Młodzi ekolodzy w akcji

Ochrona środowiska naturalnego i recykling to tematy, które coraz częściej interesują nie tylko dorosłych, ale też dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 279 w Warszawie i Pan od Przyrody – Michał Sender udowadniają, że lekcje Przyrody wcale nie muszą być nudne.

Od kilku miesięcy tworzą ERP.TV, czyli Młodą Telewizję Edukacyjną, w ramach której przygotowują ciekawe felietony na temat ekologii. Twórcą projektu jest organizacja odzysku – Europejska Platforma Recyklingu, która stała się pionierem w tym zakresie na rynku.

Wszystkie materiały video na kanale Youtube mają już w tym momencie ponad 40 000    wyświetleń. Dzieci nawiązując do formuły znanej z kultowych programów telewizyjnych takich jak „5-10-15”, czy „Teleranek” występują w roli dziennikarzy. Jak do tej pory mieli okazję porozmawiać z ekspertami oraz wieloma znanymi postaciami, m.in. aktorką Katarzyną Cichopek, wokalistą dawnego zespołu Volver – Mariuszem  Totoszko, eko mamą – Justyną Tomańską, finalistą „Mam Talent” – Konradem „Kony” Czarkowskim, podróżnikiem – Wojciechem Łopacińskim. Młodzi reporterzy odwiedzili ciekawe miejsca takie jak: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Komendę Główną Policji, zielony budynek Rondo 1, Lotnisko Chopina w Warszawie, zakład Polbulme w Górze Kalwarii, zakład Remondis Electrorecycling w Błoniu. Jak się okazuje lekcje Przyrody, które odbywają się w terenie mogą być niezwykle interesujące. Mogą też zainspirować nauczycieli do poprowadzenia o wiele ciekawszych „eko lekcji” w szkole. Dzień Ziemii, Sprzątanie świata, akcja „Zbieraj z klasą” to tylko niektóre wydarzenia ważne w skali globalnej, relacjonowane przez młodych ekologów. Dzieci uczestniczące w projekcie i widzowie kanału ERP.TV mieli też okazję dowiedzieć się jak ze starych komputerów uzyskać złoto, co zrobić ze zużytymi bateriami, opakowaniami oraz zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, czym są samochody na baterie, co zrobić z popsutymi lampkami choinkowymi?

Zobaczcie najciekawsze materiały video, które udało się zrealizować młodym reporterom ERP.TV i przyjmijcie od nich wyjątkowe życzenia świąteczne!

Finał Zbieraj z klasą z gwiazdami (w tym momencie trwa kolejna edycja akcji popieranej m.in. przez eko mamę – Kasię Cichopek):

Instalacja z lodówkami, czym są freony i dlaczego nie powinniśmy zostawiać starej lodówki w lesie :

Dzień Ziemii – warsztaty z eko biżuterii i mistrzostwa w rozkręcaniu komputera:

Elektrośmieci kopalnią złota – czy stare komputery mogą być źródłem złota?

Eko gadka – co mają wspólnego baterie ze słoniem? Co by było gdyby wszyscy w Chinach zaczęli wyrzucać baterie?

Wywiad z podróżnikiem – Wojciechem Łopacińskim Czy podróż dookoła świata z dziećmi jest możliwa?

Co zrobić z popsutymi lampkami choinkowymi?

Życzenia świąteczne:

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s