Wystartował sezon narciarski w Słowacji

W piątek 1 grudnia br. otwarte dla miłośników narciarstwa zostały stoki w Jasnej i na Strbskim Plesie.  W ośrodku narciarskim Štrbske Pleso w Wysokich Tatrach czynne były 3 trasy zjazdowe Interski, Turisticka, Junior a Esicko. Na Strbskim Plesie panują bardzo dobre warunki również dla miłośników narciarstwa biegowego. Pokrywa śnieżna wynosi około 50 cm naturalnego puchu – www.vt.sk.

Slowacja,-Strbske-Pleso_TOP

Po obu stronach Chopoka udostępnionych jest 6 tras zjazdowych (5a trawers z Lukovej – cześć trasy zjazdowej Turisticka, 2a Majowa Rovna Hola – Priehyba, 2b Majowa Priehyba – Jasna, 13 Biela Put, 34c Panorama Chopok – Predne Dereše i 34b Panorama Predne Derese – Kosodrzewina) – www.jasna.sk. Sezon zimowy w Jasnej rozpoczął się w wielkim stylu! W sobotę 2 grudnia o godz. 21:00 w Music Club Happy End odbył się WINTER MUSIC OPENING. W tym toku huczne otwarcie realizowane było pod hasłem „The Show Must Go On Edition” z perfekcyjną World Queen Tribute Band Queenie! QUEENIE – to absolutna czołówka w swojej dziedzinie na skalę światową. Odbywają koncerty w całej Europie, zagrali nawet podczas obchodów urodzin królowej Elżbiety II. Wspaniałą QUEENIE Show dopełnią najlepsi słowaccy DJ-e: DJ EKG, DJ EAST LUKE i DJ PUBLIK zapewnią taneczną eksplozję, a seksowne tancerki w fantastycznych kostiumach podgrzeją atmosferę niezapomnianego Winter Music Opening! Więcej informacji na www.jasna.sk

W sobotę 2 grudnia rozpoczął sezon narciarski ośrodek PARK SNOW Donovaly, który zlokalizowany jest na granicy pasm górskich Niskie Tatry oraz Wielka Fatra.

Do dyspozycji narciarzy są trasy zjazdowe o łącznej długości 1,2 km. Na stoki wywozi 4-osobowa kanapa Buly Expres Záhradište. Po zakończeniu szusowania na parking wyciąga orczyk P2. Podobnie jak w ubiegłym roku, na początku sezonu 2017/2018 na Donovalach będą królować niskie ceny skipassów. Aż do 24 grudnia 2017 (włącznie) można jeździć za 12€ przy zakupie 7 godzinnego (całodniowego) skipassu. W sprzedaży dostępny jest również karnet 4-godzinny za cenę 10€. Dzieci do lat 12 jeżdżą za 10€ (karnet 7-godzinny) lub  8€ (karnet 4 – godzinny). Więcej informacji na www.parksnow.sk.

Slowacja,-Jasna-Chopok-Nisk

Jednocześnie informujemy, że uroczyste otwarcie sezonu zimowego w Wysokich Tatrach odbędzie się w piątek 8 grudnia br. Tego dnia już po raz 5-ty otwarta zostanie TATRZAŃSKA ŚWIĄTYNIA LODOWA. Ten wyjątkowy lodowy kościół budowany jest na Hrebienoku (Siodełku) koło Starego Smokowca na wysokości 1285 m n.p.m. W tym roku autorzy projektu inspirowali się światowej sławy katalońskim projektantem Antonim Gaudi i jego dziełem – rzymskokatolicką bazyliką SAGRADA FAMILIA w Barcelonie.

Miło nam będzie spotkać się z Państwem już w najbliższy weekend na słowackich stokach narciarskich!

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s