Najlepsi tancerze breakdance gotowi na światowy finał Red Bull BC One

W sobotę, 4 listopada, odbędzie się Światowy Finał Red Bull BC One, czyli najważniejsza na świecie rywalizacja jeden na jeden wśród tancerzy breakdance. Na udział w tej prestiżowej imprezie wciąż ma szansę polski b-boy Zawisza z Bielska-Białej. Sobotnie zawody po raz pierwszy będzie można oglądać na żywo na Red Bull TV z polskim komentarzem. Za mikrofonami usłyszymy czołowych polskich b-boyów – Tomasza „Thomaza” Domańskiego i Jarosława „Yarko” Kulewicza. Transmisja będzie dostępna bezpłatnie na platformie Red Bull TV pod adresem: redbull.tv/bcone2017polish. Początek bezpośredniej relacji z Amsterdamu o godz. 21:00.

Red_Bull_BC_One_Poland_Cyph

Nie bez powodu Red Bull BC One został okrzyknięty breakingowymi mistrzostwami świata w rywalizacji jeden na jeden. Co roku poziom zawodów jest niezwykle wysoki, a walka o wygraną zacięta i bardzo emocjonująca. Do finałowej „szesnastki” dostać się można jedynie na zaproszenie organizatorów, którzy dokładnie analizują osiągnięcia tancerzy w danym roku (w ten sposób wyłania się 14 uczestników) albo biorąc udział w krajowych eliminacjach. Polskie kwalifikacje odbyły się w kwietniu i wygrał je b-boy Zawisza z grupy BielSkill z Bielska-Białej. Jego triumf nie daje jednak bezpośredniej przepustki do finału. Naszego reprezentanta czekają w czwartek 2 listopada jeszcze międzynarodowe kwalifikacje (Red Bull Last Chance Cypher), w których będzie rywalizował z trzydziestoma dwoma innymi zwycięzcami krajowych zmagań. Do sobotniego finału zakwalifikuje się tylko jeden z nich.

Thomaz_Red-Bull-BC-One-Worl

– Taniec jest dla mnie mega pasją, zajawką i sztuką jednocześnie. Ciężko mi wyrazić słowami, jak bardzo to kocham. Red Bull BC One to jedna z najlepszych imprez dla doświadczonych b-boyów, ale także super wydarzenie dla nowych osób, które mogą poczuć niesamowitą – mówi Zawisza tuż przed wylotem do Amsterdamu.

Trzydniowe święto kultury hip-hopowej rozpocznie się 2 listopada.  W klimatycznej, starej fabryce w Amsterdamie odbywać się będą koncerty, warsztaty taneczne, pokazy specjalne, kwalifikacje do finału i oczywiście sobotnie zawody zwieńczające cały rok przygotowań.

Zawisza_redbullcontentpool

W ubiegłorocznej edycji Red Bull BC One, która odbyła się w Japonii, wystąpił polski b-boy Kleju, a rok wcześniej Thomaz. Ten drugi także przed rokiem był bliski zakwalifikowania się do finału. Wygrał polskie eliminacje, ale odpadł tuż w kwalifikacjach międzynarodowych. Thomaz to jeden z najlepszych i najbardziej charakterystycznych polskich b-boyów. Swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą zdobytą dzięki występom na całym świecie dzielić się będzie z widzami jako komentator Red Bull BC World Final 2017 podczas transmisji na platformie Red Bull TV. Zawody komentować będzie razem z Yarko – tancerzem z ponad 16-sto letnim stażem, promotorem eventów oraz sędzią zawodów tanecznych w Polsce i Europie. Yarko wielokrotnie zajmował czołowe miejsca na turniejach i festiwalach na całym świecie. Jest członkiem znanej na całym świecie, a zarazem najbardziej utytułowanej ekipy w kraju – Polskee Flavour. Jest również współzałożycielem marki Catch The Flava, która zajmuje się organizacją wydarzeń hip-hopowych w Polsce i za granicą.

Uczestnicy Red Bull BC One World Final 2017:

Alkolil (RUS), Ayumi (JPN), Dany (FRA), Issei (JPN), Kill (KOR), Lil Zoo (MAR/AUT), Lussy Sky (UKR), Menno (NED), Moy (USA), Ratin (BRA), Shane (NED), Shigekix (JPN), Thesis (USA), Willy (FRA), Wing (KOR) + zwycięzca Last Chance Cypher.

Red-Bull-TV-logo

Początek transmisji w sobotę 4 listopada o godz. 21:00 na bezpłatnej platformie Red Bull TV pod adresem:

redbull.tv/bcone2017polish

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s