Pierwszy Górski Zimowy Runmageddon w Wierchomli

W marcu przyszłego roku w Wierchomli po raz pierwszy w historii cyklu odbędzie się Górski Zimowy Runmageddon. Runmageddończycy, dzięki współpracy z kompleksem narciarskim Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, będą mogli spróbować swych sił w kolejnej, trzeciej już górskiej lokalizacji ekstremalnego biegu przeszkodowego, po Myślenicach i Szczyrku.

foto_1_runmageddon

Runmageddon po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom uczestników, którzy uwielbiają piekielne, górskie wyzwania. Po sukcesie w Myślenicach (Góra Chełm) Runmageddon poszerzył zakres organizowanych eventów o Beskidy. Do Myślenic dołączył w ostatnich miesiącach Szczyrk, a od przyszłego roku wszyscy kochający ekstremalne zmagania poznają trasę w Wierchomli. Będzie to pierwszy Runmageddon Górski zorganizowany zimą! Na startujących czekać będą dwie formuły – Rekrut (6 km i 30+ przeszkód) oraz Classic (12 km i 50+ przeszkód).

foto_1_wierchomla

Drastycznie niskie temperatury, różnica przewyższeń, mordercze przeszkody – z tym będą musieli zmierzyć się uczestnicy Runmageddonu na rozległych terenach kompleksu Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla. Pierwszy, Zimowy Runmageddon Górski będzie ogromnym testem sprawności fizycznej oraz charakteru startujących. Runmageddończycy mocno odczują na sobie oddech zimy. Niewątpliwie będzie to kolejne utrudnienie na trasie. Górskie edycje Runmageddonu do tej pory odbywały się w warunkach wiosenno-jesiennych, teraz start zimą będzie nie lada wyzwaniem. – mówi Jarosław „Jaro” Bieniecki, prezes Runmageddonu.

foto_2_runmageddon

Wierchomla Mała, gdzie znajduje się ośrodek, zlokalizowana jest w Popradzkim Parku Krajobrazowym, który zajmuje przeważającą część Beskidu Sądeckiego. Miejscowość stanowi połączenie walorów turystycznych, rekreacyjnych, jak i historycznych. Zimą, za sprawą stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna, niewielka wioska Wierchomla zamienia się w kurort z prawdziwego zdarzenia. To zasługa 2 wyciągów krzesełkowych, 7 orczykowych i 11 km w większości oświetlonych nartostrad o różnym poziomie trudności. To tu znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce – 3 km ciągłego szusowania! Narciarze biegowi mają zaś do pokonania 4,5-kilometrowy, niezwykle malowniczy szlak. Dla snowboardowych zapaleńców nie lada gratką jest z kolei jeden z najdłuższych w Polsce parków snowboardowych (400 m).

foto_2_wierchomla

Pierwszy zimowy Runmageddon na naszej stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to wydarzenie niezwykłe. Pierwszy raz w sezonie zimowym będziemy gościć zarówno narciarzy i snowboardzistów, jak i zwolenników ekstremalnych biegów przeszkodowych; pierwszy raz w historii Runmageddon zostanie zorganizowany w górach zimą. Będzie ekstremalnie, zimno i oczywiście pięknie, ponieważ cały kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny położony jest w niezwykle malowniczej okolicy.  – mówi Przemysław Kutnyj, rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna Wierchomla i Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort.runmageddon-2017-nowa-mapka

W ramach współpracy nad marcowym Runmageddonem kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla przygotował specjalną ofertę dla uczestników i ich rodzin – atrakcyjne pakiety pobytowe w rodzinnym Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort: http://www.wierchomla.com.pl/ceny-i-pakiety/szczegoly-oferty?OfferID=107114. Składają się na nie m.in. energetyczne posiłki i masaż. Dzięki temu będzie się można wzmocnić przed biegiem, jak i odprężyć po nim.  Amatorzy prostoty i bliższego kontaktu z naturą będą mogli przenocować w drewnianych domkach znajdujących się tuż przy stacji po stronie Wierchomli Małej.

***
O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym, ekstremalnym biegiem przez przeszkody. Zawody odbywają się w 17 lokalizacjach rocznie. W 2016 roku we wszystkich startach wzięło udział ponad 35 tys. osób. W 2017r. uczestników będzie już ponad 50.000.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do pokonania różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły podstawowe – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód) oraz specjalna formuła Ultra (44km i +140 przeszkód).

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s