Dzieła powstałe przypadkiem – nowa kolekcja DESA Modern

Artysta systemu, autor sztuki nieludzkiej czy malarz matematyki. Ryszard Winiarski, bo o nim mowa to twórca niekonwencjonalny. Jego oryginalne prace zostały przeniesione na przedmioty codziennego użytku. Nowa kolekcja DESA Modern już pod koniec października.

Mechanik z dyplomem artysty, bo tak mówiono o Ryszardzie Winiarskim trafił ostatnio do grona najlepiej sprzedających się polskich artystów. Jego prace, których tematem przewodnim są fascynujące, geometryczne wzory – np. białe i czarne kwadraty stały się hitem na rynku sztuki współczesnej. Artysta swój warsztat szlifował zarówno na Politechnice Warszawskiej, jak i Akademii Sztuk Pięknych, które pozwoliły mu na sformułowanie oryginalnych założeń, których konsekwentnie się trzymał. Kompozycje oryginalnych dzieł Winiarskiego najczęściej wyznaczał przypadek: rzucanie kostką do gry, tablice giełdowe, czy numery biletów tramwajowych. Jeszcze niedawno jego prace można było kupić stosunkowo tanio, ostatnie lata pokazują, iż ich wartość wzrosła o kilkaset procent. Sprzedaż „Obszaru 142” Ryszarda Winiarskiego za 555 tysięcy złotych wskazuje, że nazwisko artysty jest dziś przykładem najszybszych wzrostów w sektorze polskiej sztuki współczesnej. Poprzedni rekord za pracę artysty to 253 tysiące złotych. Jego niekonwencjonalne podejście do sztuki nie mogło zostać niezauważone przez markę, która przedstawia dzieła najlepszych twórców na przedmiotach codziennego użytku. Prace Ryszarda Winiarskiego naniesione na eleganckie spinki do mankietów oraz stylowe notesy dołączą do kolekcji DESA Modern.

Obrazy Winiarskiego, o których mówi się jako o przypadkowych, to jedne z najbardziej charakterystycznych prac drugiej połowy XX wieku. Jak często podkreślał sam artysta obrazy miały stanowić próbę wizualnej prezentacji rozkładów statycznych, będących rezultatem splecionych ze sobą czynników losowych i zaprogramowań. Winiarski odrzucał tradycyjną estetykę i kompozycję na rzecz bezosobowej sztuki, której motywem przewodnim stała się matematyka. To ona stanowiła dla Winiarskiego podstawę oraz racjonalną metodę opisu rzeczywistości. DESA Modern przygotowała wyjątkową kolekcję ozdobioną detalami artysty. Biało-czarne oraz biało-czerwone kwadraty w różnych kompilacjach stały się myślą przewodnią akcesoriów proponowanych przez markę. Wśród nich znalazły się wyjątkowe spinki oraz stylowe notesy. O ich oryginalności stanowi najwyższa jakość wykonania, limitowane krótkie edycje oraz certyfikat autentyczności z tytułem odwzorowanego dzieła. Akcesoria z detalami Winiarskiego to idealna propozycja propozycja na świąteczny prezent dla osób ceniących jakość i elegancję.

DESA MODERN Gallery & Art Boutique
www.desamodern.pl
ul. Wołoska 12, Galeria Mokotów, Warszawa
ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s