SOYER – specjalny pokaz filmu w ramach festiwalu Kamera Akcja

W najbliższy piątek 20 października, w ramach festiwalu Kamera Akcja w Łodzi, odbędzie się pokaz specjalny filmu „Soyer”. Po projekcji zaplanowano spotkanie z twórcami.

Soyer_01

8. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się w Łodzi, w dniach od 19 do 22 października 2017 roku. W programie imprezy znalazło się ponad 50 filmów z najlepszych światowych festiwali, panele dyskusyjne, warsztaty branżowe i spotkania z twórcami. Jednym z wydarzeń specjalnych będzie przedpremierowy pokaz filmu dyplomowego Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi –„Soyer” – według scenariusza i w reżyserii Łukasza Barczyka. W nietypowej produkcji występują studenci dyplomowego roku Wydziału Aktorskiego. Widzowie zobaczą na dużym ekranie m.in. Cezarego Kołacza, Macieja Musiałowskiego, Mariannę Zydek, czy Aleksandrę Chapko.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu, w którym udział wezmą: Łukasz Barczyk (reżyser), Karina Kleszczewska (autorka zdjęć), Marianna Zydek (odtwórczyni roli Marianny), Agata Golańska (producentka) i Katarzyna Kania (kierowniczka produkcji). Spotkanie poprowadzi Sebastian Smoliński.

Pokaz specjalny “Soyera” Łukasza Barczyka w ramach sekcji “Krytyczne premiery”. Projekcja odbędzie się 20 października (piątek) o godzinie 20:00 w Dużej Sali Łódzkiego Domu Kultury.

SOYER w kinach od 17 listopada

Gatunek: komediodramat
Produkcja: Polska 2017
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Barczyk („Patrzę na ciebie Marysiu”, „Hiszpanka”, „Przemiany”, „Nieruchomy poruszyciel”)

Obsada: Cezary Kołacz, Maciej Musiałowski („Druga szansa” – serial TV), Marianna Zydek („Skazane”, „Panie Dulskie”), Karolina Sawka („W pustyni i w puszczy”), Włodzimierz Press („Demon”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Pitbull” – serial TV, „Kariera Nikosia Dyzmy”)

Film Łukasza Barczyka – wielokrotnie nagradzanego na polskich i zagranicznych festiwalach reżysera obrazów: „Patrzę na ciebie Marysiu”, „Przemiany” i „Hiszpanka”. „Soyer” to projekt niezwykły – produkcja ta jest filmem dyplomowym studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, która trafi na wielkie ekrany kin. Zarówno przed jak i za kamerą stanęli przedstawiciele nowego pokolenia polskich filmowców. „Soyer” to głos młodej Polski.

Soyer jest młodym chłopakiem, który gardzi konsumpcją, konformizmem i wszystkim co związane jest z kulturą masową. Niektórzy mają go za wariata, inni za idiotę, a jeszcze inni …za zbawiciela. Po tym jak jego matka trafia do szpitala, cała odpowiedzialność za Soyera spada na jego piękną siostrę – Małgosię. Pewnego dnia rodzeństwo wyrusza na wycieczkę w góry. Towarzyszy im mąż Małgosi – ambitny pracownik banku o imieniu Janek. Soyer próbuje zarazić towarzyszy podróży swoim światopoglądem. Ma zamiar to robić nawet wbrew ich woli. Wszystkie chwyty są dozwolone. Niewinna przejażdżka zamienia się w emocjonującą wyprawę, która zmieni wszystkich jej uczestników bezpowrotnie.

„Kto ratuje jednego człowieka, ratuje cały świat”. – Soyer

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s