Luty w Teatrze Żydowskim w Warszawie

2 lutego, podczas 108. pokazu, pożegnamy się z przedstawieniem kabaretowo-muzycznym  „Dla mnie bomba” (2 II, reż Gołda Tencer), a następnie na scenie kameralnej zobaczymy monodram „Ginczanka. Chodźmy stąd” (3 i 6 II, reż. Krzysztof Popiołek) z główną rolą Ewy Dąbrowskiej i akompaniującym jej na pianinie Andrzeje Perkmanem.

Pierwszy weekend lutego będzie także okazją do narobienia zaległości i obejrzenia jednej z ostatnich premier, kontrowersyjnej „Wiery Gran” (4 i 5 II, reż. Jędrzej Piaskowski). W połowie kolejnego tygodnia na deski powróci musical „Ach! Odessa – Mama…” (8-11 II, reż. Jan Szurmiej) ukazujący romantyczny świat bandyckiej dzielnicy Odessy, tzw. Mołdawanki na początku XX w.

Półmetek miesiąca tro doskonały moment, by zobaczyć wielokrotnie wystawiany i nagradzany na festiwalach teatralnych spektakl „Aktorzy żydowscy” (13-14 II reż. Anna Smolar), próbujący sportretować grupę o niejasnym statusie, w której zarówno słowo „aktorzy” jak i „żydowscy” bywa kwestionowane. Tuż potem „Śmierć pięknych saren” (16-18 II reż. Jan Szurmiej) – spektakl powstały na podstawie zbioru opowiadań wydanego w 1971 r., autorstwa uznanego i popularnego również w Polsce, czechosłowackiego pisarza Oty Pavla.

Najmłodsi widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl o tolerancji i różnorodności kulturowo-religijnej. „Ostatni Syn” (21-23 II, reż. Przemysław Jaszczak). Pojawi się też nowa pozycja w repertuarze – przedstawienie „Jak w przedwojennym kabarecie” (22-23 II reż. Gołda Tencer), które swoją premierę miało podczas ostatniego Sylwestra, ale tak spodobało się widowni, że postanowiono włączyć je do repertuaru. Na zakończenie miesiąca na scenie kameralnej zagości hit – musicalowy „George & Ira Gershwin” (24, 25, 27, 28 II, reż. Jan Szurmiej).

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s