Japonia oczami Moniki Brodki. Wideo pocztówka 360° z podróży artystki

Monika Brodka to artystka wyjątkowa, nieustannie zaskakująca słuchaczy nowymi, niezwykle przemyślanymi wcieleniami muzycznymi. Tym razem po inspiracje wybrała się do Japonii. Prezentujemy nietypową, bo zapisaną w technologii 360° wideo pocztówkę z tego wyjazdu.

Podroz-Moniki-Brodki-2

Monika Brodka obecna jest na polskiej scenie muzycznej od ponad 12 lat. W tym czasie wydała cztery albumy będące kamieniami milowymi jej kariery oraz dała niezliczoną ilość koncertów w kraju i na świecie. Każda działalność Moniki Brodki jest wyrazem jej nieprzeciętnego podejścia do tworzenia muzyki oraz wagi jaką ma wielopłaszczyznowe poszerzanie horyzontów dla artystycznego rozwoju piosenkarki. Tym razem Monika Brodka po inspiracje wybrała się do Japonii.

„Wróciłam w dużej mierze w miejsca, w których już byłam, więc była to na pewno dość sentymentalna podróż, ale też taka, która mnie uświadomiła, że Japonia to kraj, w którym się naprawdę bardzo dobrze czuję i lubię tu spędzać swój wolny czas” mówi artystka, dzieląc się wrażeniami z Red Bull Muzyka. Dla Moniki Brodki była to druga wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni, tym razem nie tylko o charakterze turystycznym, gdyż artystka wystąpiła także przed japońską publiką. „Bardzo się cieszę, że udało mi się połączyć zwiedzanie z zawodowymi działaniami. Że nie były to tylko wakacje, ale też zetknięcie się z japońską publicznością, która jest dość podobna do polskiej”.

Dwutygodniowa japońska eksploracja Moniki Brodki wypełniona była po brzegi różnorodnymi doświadczeniami. Od spaceru po pięknych ogrodach japońskich w Kanazawie, przez odwiedziny słynącej z poszanowania dla sztuki współczesnej prefektury Niigata, po dłuższy pobyt w Tokio i wizytę w Red Bull Studios. „Były zakusy na to, by przy okazji pobytu w Red Bull Studios coś tam nagrać, ale kalendarz tego miejsca jest tak napięty, że tym razem się nie udało. Liczę jednak, że przy następnej okazji taka współpraca dojdzie do skutku”, mówi artystka.

„Japonia jest bardzo cywilizowana, super bezpieczna, w krajobrazie można powiedzieć dosyć monotonna, więc nie ma tam jakiejś przesadnej egzotyki. Egzotyka jest bardziej w ludziach i w ich zachowaniu” – tak Monika Brodka opisuje swoje wrażenia w rozmowie z Red Bull Muzyka. Co dokładnie kryje się za tymi słowami można przekonać się dzięki zapisowi wideo z podróży artystki. Przez cały czas pobytu Moniki Brodki w Japonii towarzyszyła jej kamera, która rejestrowała obraz w technologii 360°. Ta wyjątkowa pocztówka pełna nietypowych ujęć Kraju Kwitnącej Wiśni, okraszona muzyką zespołu Kroki i obfitująca w ciekawe historie opowiedziane osobiście przez artystkę jest gratką zarówno dla fascynatów podróży, jak i fanów Moniki Brodki.

Podroz-Moniki-Brodki-1

Wyjątkową wideo pocztówkę zobaczyć można już na stronie redbull.pl/muzyka pod tym linkiem https://www.redbull.com/pl-pl/brodka-japonia-relacja-wideo-360

Rozmowę Moniki Brodki z Red Bull Muzyka na temat jej podróży po Japonii przeczytać można tutaj: https://www.redbull.com/pl-pl/brodka-pozdrawia-z-japonii

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s