Wszystko jasne!

Jasne barwy to niezawodny patent na optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza. Dlatego trendy we wnętrzach przychodzą i mijają, a jasne kolory są zawsze na czasie. Mają wiele odcieni, mogą zyskać fakturę, potrafią być chłodne i ciepłe. A przede wszystkim – mają charakter!

Oferta-Pfleiderer-Marmur-Ca

Jasne kolory to doskonałe, uniwersalne narzędzie do kreowania ciekawych wnętrz. W tej palecie każdy znajdzie coś dla siebie: chłodne i świetliste odcienie skandynawskie, ciepłe, delikatne warianty beżu, złota i miodu, a także całe bogactwo barw drewna, od buku i sosny, po dąb i orzech. Co ważne w aranżacji jasne mogą być nie tylko ściany i podłogi, ale również blaty, fronty i korpusy mebli, a także drzwi.. W ich tworzeniu warto sięgnąć po produkty Pfleiderer – płyty laminowane, blaty robocze i laminaty HPL, a także wykorzystywane np. przez producentów drzwi płyty HDF.

Co oferuje świat jasnych barw zaklętych na materiałach Pfleiderer?

Jasne ściany, meble w jasnych odcieniach, świetliste dodatki, dobrze rozmieszczone oświetlenie – takie wnętrze będzie wyglądać na większe niż w rzeczywistości. A to efekt, który chce osiągnąć większość osób, urządzając swoje domy i mieszkania, niezależnie od metrażu, którym dysponuje. Drugą zaletą jasnych barw jest ich zdolność odbijania światła; dzięki kolorystycznym wyborom możemy sprawić, że wnętrze jest rozjaśnione i – jeśli zdecydujemy się na ciepłe odcienie – bardziej słoneczne.

Oferta-Pfleiderer-Daglezja-

Świat off white

Off white to świat odcieni oddalających się od bieli tylko na krok. Dekory Szary Perłowy (U11518) i Kreda (U11102) z palety Stormy Weather, Wanilia Jasna (U15230), Magnolia (U11509) i Kość Słoniowa (U11523) z palety Over the Rainbow Pfleiderera to idealne przykłady na tego typu barwy. Niemal równie jasne jak najjaśniejsza biel, wprowadzają do wnętrza odrobinę głębi i światłocienia. Dobrze czują się w towarzystwie drewna i czystej bieli. Są uniwersalne – fantastycznie sprawdzą się również we wnętrzach klasycznych, zestawione z wzorzystymi tkaninami i meblami obitymi miękkim pluszem.

W stronę Skandynawii

Jeśli podoba nam się styl skandynawski, postawmy na biel i całą gamę jasnych, chłodnych szarości, zieleni i błękitów. Dekory Niebieski Lodowy (U18148) czy Trinity (U18503) są przykładami wyrazistych barw, które wprowadzą do wnętrz klimat północy, a jednocześnie są na tyle jasne, że nie zdominują domowej aranżacji.

Wbrew powszechnym przekonaniom w stylu skandynawskim jest miejsce na bardziej intensywne barwy, również takie jak mocny żółty i czerwony. Stosowane są jednak tylko jako dodatek do stonowanych kolorystycznie wnętrz: pojawiają się w dywanikach, ciepłych pledach, kloszach lamp… Chłodne jasne barwy są dla nich spokojnych tłem.

Oferta-Pfleiderer-Glamour-W

Drewno z naszej strefy

Wykorzystanie barw drewna to także jeden ze sposobów na rozjaśnienie i optyczne powiększenie wnętrz. Całe bogactwo chłodnych naturalnych i wybielanych odcieni oferuje paleta dekorów Pfleiderera Beyond The Sea, wiernie naśladująca rysunek m.in. buka, klonu, modrzewia i sosny – drzew z strefy umiarkowanej, o jasnym drewnie.

Warto zwrócić uwagę na rozbielony dekor Sosna Fano Biała (R55006), czy popularną Daglezję Bieloną R50062, która ma zastosowanie również na blatach roboczych,, czy dekor Sosna Anderson Biała (R55011), która wygląda jak spatynowane, malowane na biało drewno. Pfleiderer w palecie Summertime oferuje również mleczne, jasne odcienie drewna w wydaniu nieco cieplejszym.

Oferta-Pfleiderer-Dab-Sonom

Siła tkwi w połączeniach

Monochromatyczne wnętrza mają swoje zalety, ale przeważnie nie decydujemy się na tak radykalne rozwiązania. Wolimy większą różnorodność, która dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Jak zróżnicować wnętrza, trzymając się jednocześnie jasnych kolorów? Dobrym sposobem jest zestawianie płaszczyzn różniących się nie tylko odcieniem, ale również fakturą i wzorem. Na przykład jasne drewno – lub wzorowane na nim dekory  – będzie świetnie wyglądać w towarzystwie jednolitych kolorystycznie płaszczyzn. Równie dobrze wypadną w takim połączeniu wzory naśladujące naturalny kamień, np. dekory naśladujące marmur (Marmur Carrara S63009) czy piaskowiec (Piaskowiec Beżowy S62023).

Jasne kolory to nie jednolita grupa i z całą pewnością nie nudna oczywistość. To cały arsenał środków pozwalających tworzyć wyjątkowe, piękne wnętrza..

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s