Przedstawiamy pełny harmonogram wydarzeń – Łódź Young Fashion 2017

Lada moment oczy świata mody zwrócone będą w kierunku Łodzi. 18 października rusza Łódź Young Fashion 2017 – pionierskie wydarzenie, które pomoże młodym projektantom w otwarciu drzwi do kariery, zaś Łodzianom przypomni o modowym dziedzictwie miasta.

lodz_young_fashion

Przez 4 kolejne dni Łódź wypełni się modą. Warsztaty, wystawy, projekcje filmowe, oraz pokazy podczas wieczornych gali. Każdy, niezależnie od stopnia zainteresowania modą, znajdzie tu coś dla siebie.

y4GARqvPocząwszy od środy, 18 października, na wszystkich zainteresowanych czekać będzie bogaty program warsztatów i wykładów, przygotowany we współpracy z kadrą naukową i wybitnymi praktykami rynku mody. Wśród tematów znajdziemy między innymi zajęcia z Biznesu mody i Trendów w modzie prowadzone przez specjalistkę z tej dziedziny, Marlenę Wolford, Rysunek żurnalowy, którego wykładowcą będzie projektant Jacek Gmach, Warsztaty dziennikarstwa modowego, autorstwa szefa działy mody Elle Marcina Świderka (zdj. obok), a także spotkania poświęcone prawu autorskiemu czy fotografii.

Poza warsztatami odbędą się również wykłady przeznaczone dla szerszego grona uczestników, od obejmujących tematykę zarówno praktyczną, jak i trendy w projektowaniu biżuterii czy tkanin, po zjawiska okołomodowe – aspekty prawne lub chociażby zaburzenia odżywiania.

Dla wszystkich wrażliwych na estetykę przygotowano też projekcje filmów. Wśród nich zobaczymy takie klasyki, jak Saint Laurent czy Le Beau Monde oraz etiudy o tematyce modowej i filmy dokumentalne, autorstwa studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Projekcje będą odbywały się w specjalnie przygotowanym ogrzewanym namiocie, postawionym przy Centrum Promocji Mody.

Częścią Łódź Young Fashion 2017 będą też wystawy poświęcone modzie. Zaprezentowane zostaną między innymi prace dyplomantów ASP, a także projekty pochodzące z kursów mistrzowskich, prowadzonych przez jednego z najlepszych polskich projektantów i krawców – Tomasza Ossolinskiego.

Zwieńczeniem każdego dnia imprezy będą gale wieczorowe. Pierwsza z nich to Złota Nitka 2017, podczas której piętnastu finalistów zawalczy o nagrodę główną 30 000 złotych i dziką kartę do sobotniego finału konkursu międzynarodowego. W czwartek publiczność zobaczy Galę Dyplomową ASP, podczas której absolwenci powalczą o nagrodę 10 000 złotych.

Piątek, 20 października to BRA Day, a dokładniej Breast Reconstruction Awareness Day – wydarzenie mające na celu podniesienie świadomości związanej z rakiem piersi i prawom przyszługującym kobietom chorującym. Tego wieczoru publiczności pokazane zostaną kolekcje MMC, Violi Piekut i Moove, a w roli modelek zobaczymy kobiety po rekonstrukcji piersi.

Najważniejszym wydarzeniem projektu Łódź Young Fashion 2017 będzie konkurs International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017, adresowany do młodych projektantów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są EMOCJE. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 euro ufundowaną przez miasto Łódź oraz statuetkę Manequine 2017.

Do jury poszczególnych konkursów zostały zaproszone wybitne osobistości ze świata mody – między innymi japońska projektantka Junko Koshino, polska top modelka Monika JAC Jagaciak, wybitni polscy projektanci – Tomasz Ossoliński, Ilona Majer i Rafał Michalak, czyli duet MMC, Łukasz Jemioł, Mariusz Przybylski i Marcin Paprocki oraz Mariusz Brzozowski.

LFkZcwC

Wejście na projekcje filmów i wystawy jest nielimitowane i bezpłatne. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy odbywają się mailowo pod adresem: izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com. W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatu, w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Transmisje z gali wieczornych prowadzone będę w specjalnym namiocie postawionym obok Centrum Promocji Mody oraz za pomocą strony internetowej lodzyoungfashion.com.

Pełny harmonogram wydarzeń:
http://lodzyoungfashion.com/Main/Artykul/18-pazdziernika-2017-r-sroda
http://lodzyoungfashion.com/Main/Artykul/19-pazdziernika-2017-r-czwartek
http://lodzyoungfashion.com/Main/Artykul/20-pazdziernika-2017-r-piatek
http://lodzyoungfashion.com/Main/Artykul/21-pazdziernika-2017-r-sobota

***
O Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzeminskiego w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi to nowoczesna uczelnia artystyczna z ponad 70 letnią tradycją. Sześć wydziałów łódzkiej ASP proponuje swoim studentom bogatą ofertę studiów licencjackich i magisterskich. W swoich programach Uczelnia posiada również studia doktoranckie oraz szeroki wachlarz studiów podyplomowych.

Z uwagi na włókiennicze tradycje miasta jako pierwszy powstał Wydział Tkaniny i Ubioru (wówczas Wydział Włókienniczy), który do dziś uważany jest za jeden z bardziej prestiżowych i niezmiennie cieszących się wielkim zainteresowaniem kandydatów.

Obecnie Akademia Sztuk Pięknych posiada unikalne w skali całego kraju programy projektowania mody (jako jedyna uczelnia publiczna w Polsce oferuje studentom możliwość uzyskania tytułu magistra w zakresie projektowania ubioru) i biżuterii oraz jako jedyna wśród państwowych uczelni artystycznych kształci projektantów tkaniny i ubioru w tak szerokim zakresie i w tak różnorodnych specjalnościach.

Studenci ASP są laureatami licznych konkursów, a ich projekty cieszą się dużym zainteresowaniem przedstawicieli przemysłu i biznesu. Mury Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi opuściło wielu znakomitych projektantów, którzy odnoszą sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród nich są znane wszystkim nazwiska: Łukasz Jemioł, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski czy Mariusz Przybylski. Część z nich, jak Małgorzata Czudak czy Michał Szulc, pełni obecnie rolę pedagogów Akademii.

O Łódzkim Centrum Wydarzeń

Łódzkie Centrum Wydarzeń powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzać czas w mieście. To samorządowa instytucja kultury, która odpowiada za organizację i wsparcie festiwali, koncertów, widowisk oraz wydarzeń kulturalno-artystycznych. Współpracuje z fundacjamii stowarzyszeniami o charakterze kulturalnym oraz wspiera lokalne inicjatywy. ŁCW inspiruje i animuje wydarzenia na ulicy Piotrkowskiej oraz pomaga innym podmiotom, które dbają o rozwój reprezentacyjnej ulicy miasta. Wspomaga także promocję marki „Łódź” w Polsce i zagranicą.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s