Listopadowa premiera kinowa – „Niknięcie” reż. Boudewijn Koole

„Niknięcie” w reż. Boudewijn Koole miało światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TIFF w Toronto. Boudewijn Koole jest nagradzanym reżyserem i producentem filmowym. Za swój debiutancki film „Kauwboy. Chłopiec i kawka” otrzymał  ponad 30 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. Premiera: 17 listopada.

1485953873_5e9a4e5

„Film holenderskiego reżysera Boudewijna Koole to medytacja na temat utraty.Niknięcie wymaga od widza niezwykłego skupienia, ale też dużo oferuje: melancholijna opowieść niespiesznie przetacza się przed naszymi oczami. Koole wykorzystuje półsłówka i niuanse, żeby stworzyć poruszający dramat. Scenariusz Joleina Laarmana (autora Kauwboya) koncentruje się na rozważaniu czym jest obecność i utrata, pojawianie się i niknięcie, życie i śmierć. Film zadaje pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź: czy intymność oznacza absolutną szczerość, czyje uczucia są ważniejsze, co robimy, gdy ktoś, kogo kochaliśmy, umiera?”- Cineuropa, Vassilis Economou

Niknięcie” reż. Boudewijn Koole, Holandia, Norwegia 2017, 90 min.

Roos odwiedza swoją matkę w Norwegii raz do roku. Tym razem wizyta ma niecodzienny przebieg, a wszystko z powodu złej wiadomości, którą ma do zakomunikowania bohaterka. Roos nie jest skłonna do zwierzeń: wszystko z powodu przeszłości, której echa pełne są wzajemnych wyrzutów i nieprzepracowanego bólu. Wypadek sprawia, że matka i córka, po raz pierwszy po latach, zbliżą się do siebie, w ostatniej i nieuniknionej drodze Ross. Wizyta Roos sprawia, że coś się kończy w beztroskim życiu rodziny żyjącej na zaśnieżonej norweskiej prowincji. Powrót bohaterki to tak naprawdę okazja, żeby ostatecznie się pożegnać. Roos będzie mogła wreszcie stawić czoła nieubłaganej przyszłości.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s