XIII Aukcja Charytatywna ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI

Jest taki wieczór, który wpisał się na stałe w kalendarz corocznych październikowych wydarzeń związanych ze sztuką. To nasza Aukcja Charytatywna „ziarno – SZTUKI – ogród NADZIEI”. Magiczny wieczór, kiedy ludzie kochający sztukę otwierają swoje serca, by wzbogacając swoje zbiory jednocześnie wspierać ludzi chorych na raka w powrocie do zdrowia i życia.

Plakat_internet_xiii_aukcja

Wokół tych osób od 13 lat skupia się nasza uwaga i starania by pozyskać środki na realizację Integralnego Programu Zdrowienia, uzupełniającego leczenie onkologiczne. Po raz dziesiąty wspiera nas w tym Muzeum Narodowe w Warszawie. Wielu artystów dzieli się hojnie swoją twórczością z potrzebującymi pomocy, przekazując od lat swoje prace na aukcję. Wielu kolekcjonerów odwiedza ją co roku, by świadomie wesprzeć nasz wspólny cel.

Kiedy ponownie łączą się wartości niegdyś w sztuce ściśle ze sobą powiązane, które na przestrzeni dziejów uległy rozdzieleniu: Piękno i Dobro, z tego związku rodzi się niezwykła Moc. Najbardziej porusza mnie w tym to, że tę Moc kreuje tak wielu ludzi, skupionych wokół jednej idei i każdy może mieć w niej swój udział.

W tym roku aukcja prezentuje wyjątkowo wysoki poziom. Pracy nad artystyczną stroną wydarzenia podjął się Dom Aukcyjny Art in House. Katalog aukcyjny prezentuje kilkudziesięciu polskich twórców o ugruntowanej pozycji na rynku. Podczas licytacji pojawią się między innymi prace: Karola Bąka – artysty lokującego kobiecość w świecie nierzeczywistym; Ewy Kuryluk – wybitnej malarki, rysowniczki, eseistki, historyk sztuki; Eugeniusza Gerlacha – twórcy czerpiącego z XX-wiecznych ruchów awangardowych Jacka Lipowczana – snującego emblematyczną opowieść o rzeczywistości, w której żyjemy; Rafała Olbińskiego – legendy polskiego plakatu; Leszka Sokoła – surrealisty, który pozwala nam zapomnieć o dorosłości; Janiny Wierusz-Kowalskiej – artystki prezentującej abstrakcyjne, geometryczne przestrzenie; Aliny Sibery – malarki akcentującej kobiecą stronę estetyki; Joanny Sarapaty i wielu innych. Autorem plakatu aukcji jest Andrzej Pagowski.

Mam nadzieję, że XIII Aukcja zgromadzi jeszcze szersze grono sympatyków, a „trzynastka” okaże się szczęśliwa.

Katalog aukcyjny jest dostępny na stronie internetowej Fundacji www.ogrodnadziei.org.pl oraz na www.artinhouse.pl.

W czasie pokazu przedaukcyjnego dzieła przeznaczone na licytację można będzie obejrzeć na żywo w Muzeum Narodowym w Warszawie. Czas trwania wystawy to 17 – 18 października, godz. 10.00 -18.00.

Licytacja możliwa będzie nie tylko osobiście, ale również telefonicznie oraz online. Złożenie oferty kupna zapewni portal Artinfo, zaś licytacja internetowa zostanie przeprowadzona na żywo, za pośrednictwem platformy One Bid. Zlecenia telefoniczne lub do określonej kwoty przyjmuje kurator wystawy, Anita Wolszczak-Karasiewicz pod numerem telefonu 510 211 410 bądź drogą mailową: anita_wolszczak@artinhouse.pl

XIII Aukcja Charytatywna ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI – 18 października, godz. 18.00.

Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3 – Zapraszamy!

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s