Trzydniowa podróż dookoła świata i wielkie spotkanie branży turystycznej

Ponad 200 krajów i regionów z całego świata, dwie hale pełne camperów i sprzętu turystycznego, jachty oraz inne jednostki pływające, a także ponad 160 atrakcji na 8 scenach, w tym: spotkania z 58 globtroterami – Wojciechem Cejrowskim, Aleksandrem Dobą, Nelą Małą Reporterką, gośćmi Festiwalu Podróżników National Geographic i podróżnikami zaproszonymi m.in. przez Fly4Free, Kontynenty i Olympusa, niezwykła rozmowa kobiet z krańców świata, czyli spotkanie Martyny Wojciechowskiej z boliwijską Indianką Carmen Rojas na scenie Travel Channel, Festiwal Kultur Azji oraz Gala 7 Nowych Cudów Polski – to wszystko czekało w dniach od 20 do 22 października na odwiedzających II World Travel Show w Ptak Warsaw Expo. Krajem partnerskim tej edycji targów był Meksyk.

II edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show za nami. Impreza, która odbyła się w dniach 20-22 października 2017 roku na terenie Ptak Warsaw Expo w  warszawskim Nadarzynie, zgromadziła 45 620 odwiedzających – amatorów podróży, a także członków korpusu dyplomatycznego, samorządowców i przedstawicieli branży. Wydarzenie cieszyło się również ogromnym zainteresowaniem mediów – na targach akredytowało się ponad 300 dziennikarzy z Polski i zagranicy. Partnerem drugiej odsłony World Travel Show był Meksyk, który wybudował na targach swój pawilon narodowy. Kraj reprezentowali Ambasador Meksyku Alejandro Negrín Muñoz oraz CEO of the Mexico Tourism Board – Hector Flores Santana.

Targi podzielone były na trzy salony: Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Salon Camper&Caravan i Warszawski Salon Jachtowy. Łącznie udział w targach wzięło ponad 500 wystawców, a wystawa zajęła 4 hale o łącznej powierzchni prawie 100 000 metrów kwadratowych. Ponadto, na terenie zewnętrznym odbył się zlot caravaningowy, w którym uczestniczyło 420 załóg z Polski i zagranicy.

Wystawa była okazją do zapoznania się z ofertą turystyczną ze wszystkich czterech stron świata i spotkań ze znanymi podróżnikami. Twarzami wydarzenia byli: Wojciech Cejrowski, Nela Mała Reporterka i Aleksander Doba. Ale imprezę odwiedziło w sumie 58 podróżników zaproszonych zarówno przez organizatora targów, a także National Geographic Polska, Fly4Free.pl, Kontynenty czy Olympus. Przez wszystkie dni targów trwał Festiwal Podróżników National Geographic Polska, gdzie na dwóch festiwalowych scenach zaprezentowali się m.in.: Bartłomiej Jędrzejak, Mateusz Waligóra, Andrzej Bargiel, Kinga Baranowska, Elżbieta Dzikowska, Michał Cessanis, Olek Hanusz, Krzysztof Starnawski, Krzysztof Walicki, Miłka Raulin). Pojawiła się także ekipa Fly4Free.pl, a wśród nich Kamil Lodziński, Jakub B. Bączek, Ewelina Karpowicz i Flying Locas. Wyjątkową atrakcją niedzieli było spotkanie kobiet z krańca świata Martyny Wojciechowskiej i boliwijskiej zapaśniczki Carmen Rojas – bohaterki pierwszego sezonu programu TVN „Kobieta na krańcu świata”. Spotkanie przyciągnęło tłumy, a poprowadził je Marcin Prokop. Na specjalnie przygotowanym ringu, ubrana w swój specjalny strój, Carmen zaprezentowała pokazową walkę. Rodziny z dziećmi tłumnie przybyły podziwiać pokaz nurkowy Neli Małej Reporterki. W sumie przez trzy dni, na 8 scenach, odbyło się ponad 160 wydarzeń: spotkań, paneli, konferencji, prezentacji i pokazów.

Nagrody i wyróżnienia targowe przyznano: Coral Travel Polska Sp. z o.o. (Grand Prix), Ambasadzie Indonezji, National Tourism Organisation Of Montenegro oraz Samorządowi Województwa Mazowieckiego (nagrody specjalne), Polskiej Izbie Turystyki (wyróżnienie specjalne) oraz Fly4Free i Kujawsko-Pomorskim Konstelacjom Dobrych Miejsc (wyróżnienie).

Atrakcjami Warszawskiego Salonu Jachtowego, oprócz ponad 120 jednostek pływających o łącznej wartości 20 milionów Euro, były: spotkania z żeglarzami i kajakarzami – A. Dobą, W. Kaliskim i G. Rózikiem, salon nurkowy będący miejscem prezentacji szkół nurkowych, turystyki i sprzętu nurkowego, specjalny basen do nurkowania, w którym swoich sił w divingu mógł spróbować każdy chętny, a także wyścigi na SUPach, zawody skimboardowe oraz strefa relaksu – plaża z leżakami oraz DJ-em. Tylko podczas targów sprzedano ponad 10 jednostek, a także rozpoczęto wiele kolejnych transakcji. Nagrody i wyróżnienia Warszawskiego Salonu Jachtowego: Bombram Marine (grand prix), Vetus Sp. z o.o. (nagroda specjalna), A.M.S. Boats (wyróżnienie specjalne) oraz Dalpol Yacht i Yacht Hornet (wyróżnienia).

W Salonie Camper&Caravan zaprezentowali się producenci i dystrybutorzy camperów, przyczep i domków mobilnych. Wystawę uzupełniała strefa Outdoor ze sprzętem turystycznym, sportowym i rekreacyjnym. Targom towarzyszył zlot caravaningowy, w którym udział wzięło 420 załóg z Polski i świata. Dla jego uczestników przygotowano dodatkowe atrakcje, w tym wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Podczas targów wystawcy sprzedali około 50 pojazdów. Nagrody i wyróżnienia Camper&Caravan Show: Elcamp (grand prix), Centrum Entuzjastów Caravaningu 2n Everpol (nagroda specjalna) oraz wyróżnienia: Benimar Polska, Cara Fun, Mobitech, Procamp i DMK Budownictwo.

Kolejna edycja targów za rok.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s