Zgrany zespół – kluczem do sukcesu firmy

Prawdziwy motor każdego biznesu to ludzie. Kompetentni, docenieni, zaangażowani. Integracja zespołu ma nieoceniony wpływ na budowanie dobrych relacji wewnątrz organizacji, a te zawsze poprawiają jakość pracy.

Sesje-w-plotnach-w-Lazniach

Pracownicy często nie lubią firmowych imprez, traktują je jak przykry obowiązek. Wielu z nich niechętnie bierze udział w wyjazdach integracyjnych. Managerowie przechodzą więc samych siebie, by organizować wydarzenia firmowe, które skutkują dobrymi relacjami, a co za tym idzie poprawą efektów pracy. Dzięki dobrze zorganizowanej imprezie integracyjnej wśród pracowników wzrasta poczucie przynależności do firmy i lojalności wobec niej. Dobry szef wie, jak ważne są relacje w zespole i zbiorowa świadomość wartości wkładu każdego pracownika w wyniki firmy. Również znajomość specyfiki poszczególnych stanowisk i zakresu obowiązków przekłada się na większe zrozumienie pracy kolegów z różnych działów, lepszą wymianę informacji i sprawniejsze działanie całej struktury. Wszystkie te cele można w ciekawej oprawie zrealizować podczas spotkania firmowego, najlepiej na wyjeździe.

Mogą to być aktywności w plenerze typu: gry zespołowe, quady, paintball czy „próba ognia” tzw. firewalking. „W kompleksie Manor House SPA dużym powodzeniem cieszą się właśnie takie spacery po ognistym dywanie. Oczywiście odbywa się to bez bólu i szkody dla zdrowia, ale jest niezwykle emocjonujące, a przez to na długo pozostaje w pamięci. Chodzenie boso po rozżarzonych węglach wyzwala wewnętrzną siłę, pomaga
w przekraczaniu własnych słabości i barier. Jest także znakomitym narzędziem motywacyjnym” – mówi Dorota Tokarska, Dyrektor Marketingu hotelu Manor House SPA.

Koncert-na-gongi

Z innych pomysłów na integrację, które sprawdzają się w kompleksie Manor House SPA warto wymienić: drużynowe poszukiwanie skarbu w rozległym, zabytkowym parku; degustacje miodów pitnych w przypałacowych piwnicach – najlepiej w towarzystwie intrygujących opowieści mnicha; strzelanie z łuku; golf wodny; jazdy konne i gimnastyka hippiczna czy też – charakterystyczne dla biowitalnego SPA w mazowieckich Chlewiskach – koncerty na gongi i misy tybetańskie.

Jeśli grupa jest zgrana godne polecenia są imprezy w Witalnej Wiosce®SPA – pierwszym takim SPA pod gołym niebem w Polsce. Jest to 8 drewnianych chat, gdzie można oddać się słowiańskim rytuałom zdrowia – Chata Ruska z witkami brzozowymi do chłostania, Sauna Fińska z aromaterapią, Chata z beczką polską z gorącą wodą, Chata z beczką polską z gorącą wodą i wywarem z siana, Sauna świetlna na podczerwień, Chata grillowa, Chata barmana, Chata gospodarza z niezbędnym zapleczem.  Można tu także zażyć kuracji Kneippa na ścieżce świetlno – powietrznej i korzystać z pryszniców wrażeń, japońskiej bali z zimną wodą, beczki z zimną wodą do schłodzenia ciała, lodowego wiadra pod chmurką oraz z biesiadnych stołów przy płonącym ognisku.

Witalna-Wioska-SPA-Manor-Ho

Dla tych wszystkich, którzy szukają ciepła zimą dobrą propozycją są kąpiele saunowe – idealne także dla grup zorganizowanych. W kompleksie Łaźni Rzymskich w mazowieckich Chlewiskach można się ogrzać podczas seansów w płótnach i kąpieli saunowych (sauna fińska, infrared i biosauna). Ciekawą propozycją na integrację firmową, która niesie uczestnikom zarówno moc wrażeń, jak i korzyści dla zdrowia, jest nocne saunowanie. Są to specjalnie organizowane seanse saunowe z rytuałami saunowymi, które odbywają się pod okiem doświadczonych saunamistrzów. Pamiętajmy, że naturalne kąpiele saunowe dobroczynnie wpływają na organizm. To swoisty rytuał, podczas którego można prawdziwie wypocząć, ale to też znany od wieków i sprawdzony sposób na integrację grupy. Saunowanie pomaga także zredukować nagromadzony stres i zmęczenie, dzięki czemu jest doskonałym pomysłem na wspólny relaks po całym dniu pracy lub intensywnych szkoleniach. Późna pora sesji w Łaźniach Rzymskich dodaje tym  spotkaniom dreszczyku emocji.

Eventy firmowe, szkolenia, konferencje mogą być czymś więcej niż obowiązkowym spotkaniem grupy ludzi połączonych pracą zawodową. Jest to doskonała okazja do budowania więzi, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz nawiązywania relacji biznesowych, a także na integrację pracowników. Gdy spotykają się poza pracą i mają okazję swobodnie porozmawiać na różne tematy, które nie zawsze są z nią związane, stają się sobie bliżsi. Owocuje to lepszymi relacjami pomiędzy współpracownikami i przekłada się na sukces firmy, dlatego warto organizować ciekawe spotkania firmowe. Ponadto wyjazd w atrakcyjne miejsce, na przykład do luksusowego hotelu SPA z oryginalną ofertą atrakcji, może być cenioną nagrodą w systemie motywacyjnym dla najlepszych pracowników.

Sauna-Manor-House-SPA

Więcej informacji: www.manorhouse.pl

 

***
Manor House SPA – tu historia łączy się z luksusem i energią

Mazowiecki kompleks pałacowo-parkowy Manor House SPA z pięciogwiazdkowym Pałacem Odrowążów, klimatycznym czterogwiazdkowym hotelem w zabytkowej Stajni Platera i Termach Zamkowych to enklawa spokoju i dobrej energii.

Pałac Odrowążów to jedna najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Św. Jacek Odrowąż, właściciel Chlewisk w XII w., jako jedyny Polak został wyróżniony posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Dziś w stylowych wnętrzach można zaznać prawdziwie królewskich snów, a urzekające piękno natury i ponadczasowa elegancja arystokratycznych tradycji sprawiają, że czas tu zwalnia. Manor House SPA – hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom – to urokliwe miejsce dla ciała, duszy i umysłu. Można skorzystać tu z energetycznych zabiegów w Gabinetach Bioodnowy z najlepszym holistycznym SPA w kraju i Akademią Holistyczną Alchemia Zdrowia®, zrelaksować się w Łaźniach Rzymskich oraz w pierwszym w Polsce bezchlorowym basenie z plazmatyczną wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego. Wspaniałym dopełnieniem luksusowego wypoczynku są wyśmienite dania tradycyjnej kuchni polskiej i wegańskiej oraz autorska „Dieta Życia”. Kompleks w Chlewiskach otoczony jest zabytkowym parkiem z pomnikami przyrody z Kamiennym Kręgiem Mocy i Witalną Wioską® SPA. Jest to także Polskie Centrum Biowitalności o potwierdzonym oddziaływaniu energetycznym do 30.000 jednostek w skali Bovisa.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s