Czy tak będzie wyglądał dj-ing przyszłości?

Jak będzie wyglądał DJ-ing w przyszłości? Odpowiedzi na to pytanie szuka Arkaei – DJ i VJ w jednym, który znalazł pomysł na nowy rodzaj imprezy klubowej. Rzadko występuje w Polsce, ale już wkrótce nadarzy się okazja żeby zobaczyć go w akcji. Arakei przygotowuje specjalne audio-wizualne show na VIII światowy finał zawodów Red Bull 3Style, który odbędzie się już 11 lutego w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Jego przedsmak zobaczyć można na www.redbull.pl/arkaei.

Arkaei_4-artists-owns-right

Światowy finał Red Bull 3Style to prawdziwy DJ-ski maraton, którego celem jest nie tylko wybranie najlepszego DJ, ale zapewnienie uczestnikom możliwości rozwoju i wymiany doświadczeń. Od 7 do 11 lutego Red Bull 3Style przejmie Kraków, by zamienić miasto w międzynarodową stolicę DJingu. Program zawodów jest niezwykle intensywny, od wieczornych nocy eliminacyjnych, przez po otwarte spotkania z sędziami i warsztaty muzyczne, aż po wielki finał w wyjątkowej lokalizacji – Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Arkaei_2-fot.www.staronphot

Do Krakowa przyjadą międzynarodowe gwiazdy muzyki hip-hop i turntablizmu, takie jak Jazzy Jeff, Skratch Bastid, DJ Nu-Mark, DJ Craze, ESKEI83, DJ Puffy,  czy Nina Las Vegas. Zaproszenie przyjął także Arkaei, artysta, którego interaktywne show będzie preludium przed rywalizacją najlepszy DJów podczas wielkiego finału w teatrze.

Arkaei jest wielokrotnie nagradzanym muzykiem elektronicznym i artystą wizualnym, którego występy to wynikowa miłości do muzyki, programowania i projektowania. Jego celem jest wzniesienie występów na żywo na nowy poziom, który uwzględnia publiczność jako aktywną część doświadczenia. Arkaei korzystając z czujników 3D rejestruje ruch tłumu i wykorzystuje te dane, aby wpłynąć zarówno na muzyczną, jak i wizualną część swoich występów.

Arkaei_3-artists-owns-right

„Dzięki sensorom 3D mój set staje się bardziej interaktywny i jednocześnie pokazuje, że wszystko dzieje się na żywo. Czegoś takiego nie można zasymulować. Publiczność staje się częścią wizualizacji, a jej ruch nawet wpływa na brzmienie poszczególnych elementów mojego setu. Pomimo tego, że stoję na dużej scenie przed masą ludzi, efekt końcowy jest czymś niepowtarzalnym – a co najważniejsze, tworzymy go razem” – mówi Ray w rozmowie z serwisem Red Bull Muzyka.

Specjalnie na wielki finał zawodów Red Bull 3Style Arkaei przygotuje niepowtarzalne show, które zobaczyć będzie można jedynie w Teatrze Słowackiego. „To zdecydowanie najbardziej ambitny set, jaki kiedykolwiek zaplanowałem – i najbardziej ryzykowny. Używam takiej ilości sprzętu, że naprawdę nie jest łatwo to wszystko ogarnąć. Jeśli wszystko się uda tak, jak to sobie wymarzyłem, to potem będę mógł powiedzieć, że to wszystko, zarówno muzyka jak i wizuale, to moja robota… Albo strasznie się skompromituję, bo naprawdę nie mam planu B ” – zdradza Arkaei.

Arkaei_1-fot.www.staronphot

Do Krakowa zjedzie się także śmietanka polskiej sceny klubowej. Pięciodniową rywalizację DJów z całego świata uświetnią gościnne występy Polaków. Swoje umiejętności pokażą finaliści zeszłorocznego krajowego finału Red Bull 3Style: DJ Kostek, jeden z czołowych DJów na polskiej scenie i mistrz Polski DMC 2001, DJ Gafo, słynny z niepowtarzalnego mieszania nowoczesnych brzmień z klasycznymi czarnymi rytmami, DJ NOZ, Vice-Mistrz Polski Red Bull 3Style 2017, DJ Daaz, znany ze swej doskonałej selekcji oraz DJ Praktyczna Pani, pierwsza kobieta w historii polskich zawodów Red Bull 3Style i zasłużona turntablistka obecna na scenie od wielu lat. DJ Lazy One, której sety to wybuchowa mieszanka hip-hop i funku, wystąpi zarówno solo, jak i jako część nowego damskiego składu na polskiej scenie, który tworzy wraz z Praktyczną Panią, czyli Queenz of Steel. Usłyszeć będzie można także wszechstronnie utalentowanego  DJa VaZee, który doskonale sprawdza się w turntablismie, i nagrywaniu skreczy czy cutów od lat współpracując z polskimi raperami, takimi jak Kękę czy Kotzi.

