Kolorowy lookbook zwyciężczyni Łódź Young Fashion Award 2017

W sobotę 21 października w łódzkiej ASP został rozstrzygnięty Międzynarodowy Konkurs Łódź Young Fashion Award 2017. Główną nagrodę wygrała projektantka Chen Zhi z Chin. 27latka zachwyciła jurorów kolorową kolekcją pt. „Playground”.

Jej projekty są częścią wystawy w muzeum MoMA w Nowym Jorku. Chen Zhi ukończyła Parsons the New School of Design w Nowym Jorku oraz prestiżowy London Collage of Fashion w Wielkiej Brytanii. Kolekcja powstała z materiałów zaprojektowanych przez Chen Zhi, podobnych do tych, które używa Alexander Wang.

International Contest Łódź Young Fashion Award 2017 to pierwszy w Polsce konkurs dla młodych projektantów z całego świata, dający możliwość zaprezentowania się debiutantom przed osobami z branży mody. Nagrodę główną 30 tys euro ufundowało Miasto Łódź, która razem ze statuetką Manequine 2017 zaprojektowaną przez Jacka Gmacha z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi trafiła w ręce zwycięzcy.

***
O Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzeminskiego w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi to nowoczesna uczelnia artystyczna z ponad 70 letnią tradycją. Sześć wydziałów łódzkiej ASP proponuje swoim studentom bogatą ofertę studiów licencjackich i magisterskich. W swoich programach Uczelnia posiada również studia doktoranckie oraz szeroki wachlarz studiów podyplomowych.

Z uwagi na włókiennicze tradycje miasta jako pierwszy powstał Wydział Tkaniny i Ubioru (wówczas Wydział Włókienniczy), który do dziś uważany jest za jeden z bardziej prestiżowych i niezmiennie cieszących się wielkim zainteresowaniem kandydatów.

Obecnie Akademia Sztuk Pięknych posiada unikalne w skali całego kraju programy projektowania mody (jako jedyna uczelnia publiczna w Polsce oferuje studentom możliwość uzyskania tytułu magistra w zakresie projektowania ubioru) i biżuterii oraz jako jedyna wśród państwowych uczelni artystycznych kształci projektantów tkaniny i ubioru w tak szerokim zakresie i w tak różnorodnych specjalnościach.

Studenci ASP są laureatami licznych konkursów, a ich projekty cieszą się dużym zainteresowaniem przedstawicieli przemysłu i biznesu. Mury Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi opuściło wielu znakomitych projektantów, którzy odnoszą sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród nich są znane wszystkim nazwiska: Łukasz Jemioł, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski czy Mariusz Przybylski. Część z nich, jak Małgorzata Czudak czy Michał Szulc, pełni obecnie rolę pedagogów Akademii.

O Łódzkim Centrum Wydarzeń

Łódzkie Centrum Wydarzeń powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzać czas w mieście. To samorządowa instytucja kultury, która odpowiada za organizację i wsparcie festiwali, koncertów, widowisk oraz wydarzeń kulturalno-artystycznych. Współpracuje z fundacjamii stowarzyszeniami o charakterze kulturalnym oraz wspiera lokalne inicjatywy. ŁCW inspiruje i animuje wydarzenia na ulicy Piotrkowskiej oraz pomaga innym podmiotom, które dbają o rozwój reprezentacyjnej ulicy miasta. Wspomaga także promocję marki „Łódź” w Polsce i zagranicą.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s