Spektakularna Gala Operowa w Filharmonii Łódzkiej

[UWAGA] Z przykrością informujemy, że w związku z chorobą Mariusza Kwietnia, Gala Operowa zaplanowana na 27 stycznia 2018 r., i wszystkie wydarzenia jej towarzyszące, nie odbędą się. Koncert z udziałem Mariusza Kwietnia i Joanny Woś zostaje przeniesiony na 27 maja 2018 r. Zakupione bilety zachowują ważność. Rezerwacje zostaną automatycznie przebukowane lub organizatorzy zwrócą pieniądze za bilety. O szczegółach majowego koncertu będziemy Państwa informować w nieco późniejszym terminie.

27 stycznia w Filharmonii Łódzkiej wystąpią gwiazdy największych scen operowych. Mariusz Kwiecień i Joanna Woś zaśpiewają najsłynniejsze arie. Mecenasem koncertu jest firma Atlas.

o_1b7j397nc1c0mqs0176u1cnao

Znakomity baryton, który w swoim dorobku artystycznym ma m.in. występy w Metropolitan Opera, Covent Garden, Operze Wiedeńskiej, Operze Paryskiej, Operze Bawarskiej czy Lyric Opera w Chicago oraz primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi, współpracująca z tak prestiżowymi teatrami operowymi jak Opera Narodowa w Warszawie, londyński Royal Festival Hall, frankfurcka Alter Oper czy berlińska Deutsche Oper, zaprezentują publiczności najpiękniejsze arie i duety. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć utwory wybitnych włoskich kompozytorów, w tym fragmenty „Cyrulika sewilskiego” Gioacchina Rossiniego, „Łucji z Lammermooru” Gaetana Donizettiego i „Purytan” Vincenza Belliniego. Solistom na scenie towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza.

– Kolejny raz współpracujemy z firmą Atlas. To świetny dowód, że mariaż świata kultury ze sferą biznesu może mieć charakter długotrwałej relacji i przynosić dobre rezultaty. Jestem pewien, że Gala Operowa, której Mecenasem jest Atlas, stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Łodzi w rozpoczynającym się roku – mówi Tomasz Bęben, Dyrektor Naczelny Filharmonii Łódzkiej. – Zaproszone gwiazdy wraz z muzykami orkiestry z pewnością porwą publiczność i roztoczą autentyczny wokalny czar. To będzie niezwykły koncert. Czuję, że dla wielu melomanów niezapomniany – dodaje Tomasz Bęben.

mariusz-kwiecien

Z operowym duetem będzie można spotkać się również 28 stycznia (niedziela) o godz. 12:00. Artyści będą opowiadać o kulisach swojej pracy oraz rozdawać autografy podczas spotkania pokoncertowego. Wejściówki na to ekskluzywne wydarzenie będzie można odbierać w kasach biletowych FŁ od 22 do 26 stycznia (poniedziałek-piątek) w godz. 10:00-18:00. Decyduje kolejność zgłoszeń. 10 zaproszeń zostanie także rozdanych zwycięzcom konkursu, który będzie ogłoszony na Facebooku FŁ 22 stycznia.

fot. z archiwum artystów/materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s