Kyle Hall, Dj Assault, Drugi Krakowski Salon Ambientu na II urodziny Szpitalnej 1

Krakowski klub Szpitalna 1 już za tydzień obchodzi swoje drugie urodziny. Celebracja ważnego wydarzenia w życiu klubu, który w ciągu niewiele ponad 24 miesięcy istnienia wyrósł na jedno z najważniejszych miejsc na klubowej mapie Krakowa rozpocznie się już w nadchodzącą środę i trwać będzie aż 5 dni. Do 8 listopada można zakupić bilety i karnety w niższych cenach.

Podczas wielodniowej imprezy urodzinowej Szpitalna 1 w swoich murach gościć będzie najciekawszych reprezentantów muzyki niezależnej. Klubową celebrację w czwartek 16 listopada rozpocznie druga wizyta Salonu Ambientu na ziemiach krakowskich, który tym razem na Szpitalną zaprosił pochodzącego z Aten Hior Chronik. Jego muzyka to bazująca na dźwiękach pianina i uczuciu melancholii minimalny ambient. Po nim wystąpi kurator cyklu dtekk, którego tej nocy usłyszymy dwa razy, w  odsłonie ambientowej i na afterparty, gdzie wraz z biøsem zabiorą publiczność w techno przejażdżkę.  Piątek 17 listopada dedykowany został tanecznym dźwiękom muzyki house pochodzącej z Detroit. Wtedy właśnie na Szpitalnej 1 wystąpi Kyle Hall, złote dziecko, nad którego rozwojem czuwali tacy artyści jak Omar S. czy Mike Huckaby. Drugim gościem pochodzącym z Motor City będzie Scott Zacharias, współzałożyciel Macho City i Disco/Secret, weteran sceny Detroit, któremu w selekcji muzycznej wciąż ustępują Ci sądzący, że posiedli wszelkie rozumy. W sobotę 18 listopada w lokalu przy ul. Szpitalnej 1 w Krakowie wystąpi Dj Assault, czołowy reprezentant gatunku ghettotechno charakteryzującego się szybkością bitu i mającymi swoje źródło w hip-hopie absurdalnymi rymami.

Hior-Chronik

Klub Szpitalna 1 od początku swojego istnienia był związany z niezależną muzyką i kulturą undergroundową. Oficjalne otwarcie nastąpiło w maju 2015 roku, podczas którego usłyszeć można było artystów mocno związanych dziś z klubem. Olivia, współzałożycielka kolektywu Radar i rezydentka festiwalu Unsound jest od ponad roku booking managerką Szpitalnej 1, a Chino, znany ze swoich szalonych live actów to oficjalny grafik stojący za identyfikacją wizualną klubu. W okół Szpitalnej 1 w ciągu ostatnich dwóch lat zebrała się wspaniała klubowa społeczność, zróżnicowana pod względem zainteresowań muzycznych, ale połączona zamiłowaniem do muzyki. Dowodem na to jest lista rezydentów klubu, na której znajdują się Andrew Ingram, współzałożyciel wytwórni Tabernacle Records, Olivia, Chino, Kinzo Chrome z kolektywu Radar, twórca imprez Ktoś Cię Kocha Eltron, RRRKRTA stojący za wydarzeniami o nazwie Brutaż, Discomule, Charlie, kuratorka cyklu Szum, szalona ekipa Uroop, w skład której wchodzą scki., biøs, MRSHRÏMP, członkowie ekipy Techno Tech Yes HiTrash i Martin Sharp oraz Matik Automatik, dj oraz osoba stojąca za doskonałym dźwiękiem i obsługą techniczną, z której Szpitalna 1 słynie w środowisku muzycznym. Wszyscy rezydenci oraz reprezentant wrocławskiego regime Tryptaminee będą witać wspólnie huczne rozpoczęcie trzeciego roku działalności klubu już w nadchodzącym tygodniu.

Bilety na urodziny dostępne są przez platformę Going. oraz w klubie, a w dniu wydarzeń na bramce.

15.11.17 Open Decks Birthday Edition

16.11.17 II Urodziny Szpitalnej 1: Drugi Krakowski Salon Ambientu

17.11.17 II Urodziny Szpitalnej 1: Kyle Hall, Scott Zacharias

18.11.17 II Urodziny Szpitalnej 1: Dj Assault

Bilety do nabycia pod tym linkiem.

 www.szpitalna1.com

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s