Zobaczcie kulisy powstawania, polski plakat i zwiastun filmu „Italian race”

„W filmie kierowcy są nie mistrzami, ale herosami. Prowadzone przez nich samochody nie pędzą, ale fruwają.” Matteo Rovere

„Italian race” w reż. Matteo Rovere to włoski film, który  opowiada historię rodziny De Martino, którzy od pokoleń ścigają się w rajdach samochodowych. Film inspirowany  jest prawdziwą historią kierowcy rajdowego Carlo Capone. Poprzez opowieść o jego życiu twórcy chcieli odtworzyć dawny świat. Carlo Capone, po skończeniu kariery kierowcy w 1990 roku, trenował innych, a w końcu popadł w uzależnienie od narkotyków. Niesamowite życie jego i innych osób z tamtych lat okazało się doskonałym trzonem scenariusza. Stał się inspiracja dla stowrzenia postaci Lorisa, granej przez znakomitego włoskiego aktora Stefano Accorsi. Głowną bohaterką jest jednak młoda dziewczyna, Giulia, która uosabia poświęcenie i pasję wszystkich kobiet-kierowców.

Stefano Accorsi o granej przez siebie postaci Lorisa:

„Dla mnie on jest kimś, kto zawsze idzie na całość. Ma silną osobowość, ale nie do końca zdaje sobie sprawę, kim naprawdę jest, czego naprawdę chce. Na szczęście nie jest typowym narkomanem, jednym z tych znanych z ekranów kinowych, bo w jego oczach nigdy nie gaśnie ogień – ślad przeszłości, gdy był mistrzem, zawsze się w nich tli. Całym sobą uosabia dumę z tego, co osiągnął, w taki sposób prezentuje siebie światu. Fascynuje innych: wywołuje uśmiech na twarzach ludzi, nie dlatego, że żartuje, ale dlatego że zniewala swoim urokiem.Dla mnie sednem tej opowieści jest rodzina, emocje, akcja jest tu jedynie kostiumem, pod którym skrywa się prawdziwy ludzki dramat.”

Matilda De Angelis o granej przez siebie postaci Giuli:

„Byłam bez przerwy podekscytowana, bo wszystko było dla mnie nowe. Bałam się, ale to dodawało mi sił. Rola Giulii jest napisana doskonale – to silna, mądra dziewczyna, jakie częściej chciałoby się oglądać na ekranie. „

erter5a1Film opowiada historię rodziny De Martino, którzy od pokoleń ścigają się w rajdach samochodowych. Giulia – młoda i utalentowana dziewczyna, marzy o udziale w wyścigach GT. Nagła śmierć ojca sprawia, że przyszłość jej rodziny staje pod znakiem zapytania. Żeby uratować rodzinny interes i przetrwać jako rodzina Giullia musi przyjąć pomoc starszego brata, kiedyś znakomitego kierowcy, legendy włoskich torów wyścigowych, teraz zdegenerowanego narkomana. Będą zmuszeni wspólnie powrócić na tor, stawiając czoła  demonom przeszłości i ucząc się, czym właściwie jest rodzina…A nie będzie to prosta nauka.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s