Bomsori Kim numerem jeden w Korei!

W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta premiera albumu „Bomsori Kim & Warsaw Philharmonic” w Korei Południowej. Artystka osobiście podpisywała swój debiutancki krążek. Album znajduje się na szczycie list sprzedaży w Korei.

Muzyka to dla mnie język uniwersalny. Używam go, aby komunikować się z publicznością na całym świecie. Dlatego do programu mojego debiutanckiego albumu wybrałam dwa koncerty, które są bardzo od siebie różne, ale jednocześnie niezwykle istotne dla mnie. — (Bomsori Kim)

large_BOMSORIKIMcoverRGB

Posłuchaj

Skrzypaczce towarzyszy na płycie Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Maestro Jacka Kaspszyka. W albumie znalazły się dwa koncerty – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego i I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza – prezentowane przez artystkę podczas pamiętnego XV Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego, gdy to publiczność na jej punkcie niemal oszalała. Melomanów urzekły wówczas precyzja i finezja brzmienia oraz wielka elegancja i wdzięk, które wyróżniały na tle wielu innych uczestników Koreankę.

Jeszcze w tym roku Bomsori Kim zagra koncerty m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz w Gdańsku i w Korei.

Mój dziadek to dzielny człowiek, walczył podczas wojny koreańskiej. Imię „Bomsori” jest w Korei bardzo rzadkie i oznacza „dźwięk wiosny” (bom – wiosna, sori – dźwięk). To imię nadał mi właśnie mój dziadek, który wierzył, że mogę kiedyś przynieść światu ciepło i nadzieję. — (Bomsori Kim)

Zobacz jak powstawał album!

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s