Fresh-boxy rozwiązaniem na zakaz handlu w niedzielę?

Decyzja zapadła – Sejm przegłosował ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Od marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, natomiast pełny zakaz zostanie wprowadzony od 2020 r. Jak poradzą sobie handlowcy, i co na to Polacy? Czy Fresh-Boxy sprawią, że zakaz handlu w niedzielę będzie dla konsumentów mniej uciążliwy? 

Modern-Expo_freshbox_1Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje już w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Czas na Polskę, co z pewnością nie spodoba się wielu konsumentom oraz właścicielom sklepów. W przyjętej ustawie nie znalazł się jednak zakaz prowadzenia sklepów internetowych w zakazane dni, co sprawi, iż społeczeństwo i tak będzie robiło zakupy, ale przez internet. Największym wzrostem będzie cieszyć się sfera e-grocery – zakupy artykułów spożywczych, żywności w sklepach internetowych. Jednak co zrobić z kosztownymi dostawami kurierskimi żywności do domu klienta, które są czasochłonne i wymagają dużych nakładów logistycznych? Modern-Expo znalazło rozwiązanie, które może zrewolucjonizować internetowy handel żywnością w Polsce i sprawić, że zakaz handlu w niedzielę może spowodować wzrost e-grocery nawet o kilkadziesiąt procent.

– Absolutną nowością produkcyjną Modern-Expo jest Fresh-Box, autorski terminal paczkowy, punkt nadania i odbioru przesyłek z funkcją chłodzenia i mrożenia, który stanowi przełom w zakresie dostarczania towarów. To rozwiązanie, które jest odpowiedzią na zmieniający się styl życia potencjalnego konsumenta, zapracowanego i zabieganego, które pozwoli odbierać zakupy o każdej porze w wybranym przez siebie miejscu, z zachowaniem pełnej świeżości i walorów odżywczych. Fresh-Box z funkcją chłodzenia/mrożenia jest unikalnym innowacyjnym rozwiązaniem na skalę światową i już dziś cieszy się zainteresowaniem ze strony operatorów handlowych, firm logistycznych, operatorów pocztowych, którzy widzą w nim ogromny potencjał – mówi Piotr Kraśnicki, Dyrektor Sprzedaży Modern-Expo S.A.

Atuty Fresh-Boxów

Dla kupującego to przede wszystkim łatwość i szybkość zrobienia zakupów przez wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz uniknięcie kolejek i zamkniętych sklepów w niedzielę. Korzystanie z Fresh-Boxów niweluje straty czasu na wyszukiwanie towarów na półkach sklepowych, eliminuje dostawy kurierskie podczas nieobecności klienta, Modern-Expo_Fresh-Boxdaje możliwość odbioru towarów spożywczych w każdym wybranym miejscu i czasie, a także umożliwia przechowywanie artykułów spożywczych w odpowiednich temperaturach – zamrożonych, schłodzonych tak, aby zachowały wartości odżywcze.

Gdzie można umieścić Fresh-Box? Fresh-Box jest rozwiązaniem „tuż za drzwiami”. Może znajdować się zarówno w pomieszczeniu – sklepu, budynku mieszkalnego, apartamentowca, biurowca etc., jak i na zewnątrz – na podwórku osiedla zamkniętego, obok sklepu, przy największych firmach czy instytucjach. Można go umieścić wszędzie, a możliwość korzystania z dostaw za pomocą Fresh-Boxa może mieć kilka operatorów handlowych na raz. To oznacza, że można będzie odebrać świeże bułeczki śniadaniowe i mleko do kawy tuż za drzwiami, na parterze budynku lub obok biurowca.

– Przede wszystkim jest to rozwiązanie przełomowe dla rynku polskiego w obecnej sytuacji prawnej rynku retail. Modern-Expo pracuje już jednak nad kolejnym wyzwaniem, jakim jest dostarczenie żywności gotowej, przyrządzonej, czyli nad możliwością podgrzewania przechowywanej żywności – kontynuuje Kraśnicki.

***
Modern-Expo Group to międzynarodowy holding, lider branży wyposażenia sklepów w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudniający ponad 3000 pracowników. Obecnie ma 3 nowoczesne fabryki na Ukrainie i Białorusi, a w 2017 r. otworzy czwartą w Polsce. Poza siedzibą w Lublinie, firma posiada oddziały w Londynie, Berlinie, Paryżu, Amsterdamie, Moskwie i Dubaju, a swoje wyposażenie dostarcza do 60 krajów. Klientami Modern-Expo są światowe i lokalne marki m.in. Auchan, Pepsi, Carrefour, McDonald’s, Real, American Tobacco, Mars czy Żabka.

www.modernexpo.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s