Red Bull 3Style to nie tylko zawody, to także globalna platforma umożliwiająca swobodny przepływ inspiracji oraz dająca fundamenty do nabywania i rozwoju umiejętności muzycznych. Dlatego oprócz imprez w Krakowie odbędą się także panele i warsztaty. 7 lutego w klubie Forum Przestrzenie będzie można spotkać się z jury zawodów, w skład którego wchodzą: Jazzy Jeff, Nina Las Vegas, DJ Craze, DJ Nu-Mark i Skratch Bastid. Będzie to jedyna okazja by porozmawiać z największymi gwiazdami muzyki. 9 lutego w klubie ZetPeTe odbędą się warsztaty Spinlab, które poprowadzą DJ VaZee i DJ Falcon1. Tematem ćwiczeń będzie Pioneer Rekordbox będący podstawą działalności każdego DJ poważnie myślącego o swoim fachu. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

VIII Światowy Finał Red Bull 3Style
7-11.02.2018 r., Kraków
Wydarzenie na Facebooku

PEŁEN PROGRAM ZAWODÓW

Red Bull 3Style Group Chat
07.02.2018 r., Klub Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków
Line up: Jazzy Jeff, Nina Las Vegas, DJ Craze, DJ Nu-Mark i Skratch Bastid
godz. 19.00 – 20.30, wstęp free
Wydarzenie na Facebooku

Pierwsza Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style
07.02.2018 r., Klub Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków
Line up: 6 uczestników zawodów, DJ Nu-Mark, DJ Byte, DJ VaZee, DJ Nez
Wydarzenie na Facebooku

Druga Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style
08.02.2018 r., Klub Shine, ul. Starowiślna 16, Kraków
Line up: 6 uczestników zawodów, DJ Jazzy Jeff, Skratch Bastid, Hedspin, DJ Noz, DJ Kostek
Wydarzenie na Facebooku

Red Bull 3Style University – Pioneer Rekordbox DJ Workshops
09.02.2018, Klub ZetPeTe, ul. Dolnych Młynów 10, Kraków
godz. 18.30 – 20.30, wstęp free
Wydarzenie na Facebooku

Trzecia Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style
09.02.2018 r., Klub ZetPeTe, ul. Dolnych Młynów 10, Kraków
Line up: 6 uczestników zawodów, Aleqs Notal, DJ Shintaro, Nina Las Vegas, DJ Lazy One, DJ Praktyczna Pani
Wydarzenie na Facebooku

Czwarta Noc Eliminacyjna zawodów Red Bull 3Style
10.02.2018 r., Klub Studio, ul. Witolda Budryka 4, Kraków
Line up: 6 uczestników zawodów, ESKEI83, DJ Puffy, DJ Thugli, DJ Daaz, DJ Gafo
Wydarzenie na Facebooku

Wielki Finał zawodów Red Bull 3Style
Line up: zwycięzcy nocy eliminacyjnych, Arkaei
11.02.2018 r., Teatr im. Juliusza Słowackiego, pl. Świętego Ducha 1, Kraków
Wydarzenie na Facebooku

BILETY:

Imprezy eliminacyjne: wstęp darmowy do godziny 22.00 dla osób zapisanych na wydarzeniu na profilu Facebook. Po 22:00 oraz dla osób spoza listy FB wstęp płatny – 15 zł.

Wielki finał w Teatrze Słowackiego: bilety 59 zł dostępne są na: www.eventim.pl/playwithmusic

Afterparty: wstęp bezpłatny dla osób z opaskami z wielkiego finału w Teatrze Słowackiego

Więcej informacji:
redbull3style.com
redbull.pl/3style
facebook.com/redbull3style/

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s