„Reakcja łańcuchowa” – muzyka z filmu już w sprzedaży

W kinach można już oglądać „Reakcję łańcuchową” – nowy film producentów „Jesteś Bogiem” i „Sali samobójców” w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Jakuba Pączka. Wejściu produkcji na ekrany towarzyszyła premiera oficjalnego soundtracku, na którym znalazły się utwory grup Muchy, Drivealone oraz projektu MNKR.

Rekacja-lancuchowa-OST

„Reakcja łańcuchowa” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia trójki trzydziestolatków, będących o krok od życiowego przełomu, który na zawsze odmieni ich świat. W rolach głównych – u boku doświadczonych aktorów: Magdy Popławskiej i Janusza Chabiora – gwiazdy młodego pokolenia: Tomasz Włosok („Jestem mordercą”), Małgorzata Mikołajczak („Legendy polskie. Smok”) i Bartosz Gelner („Płynące wieżowce”, „Sala samobójców” ). Film „Reakcja łańcuchowa” znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Za zawartą na płycie muzykę ilustracyjną do filmu odpowiada zespół Muchy, dla którego jest to druga, po „Powracającej fali”, tym razem w pełni autorska ścieżka dźwiękowa. Dodatkowo album promują trzy premierowe kompozycje Much, w tym „Mniej niż sekunda” – pierwsza od trzech lat nowa piosenka grupy, napisana specjalnie do filmu. Zawartość krążka dopełniają „Swallowed a Bullet” Drivealone i nieoczywista adaptacja „Jestem odpadem atomowym” w wykonaniu MNKR – nowego projektu Michała Wiraszki i Michała Szturomskiego. Na płycie i w filmie znalazły się również utwory z wcześniejszych płyt Much i Drivealone. Pełną listę kompozycji można znaleźć poniżej.

Ścieżkę dźwiękową „Reakcji łańcuchowej” promować będą także trzy teledyski, z których pierwszy – do utworu „Mniej niż sekunda” nagranego przez Muchy – jest już w sieci: https://www.youtube.com/watch?v=4kpkSwwfaDg

 1. Muchy – WODA I

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko, M. Bors)

 1. MNKR – ODPAD

(z repertuaru zespołu Zacier, muz. i sł. M. Jędras)

 1. Drivealone – KINDA TRYIN’

(remaster 2017, muz. i sł. P. Maciejewski)

 1. Drivealone – SICKENING

(remaster 2017, , muz. i sł. P. Maciejewski)

 1. Muchy – GALANTERIA

(remaster 2017, muz. M. Wiraszko, P. Maciejewski, S. Waliszewski, sł. M. Wiraszko)

 1. Muchy – 111

(remaster 2017, muz. M. Wiraszko, P. Maciejewski, S. Waliszewski, sł. M. Wiraszko)

 1. Muchy – ROBOTYKA

(remaster 2017, muz. M. Wiraszko, D. Pielka, S. Waliszewski, T. Skórka; sł. M. Wiraszko)

 1. Muchy – ANI SŁOWA

(remaster 2017, muz. M. Wiraszko, D. Pielka, S. Waliszewski, T. Skórka; sł. M. Wiraszko)

 1. Muchy – WODA II

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko, M. Bors)

 1. Muchy – MNIEJ NIŻ SEKUNDA

(wersja instrumentalna) (muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko)

 1. Muchy – WODA III

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko)

 1. Muchy – ZAPACH WRZĄTKU

(remaster 2017, muz. M. Wiraszko, P. Maciejewski, S. Waliszewski; sł. M. Wiraszko)

 1. Muchy – WODA IV

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko)

 1. Muchy – WODA V

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko)

 1. Drivealone – SWALLOWED A BULLET

(muz. P. Maciejewski; sł. J. Pączek)

 1. Muchy – MNIEJ NIŻ SEKUNDA

(muz. P. Maciejewski, M. Puchała, M. Wiraszko; sł. M. Wiraszko)

Marta kończy 30 lat i wkrótce ma wziąć ślub z Adamem. Jej przyszły mąż pochodzi z bogatego domu, ale jest zupełnie zdominowany przez charyzmatyczną i odnoszącą sukcesy matkę. Sytuacja młodych dodatkowo komplikuje się, gdy do opinii publicznej przedostaje się informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kasi szybko stają się tematem numer jeden wiadomości w kraju. A policyjne śledztwo w różnym stopniu dotyka nie tylko przyszłych małżonków, ale również ich bliskich, w tym – siostrę Marty – Asię oraz najlepszego przyjaciela pary, Pawła – niespełnionego filmowca, dla którego jedyną perspektywą zarobku stała się branża pornograficzna. Z czasem wydarzenia, które miały swój początek na urodzinowym przyjęciu-niespodziance, które mężczyźni zorganizowali Marcie, uruchomią spiralę tragicznych wydarzeń. W gęstniejącej atmosferze wzajemnych podejrzeń i oskarżeń nic nie będzie takie, jak mogłoby się na początku wydawać…

Zwiastun filmu „Reakcja łańcuchowa” :

REAKCJA ŁAŃCUCHOWA
w kinach od 8 grudnia 2017

Gatunek: dramat
Produkcja: Polska 2017
Producent: Studio Filmowe KADR
Reżyseria i scenariusz: Jakub Pączek

Obsada: Tomasz Włosok („Powidoki”, „Jestem mordercą”, „Bodo”, „M jak miłość” – serial TV), Małgorzata Mikołajczak („Bikini Blues”, „Legendy polskie. Smok”), Bartosz Gelner („Płynące wieżowce”, „Sala samobójców”, „Szatan kazał tańczyć”, „Krew z krwi 2” – serial TV), Magda Popławska („Jestem mordercą”, „Obietnica”, „Dziewczyna z szafy”), Janusz Chabior („Botoks”, „Na granicy”, „Disco Polo”, „Służby specjalne”, „Drogówka”), Andrzej Mastalerz („Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać”, „Kamienie na szaniec”, „Obława”, „W ciemności”), Anna Radwan („Pakt” – serial TV, „Katyń”, „Odwróceni”

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s