„Italian race” – szybcy jak wiatr

„Italian race” w reż. Matteo Rovere to włoski dramat pokazujący kulisy rajdów samochodowych, inspirowany prawdziwą historią kierowcy rajdowego Carlo Capone. Film otrzymał 12 nagród David di Donatello, włoskich odpowiedników Oscarów. W jednej z głównych ról występuje Stefano Accorsi, aktor znany z filmów: “Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą”, “Pokój syna”, “Sędzia”.

MGL6125-M

O historii powstania filmu opowiada reżyser filmu Matteo Rovere:

„Pomysł filmu „Italian race” pojawił się kilka lat temu, gdy poznałem: Antonio Dentiniego doświadczonego mechanika i specjalistę od podrasowywania silnika. Był on już wtedy na emeryturze i przesiadywał w warsztacie samochodowym w sąsiedztwie, gdzie jego wiedza była źródłem podziwu ze strony młodych pracowników. Mówił z takim zapałem i znawstwem, że on razu mnie zafascynował. W szczególności jedna rzecz przykuła moją uwagę: że miał niemal muzyczny słuch jeśli chodzi o dźwięk silnika – ton warkotu służył mu do diagnozowania jego stanu. Torino to gawędziarz. Najbardziej spodobało mi się, co powiedział o Carlo Capone: kim był, co się z nim stało, co teraz robi. Było w tej opowieści tyle szczegółów, że przy pomocy scenarzystów stało się zadatkiem na film. W opowiastkach Torino (granego przez Paolo Graziosiego) kierowcy są nie mistrzami, ale bohaterami. Prowadzone przez nich samochody nie pędziły, ale fruwały. W swoim filmie chciałem oddać legendarną atmosferę, którą wykreował w swoich opowieściach stary mechanik.”

„ITALIAN RACE”

poster_2Premiera: 15 grudnia 2017
Reżyser:  Matteo Rovere
Scenariusz: Matteo Rovere, Filippo Gravino, Francesca Manieri
Producenci: Domenico Procacci
Muzyka: Andrea Farri
Operator: Michele D’Attanasio
Montaż: Gianni Vezzosi
Czas:  118 min.
Tytuł oryginalny: Veloce come il vento

Film inspirowany prawdziwą historią kierowcy rajdowego Carlo Capone. Film opowiada historię rodziny De Martino, którzy od pokoleń ścigają się w rajdach samochodowych. Giulia – młoda i utalentowana dziewczyna, marzy o udziale w wyścigach GT. Nagła śmierć ojca sprawia, że przyszłość jej rodziny staję pod znakiem zapytania. Żeby uratować rodzinny interes i przetrwać jako rodzina Giullia musi przyjąć pomoc starszego brata, kiedyś znakomitego kierowcy, legendy włoskich torów wyścigowych, teraz zdegenerowanego narkomana. Będą zmuszeni wspólnie powrócić na tor, stawiając czoła własnym demonom przeszłości i ucząc się, czym właściwie jest rodzina…A nie będzie to prosta nauka!

c1Sponsorem filmu „Italian race” jest forma Motul, producent najwyższej jakości olejów silnikowych i mecenas sportu motorowego w Polsce i na świecie.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s