Nieregularna gwiazda i mitologiczny znak słońca to symbole Sirène

W Sirène wierzymy, że okulary kształtują wizerunek. Są ucieleśnieniem świadomego wyboru. Są dopełnieniem osoby, która je nosi. Nasz styl jest subiektywny. To niezależny wybór tego co naszym zdaniem we wzornictwie okularów jest najciekawsze. Oprócz designu charakter naszych okularów budują detale i materiały użyte do ich produkcji.

Gwiazdy, planety i Słońce

Czujemy się częścią kosmosu. Staramy się patrzeć na to co nas otacza z szerokiej perspektywy. Inspirują nas gwiazdy, odkrycia kosmiczne, międzyplanetarne podróże.

Kosmiczne inspiracje leżące u podstaw powstania Sirène widać w detalach ukrytych w każdej parze okularów. We frontach wszystkich opraw acetatowych umieszczono tytanowe, różnoramienne, nakładane ręcznie gwiazdki. Na zausznikach znajdują się okrągłe, tytanowe detale – motywy Słońca. W wewnętrznej części zausznika wygrawerowano logo Sirène i nazwę modelu. Cassiopeia, Pluto czy Venus to nazwy nadane na cześć gwiazd i planet.

Tytan

Wszystkie metalowe elementy opraw Sirène pokryte są tytanem. Technologia napylania tytanu, wykorzystana w produkcji opraw stosowana była wcześniej do wzmacniania poszyć statków kosmicznych. Wszystko za sprawą niezwykłych właściwości tego metalu. Tytan charakteryzuje się niezwykłą lekkością i niespotykaną wytrzymałością. Jest jednym z najtwardszych metali na świecie, dzięki czemu oprawy Sirène są dużo bardziej odporne na odkształcenia mechaniczne. Dodatkowo nie powoduje żadnych reakcji alergicznych i dzięki temu temu oprawy Sirène nie uczulają.

Metal

Wyjątkowość kolekcji Sirène podkreśla wykorzystanie metali szlachetnych. Zauszniki i drobne metalowe elementy w modelach Pluto i Polaris pokryto 24K złotem lub posrebrzono. Złoto, podobnie jak tytan wykazuje duże właściwości hipoalergiczne. Dodatkowym walorem tych opraw jest możliwość regulacji zauszników i nosków. Można je dowolnie doginać, by jak najlepiej pasowały do kształtu nosa i uszu. W Sirène na życzenie klientów, możliwa jest także wymiana standardowych nosków, na przykład na tytanowe zamienniki.

Acetat Mazzucchelli

Wykorzystanie włoskiego acetatu Mazzucchelli produkowanego od 160 lat to ukłon w stronę najlepszych optycznych tradycji. Ręcznie wyrabiany octan celulozy wykorzystany do produkcji opraw Sirène pochodzi z włoskiej fabryki Mazzucchelli – najbardziej prestiżowej fabryki acetatu na świecie. Zielony, szary i biały acetat wykorzystany w modelach Sirène ma niepowtarzalną kamienną teksturę.

Lubimy niedopowiedzenia, przypadek, inteligentne poczucie humoru, przewrotność losu. Dlatego Somebody made everything for some reason to tekst, który umieściliśmy w wewnętrznej części zauszników okularów Sirène.

Oprawy Sirène kupisz w najlepszych salonach optycznych i na sireneeyewear.com

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s