Natalia Nykiel w kameralnej odsłonie w Stripped Sessions

Aranżacje pozbawione ozdobników, intymna atmosfera i prostota dźwięków. To cechy charakterystyczne dla globalnej serii Stripped Session – cyklu akustycznych występów, w trakcie których artyści prezentują swoją muzykę bez produkcyjnej otoczki. Gościem ostatniej odsłony Stripped Session była Natalia Nykiel. Jak w niej wypadła można zobaczyć na redbull.pl/natalialive.

Natalia-Nykiel_Lukasz-Ziete

Wyjątkowy cykl Stripped Sessions gościł ostatnio nietuzinkowego gościa. Natalia Nykiel to nie tylko niezwykle utalentowana artystka, świadoma kierunku w którym kieruje swoją muzykę, ale także osoba o niebanalnym charakterze.To wszystko sprawia, że w ciągu ostatnich lat stała się najjaśniej świecącą młodą gwiazdą polskiej sceny muzycznej.

Udział Natalii w Stripped Sessions zbiegł się w czasie z wydaniem nowej płyty – albumu „Discordia”. „Myślę, że cała moja twórczość jest „stripped”, a „Discordia” szczególnie. W niektórych utworach pokazujemy tylko trochę, a w innych zdzieramy z siebie wszystko. To w dużym stopniu czyni nas artystami, dzięki temu się spełniamy” – mówi artystka, dzieląc się swoimi wrażeniami po występie. Tak jak w przypadku całej swojej działalności Natalia w trakcie nagrań pozostała sobą, pozwalając pokazać się widzom z innej, bardziej intymnej strony, bo pozbawionej ozdobników koncertowych, takich jak świateł i kostiumów czy wzmacniaczy.

Natalia-Nykiel-podczas-StriArtystka z ekscytacją podeszła do przedstawienia publiczności nowych aranży. „Przeglądając nagrania z sesji Stripped Sessions rzuca się w oczy ogromna różnica stylów i to jest w nich najlepsze!” – podkreśla wokalistka. Natalia Nykiel jest kolejną polską artystką, która wzięła udział w Stripped Sessions – przed rokiem z tym samym formatem zmierzyła się Brodka, grająca w przytulnym Quality Studio utwory ze swojej płyty „Clashes”. Jeszcze wcześniej, w surowej i intymnej formie, mogliśmy usłyszeć Izę Lach.

Natalia Nykiel znana jest ze swojego profesjonalizmu i szczegółowości, co widoczne jest na jej koncertach. Publiczność miała okazję przekonać się o tym w trakcie trasy Red Bull Tour Bus, której artystka była gwiazdą. W czerwcu tego roku muzyczny autobus Red Bulla przemierzył całą Polskę, zatrzymując się w ośmiu wybranych przez internautów miastach. Tam Natalia Nykiel zagrała koncerty, podczas których przedstawiła mocniejsze, rockowo-elektroniczne aranże swoich utworów. Stripped Sessions to przedsmak krótkiej trasy, na której Natalia Nykiel promować będzie swój nowy album „Discordia”. Total Tour to pięć specjalnych koncertów, z których każdy będzie koncepcyjnym widowiskiem w nietypowej oprawie.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s