Czarny Groń, czyli zimowe szaleństwo w Rodzinie Pingwina

Czarny Groń to jeden z trzech wyjątkowych ośrodków, należących do Rodziny Pingwina (obok Kasina Ski w Kasinie Wielkiej i Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój). Czarny Groń w Rzykach to ośrodek wypoczynkowo-sportowy położony obok Andrychowa. Na jego terenie znajdują się: Hotel&SPA, Rycerska Oberża, stacja narciarska i mnóstwo atrakcji dodatkowych.

W sezonie zimowym cały kompleks zamienia się w prawdziwy rodzinny narciarski raj. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania sportów zimowych są położone głęboko w dolinie na północnych stokach Beskidu Małego, co gwarantuje utrzymanie śniegu aż do późnej wiosny! Stacja narciarska Czarny Groń to kompleksowa oferta dla miłośników białego szaleństwa – istnieje już od kilku lat, a jej oferta jest z sezonu na sezon poszerzana o nowe atrakcje i udogodnienia. Obecnie w jej ramach funkcjonuje TIGER Snowpark – dla fanów freestylu; cztery oświetlone dośnieżane trasy zjazdowe wraz z nowoczesnymi wyciągami krzesełkowymi (wygodne kanapy!), wypożyczalnia i przechowalnia sprzętu oraz knajpa ze smakowitą kuchnią. Zapaleni narciarze i fani deski na pewno będą bawić się doskonale, a początkujący… Co roku na wydzielonej części stoku działa licencjonowana szkoła narciarstwa i snowboardu, profesjonalni instruktorzy nauczą szusować każdego, bez względu na wiek!

Trasy narciarskie są ratrakowane i w razie potrzeby również dośnieżane, przeszkody w TIGER Snowparku są zmieniane i testowane co sezon, a także w jego trakcie, do tego częste eventy i zawody sprawiają, że tu naprawdę nuda się nie uda. Zarówno osoby początkujące, jak i te bardziej zaawansowane znajdą tutaj coś dla siebie. Każda z tras narciarskich ma inne nachylenie stoku oraz różne długości, co pozwala na dostosowanie i wybór adekwatny do swoich umiejętności.

Czerwona – 700m
Niebieska – 700m
Niebieska – 400m
Niebieska – 100m

Oprócz tras narciarskich zlokalizowanych w warunkach naturalnych dostępny jest sztuczny stok oraz symulator narciarski. To doskonała alternatywa dla początkujących oraz pasjonatów białego szaleństwa, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i technikę przed sezonem albo mają ochotę na rozgrzewkę w narciarskim klimacie.

Stacja narciarska to najbardziej zimowa część kompleksu hotelowo-rekreacyjnego Czarny Groń, to miejsce gdzie dużo się dzieje! Wszystkich lubiących sporty zimowe, zarówno tych co lubią poszusować albo poszaleć na desce, jak i tych którzy lubią kibicować i przyglądać się niesamowitym wyczynom najlepszych, zapraszamy na imprezy organizowane specjalnie dla Was! Co roku w lutym organizujemy lekko zakręconą imprezę „Przejazd przez knajpę”, w trakcie której zawodnicy… przejeżdżają przez bar na stoku, aby na końcu wyskoczyć z progu tarasu, wykonać podniebne akrobacje i wylądować kilka metrów poniżej. Pod koniec sezonu zimowego organizujemy imprezę freestylową z pluskiem – w najbardziej szalonych przebraniach zawodnicy przejeżdżają przez specjalnie do tego wybudowany basen… na samym środku stoku – taki jest tylko nasz SPLASH.

Czarny Groń to miejsce prawdziwego białego szaleństwa, przyłącz się!

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s