Zapraszamy do zapoznania się z lutowym repertuarem Teatru Lalka w Warszawie. Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na nasz najnowszy spektakl Krawiec Niteczka w reżyserii Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua. Ponadto na scenę teatru wraca: Don Kichot oraz warsztaty Laboratorium Cervantesa. W programie również Krzesiwo oraz Król Maciuś I. Zapraszamy do zwiedzania kulis teatru.
KRAWIEC NITECZKA
Kornel Makuszyński
Adaptacja, reżyseria i lalki: Jarosław Kilian
Muzyka: Grzegorz Turnau
Gramy:
1 – 2 lutego, godz. 11:00
3 lutego, godz. 17:30
4 lutego, godz. 12:00
24 lutego, godz. 17:30
25 lutego, godz. 12:00
27 – 27 lutego, godz. 11:00
Dla widzów 4 +.
Czas trwania spektaklu: 60 minut
Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a… niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.
KRZESIWO
Hans Christian Andersen
Adaptacja: Hanna Januszewska
Gramy:
6 – 8 lutego, godz. 10:00
9 lutego, godz. 11:00
Dla widzów w wieku 4 +
Czas trwania spektaklu ok. 90 minut /z przerwą/
Przedstawienie Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua, powstało w oparciu o jedną z najpiękniejszych baśni Andersena. Adaptacja dokonana przez Hannę Januszewską należy do klasyki literatury dramatycznej dla dzieci. To poetycka opowieść o odwadze w dążeniu do spełnienia marzeń, miłości i sile wyobraźni. Śpiewogra została zrealizowana w planie lalkowym. W scenografii do spektaklu wykorzystano motywy wycinanek Hansa Ch. Andersena.
DON KICHOT
i warsztaty
Miguel de Cervantes
Adaptacja wg opowieści Ericha Kästnera
w przekładzie Emilii Bielickiej:
Marta Miłoszewska
Gramy:
10 lutego, godz. 17:30
13 – 16 lutego, godz. 11:00
Warsztaty: 13 – 16 lutego. godz. 9:00
Dla widzów w wieku 10+
Czas trwania spektaklu: 60 minut
W autorskim przedstawieniu Adama Walnego powieść Cervantesa jest historią o potrzebie metafizyki, wolności i nadziei we współczesnym świecie, a także o miejscu, jakie zajmuje w nim wyobcowany człowiek. Przygody Don Kichota – błędnego rycerza, skłaniają do refleksji nad sensem pozostania wiernym swoim ideałom i sprawczą mocą szalonych marzeń.
Zapraszamy na warsztaty lalkarskie przed spektaklem „Don Kichot” Laboratorium Cervantesa adresowane do starszych dzieci i młodzieży, w tym do osób niepełnosprawnych. Uczestnicy zostaną wtajemniczeni w arkana technik lalkowych i animacji przedmiotów. Staną się one narzędziem, które posłuży w lepszym rozumieniu wybranych wątków powieści Cervantesa, jak i rozpoznaniu plastycznej rzeczywistości, jej mechanizmów. Czas trwania 180 min. Wstęp bezpłatny. Zapisy na warsztaty dla grup zorganizowanych od 15 do 25 osób przyjmuje Dział Organizacji Widowni tel. 22 656 69 57 lub rezerwacje@teatrlalka.pl
TYGRYSKI
Marta Guśniowska
na motywach wiersza Joanny Papuzińskiej
Reżyseria: Agata Biziuk
Gramy:
11 lutego , godz. 12:00 i 14:00
Dla widzów 1 +.
Czas trwania spektaklu: 50 minut
Sceniczna adaptacja znanego wiersza Joanny Papuzińskiej z cyklu „Poczytaj mi mamo” – to sztuka dostosowana do najwcześniejszych etapów rozwoju dziecka. Łączy prostą fabułę z elementami zabawy. Mała Asia, ubrana w piżamkę „w tygrysy”, nie może zasnąć, bo niesforne, namalowane zwierzęta ożywają nocą i wyczyniają najdziksze harce. Do akcji wkracza mama i…. Co dzieje się dalej? Zobaczcie sami. W przyjaznej przestrzeni foyer teatru,
KRÓL MACIUŚ I
Janusz Korczak
Adaptacja, dramaturgia: Martyna Lechman
Reżyseria: Daria Kopiec
Gramy:
17 lutego, godz. 17:30
18 lutego, godz. 12:00 i 16:00
20 – 22 lutego, godz. 10:00
23 lutego, godz. 11:00
Dla widzów w wieku 7+
Czas trwania spektaklu: 70 minut
Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły? Jak to możliwe, że dorosły okazuje się często bezradny wobec spraw, którym powinien stawić czoła? Baśń o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem, Korczak kieruje tyleż do dzieci, co do dorosłych. I traktuje ich z jednakową powagą. Stawia pytania o sprawiedliwość, szczerość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Te pytania, przypomniane po latach na scenie, brzmią niezwykle współcześnie.
ZWIEDZANIE KULIS TEATRU
1 lutego, godz. 12:30
6 – 8 lutego, godz. 11:30
13 – 15 lutego, godz. 12:00
27 – 28 lutego, godz. 12:30
Wycieczki po kulisach teatru i piwnicach PKiN czyli przestrzeniach zwykle niedostępnych dla widzów. Zaplecze sceny, garderoby aktorów, pracownie (lalkarską i konstruktorską), kabinę elektroakustyczną można zwiedzić wspólnie z aktorami Teatru Lalka, którzy są przewodnikami po tajnikach „kuchni” teatralnej.
Bilety na spektakle w cenie 15 zł – 35 zł dostępne na stronie teatrlalka.pl
Bilety dostępne w sprzedaży on-line
Zapraszamy na naszą stronę na FB
TEATR LALKA DZIAŁ ORGANIZACJI WIDOWNI
tel. (22) 656 69 57, (22) 656 69 56
e-mail: rezerwacje@teatrlalka.pl
fot. materiały prasowe