Loaa powraca z nowym utworem „Bottle blow”. Premiera teledysku

LOAA to bez wątpienia jeden z najbardziej tajemniczych producentów na polskiej scenie muzycznej. Absolwent Red Bull Music Academy w Montrealu, którego pseudonim może wprawić w błąd wyszukiwarkę, ale nie fascynata dobrej muzyki powraca w wielkim stylu. Najnowszy utwór artysty zatytułowany ”Bottle blow” oraz towarzyszący mu teledysk właśnie ujrzały światło dzienne.

LOAA-fot

„Muzyka przede wszystkim” – tak w rozmowie z Red Bull Muzyka podsumowuje swoje ostatnie dwa lata działalności enigmatyczny producent LOAA. Najświeższe dokonania artysty tylko potwierdzają to bezgraniczne oddanie się tworzeniu muzyki. „Bottle blow” to utwór zapowiadający nadchodzące wydawnictwo LOAA, które nosić będzie tytuł „Renaissance”, a ukaże się nakładem Soho Palace. „Moja epka to jeden wielki eksperyment i manifest tego, co myślę o basowej elektronice w Polsce. Chciałem pokazać, że potrzeba wziąć sprawy w swoje ręce i zobaczyć, że da się robić zróżnicowaną muzykę, a nie kopiować schematy”, mówi LOAA.

„Bottle blow” w najmocniejszy sposób reprezentuje nieszablonowe podejście producenta do muzyki. „Wybraliśmy ten numer na klip, ponieważ idealnie odwzorowuje przemianę muzyczną, którą przechodziłem w ostatnim czasie. Tytuł epki sugeruje właśnie tę przemianę, która ma swoje symboliczne miejsce w środku płyty”, zdradza LOAA. Artysta nie ukrywa jak wielkie znaczenie dla jego rozwoju miało doświadczenie zdobyte podczas Red Bull Music Academy w Montrealu. „RBMA kompletnie otworzyła mi głowę i zmieniła podejście do muzyki. Odkryłem tam wartość współpracy z innymi muzykami na żywo, w jednym pomieszczeniu. Czas tam spędzony przypomniał mi, jakie to zdrowe i pobudzające dla procesu twórczego.”

LOAA-na-Red-Bull-Music-Acad

Utwór „Bottle blow” jest zupełnie inny niż cała dotychczasowa twórczość producenta. Cechuje go lekkość i melodyjność oraz obecność kobiecego głosu, która pojawia się u LOAA po raz pierwszy. Muzyk nie kryje ekscytacji płynącej z długo wyczekiwanej współpracy z piosenkarką. „K-Leah dodała niesamowitą wartość do tego kawałka. Dosłownie dwa lata zajęło nam zrealizowanie planów współpracy muzycznej, ale myślę, że opłaciło się czekać.” Towarzyszący piosence teledysk jest zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy artysty nad utworem oraz doskonałą wizualizacją przesłania w nim skrytego. Historia niełatwej relacji międzyludzkiej zamknięta w trzech rozdziałach jest nie tylko przyjemnym doznaniem estetycznym, ale przede wszystkim skłania do refleksji. Wideo wyprodukowane zostało przez studio Holistic, a za scenariusz i reżyserię odpowiadają Aleksander Biedroński i Kajetan Kasprowicz.

Wideoklip premierowo obejrzeć można na stronie redbull.pl/muzyka pod tym linkiem: redbull.pl/loaa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s