zostanie drugi uczestnik niedzielnego wielkiego finału. W Shine Club zmierzą się: iNBiTuiN (Filipiny), DAMIANITO (Włochy), DJ EMII (Francja), Tim (Azejberdżan), Rina (Japonia), Diego Zapata (Chile). Tego wieczora wystąpią także DJ Jazzy Jeff, Skratch Bastid, Hedspin, DJ Noz, DJ Kostek.

Zapis wideo wczorajszej nocy eliminacyjnej zobaczyć można pod tym linkiem: http://bit.ly/2nHi8l1

VIII Światowy Finał Red Bull 3Style
7-11.02.2018 r., Kraków
Wydarzenie na Facebooku

PEŁEN PROGRAM ZAWODÓW

Red Bull 3Style Group Chat
07.02.2018 r., Klub Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków
Line up: Jazzy Jeff, Nina Las Vegas, DJ Craze, DJ Nu-Mark i Skratch Bastid
godz. 19.00 – 20.30, wstęp free
Wydarzenie na Facebooku

Pierwsza Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style
07.02.2018 r., Klub Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków
Zawodnicy: DJ beats, Cam B, Jus Jay, 69BEATS, Afro.H.A, Deejay Irie
Sety gościnne: DJ Nu-Mark, DJ Byte, DJ VaZee, DJ Nez
Wydarzenie na Facebooku

Druga Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style
08.02.2018 r., Klub Shine, ul. Starowiślna 16, Kraków
Zawodnicy: iNBiTuiN, DAMIANITO, DJ EMII, Tim, Rina, Diego Zapata
Line up: DJ Jazzy Jeff, Skratch Bastid, Hedspin, DJ Noz, DJ Kostek
Wydarzenie na Facebooku

Red Bull 3Style University – Pioneer Rekordbox DJ Workshops
09.02.2018, Klub ZetPeTe, ul. Dolnych Młynów 10, Kraków
godz. 18.30 – 20.30, wstęp free
Wydarzenie na Facebooku

Trzecia Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style
09.02.2018 r., Klub ZetPeTe, ul. Dolnych Młynów 10, Kraków
Zawodnicy: Roxtar, Ease, TALISA, Cross, Whatdatfrog, Dj emess
Sety gościnne: Aleqs Notal, DJ Shintaro, Nina Las Vegas, DJ Lazy One, DJ Praktyczna Pani
Wydarzenie na Facebooku

Czwarta Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style
10.02.2018 r., Klub Studio, ul. Witolda Budryka 4, Kraków
Zawodnicy: DJ Marquinhos Espinosa, Ryan the DJ, DR.FAD-R, JIMMIX, Dj Remake, BEAST MODE
Sety gościnne: ESKEI83, DJ Puffy, DJ Thugli, DJ Daaz, DJ Gafo
Wydarzenie na Facebooku

Wielki Finał zawodów Red Bull 3Style
Line up: zwycięzcy nocy eliminacyjnych, 2¢ENTS (DJ CRAZE & FOUR COLOR ZACK), QUEENZ OF STEEL
11.02.2018 r., Teatr im. Juliusza Słowackiego, pl. Świętego Ducha 1, Kraków
Wydarzenie na Facebooku

BILETY:
Imprezy eliminacyjne: wstęp darmowy do godziny 22.00 dla osób zapisanych na wydarzeniu na profilu Facebook. Po 22:00 oraz dla osób spoza listy FB wstęp płatny – 15 zł.

Wielki finał w Teatrze Słowackiego: bilety 59 zł dostępne są na: www.eventim.pl/playwithmusic

Afterparty: wstęp bezpłatny dla osób z opaskami z wielkiego finału w Teatrze Słowackiego

Więcej informacji:
redbull3style.com
redbull.pl/3style
facebook.com/redbull3style/

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s