Bra Day 2017

Breast Reconstruction Awareness Day, zwany w Polsce Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi jest inicjatywą ogólnoświatową, mającą na celu profilaktykę zdrowotną, edukację w zakresie wiedzy dotyczącej nowotworów piersi i, co bardzo istotne, promowanie zabiegów rekonstrukcji piersi po mastektomii. Celem tej międzynarodowej akcji, zainicjowanej w 2011 r. w Kanadzie, jest upowszechnienie wiedzy o metodach rekonstrukcji piersi, traktowanej jako integralna część leczenia kobiet chorych na raka piersi.

olWzWlr

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi jako pierwsze i jak do tej pory jedyne w Polsce podjęło tę inicjatywę w 2014 roku. W 2015 roku wraz z Fundacją Pełną Piersią na rzecz rozwoju rekonstrukcji piersi i Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zorganizowano profesjonalną sesję zdjęciową i uroczystą galę, podczas których Bohaterki BRA DAY – Pacjentki Centrum, Kobiety po mastektomii – wystąpiły w roli modelek.

W tym roku, decyzją Urzędu Miasta Łodzi, BRA DAY stało się częścią największego wydarzenia modowego w Polsce – Łódź Young Fashion 2017.

FwmVCCO

BRA DAY 2017 zapowiada się bardzo emocjonująco. Nawiązując do historii Łodzi Filmowej oraz idei Łódź Young Fashion, Uczestniczki tegorocznej edycji wzięły udział w sesji zdjęciowej inspirowanej kultowymi bohaterkami filmowymi . Zdjęcia zostaną wyprodukowane w formie plakatów kinowych. Podczas Gali, która odbędzie się 20 października tradycyjnie już w Auli Centrum Promocji Mody ASP, Panie wystąpią w roli modelek w niezwykłych pokazach mody. Zaprezentują kolekcje wybranych projektantów. Pokażą się także w stylizacjach filmowych. Nie zabraknie artystów związanych ze sceną muzyczną. Ważny punkt Gali będzie stanowić licytacja. Ponadto, Wojewódzkie Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi zadba o działania edukacyjne związane z profilaktyką onkologiczną i umożliwi zainteresowanym Paniom bezpłatne badania piersi.

Niezwykle ważnym elementem uroczystych Gal BRA DAY są licytacje, dochód z których przeznaczany jest na działalność edukacyjną na rzecz rozwoju rekonstrukcji piersi.

I7sgGAT

Akcja ma charakter społeczny i charytatywny. Poprzez BRA DAY chcemy uświadamiać Polkom, że każda kobieta, która staje w obliczu choroby nowotworowej i mastektomii ma prawo do refundowanego przez NFZ zabiegu rekonstrukcji piersi. Pragniemy również, pokazując światu nasze cudowne, piękne i wyjątkowe Pacjentki , które stoczyły zwycięską walkę z rakiem, rozbudzać wiarę, nadzieję i siłę do walki u innych Pacjentek zmagających się z chorobą nowotworową. Warto zaznaczyć, że w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi funkcjonuje specjalna, dedykowana Kobietom jednostka – Breast Cancer Unit, gdzie grono wspaniałych chirurgów onkologów dokonuje zabiegów rekonstrukcji piersi wg światowych standardów i z najwyższą dbałością o dobro Pacjentek – przyszłych Bohaterek BRA DAY.

Więcej informacji na temat wydarzenia Łódź Young Fashion 21017 znajdziecie na oficjalnej stronie: lodzyoungfashion.com oraz na profilach społecznościowych wydarzenia w serwisach: Facebook, Instagram i YouTube.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s