Wood & Paper X Łódź Design Festival

Wood & Paper, wywodząca się z Łodzi marka, wraz z najważniejszym w Polsce festiwalem designu wspólnie przygotowały nie jedną, ale aż dwie wystawy, które potrwają do 8 października. Łódź Kreuje RETRO OD.NOWA i Muzeum Tajemniczych Obiektów to nietypowe przedsięwzięciem przybliżające łodzianom oraz Gościom Festiwalu najlepsze przykłady polskiego wzornictwa oraz piękne i interesujące obiekty, których funkcji nie możemy pojąć.

x6eFqe8

Obie wystawy odbywają się w Centrum Festiwalowym w sekcji Art_Inkubator przy ul. Tymienieckiego 3. Projekt Łódź Kreuje RETRO OD.NOWA zlokalizowany jest na dziecińcu głównym Festiwalu. Wystawa ta to niezwykły powrót do domu, do rzeczy jakie znamy z przeszłości. Celem jej jest udowodnienie, że styl RETRO został na nowo zinterpretowany przez twórców młodego pokolenia. Tworzenie przedmiotów na nowo, z pasją i inspirowanych złotym okresem polskiego wzornictwa odbywa się tu i teraz, w najbliższej okolicy. RETRO OD.NOWA to również odkrywanie tożsamości – naszej i naszego otoczenia. Wystawa gromadzi obiekty sztuki użytkowej – meble, grafikę, szkło i ceramikę, a także tkaniny oraz inne akcesoria wyposażenia wnętrz.

Z kolei, Muzeum Tajemniczych Obiektów to nietypowa inicjatywa i swego rodzaju gra z jej Gośćmi, którzy mają możliwość ją współtworzyć. Każdego dnia i nocy, pomiędzy 3 a 8 października, na dziedzińcu Centrum Wystawowego w kontenerze B0 będzie można umieścić swój przedmiot. W ten sposób ich liczba będzie rosła każdego dnia. Wszystkie zostaną zaprezentowane na meblach projektu Wood & Paper. Aby zaprezentować swój obiekt powinien posiadać on trzy cechy:

  • być “tajemniczy”
  • mieć mały rozmiar (musi zmieścić się na stole)
  • nie może być wartościowy, rzadki, drogi (muzeum nie zapewnia ubezpieczenia)

NEfbbXP

– Wszystkie przedmioty prezentowane na Łódź Kreuje RETRO OD.NOWA to realizacje komercyjne, jednak użytkowe, wytwarzane metodą rzemieślniczą, produkowane „na bieżąco”, a nie masowo. Powstają lokalnie przy użyciu rzemieślniczych technik w oparciu o wiedzę przekazywaną między pokoleniami. Możliwość współtworzenia wystawy i jednocześnie Łódzkiego Przemysłu kreatywnego stanowi dla nas nieocenioną wartość. Podobnie zresztą jak w przypadku Muzeum Tajemniczych Obiektów – ten projekt posiada tak zaskakującą formę, że tym bardziej cieszymy się na udział w nim – mówi Agata Kondracka, współzałożycielka Wood & Paper.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s