Warsaw Home 2017 – wystawy, które warto zobaczyć

Podczas II edycji targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home odbędą się dwie interesujące ekspozycje: „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach”, a także „Projektowanie – kulisy”. Pierwsza z nich, organizowana przez CENTRUM Łowicka to próba odpowiedzi na to, jak w najbliższej przyszłości będzie wyglądała Warszawa. Druga w kompleksowy sposób pokaże kulisy procesu projektowania na podstawie prac Krystiana Kowalskiego. Obie wystawy będzie można obejrzeć w dniach 6-8 października w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie.

Zgodnie z założeniami organizatora, Warsaw Home to nie tylko targi, ale także różnego rodzaju wystawy i wydarzenia specjalne. Taka formuła imprezy sprawia, że staje się ona także faktyczną platformą do dyskusji na temat polskiego wzornictwa użytkowego. W tym roku, pośród wydarzeń towarzyszących targom, znalazły się dwie niezwykle ciekawe ekspozycje.

Wystawa „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach” w Ptak Warsaw Expo będzie już miała swoją 22 edycję. We wcześniejszych latach, kiedy to prezentowana była w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, a także w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, pokazanych zostało na niej 2100 nowych projektów i planów. Na targach Warsaw Home zaprezentowanych zostanie ponad 97 projektów z 60 pracowni architektonicznych, które są lub niebawem będą w trakcie realizacji. Odwiedzający wystawę będą mieli okazję zobaczyć najnowsze projekty i inwestycje, obejmujące obiekty użyteczności publicznej (biurowce, centra finansowe i handlowe, obiekty kultury, sportowe i szkolne), osiedla mieszkaniowe i plany zagospodarowania przestrzennego. Pokazane zostaną także przykłady rewitalizacji starych budynków, a także projekty wyróżnione w konkursach architektonicznych. Wszystko to zobrazują specjalnie przygotowane makiety i animacje. Wyświetlonych zostanie również 8 filmów z cyklu „Wnętrze architekta”, w których przedstawione zostaną sylwetki najwybitniejszych warszawskich architektów, m.in. Kuryłowicz, Budzyński, JEMSi, WWAA. Honorowy Patronat nad ekspozycją finansowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa objęła Prezydent m.st. Warszawy.

„Projektowanie – kulisy” to kolejna wystawa imprezy Warsaw Home i pierwsza w Polsce, podczas której pokazany zostanie całościowy proces projektowy. Będzie można na niej obejrzeć nie tylko finalne wersje mebli autorstwa projektanta Krystiana Kowalskiego – założyciela studia projektowego Krystian Kowalski Industrial Design, ale także prześledzić wszystkie etapy ich powstawania. Proces projektowy, który podzielony został na siedem części, zilustrowany zostanie konkretnymi pracami. Przedstawione zostaną szkice, modele i druki 3d, rendery, modele styropianowe, surowe pianki i pospawane ramy. Na wystawie będzie można zobaczyć wylewanie piany, wtrysk, gięcie profili i blach, spawanie, pracę z drewnem czy tapicerowanie. Prezentacja mebli i akcesoriów przebiegać będzie równolegle z opowieścią o technologiach, uwarunkowaniach i ograniczeniach procesu twórczego. A wszystko po to, by pokazać design jako dziedzinę ściśle związaną z przemysłem, projektanta natomiast nie tylko jako artystę, ale także specjalistę potrafiącego udźwignąć pragmatykę i ekonomikę procesu. Opis wystawy będzie zawierał unikatowe wypowiedzi twórcy, a także szefów działów wdrożeń, dyrektorów i właścicieli firm. Skonfrontowane zostaną wypowiedzi przedstawicieli różnych środowisk z ich rozmaitymi podejściami i interesami.

„Projektowanie – kulisy” pokaże wchodzącym na rynek projektantom czego spodziewać się po współpracy z firmami. Inwestorom natomiast – czego oczekiwać od designerów, ale także w co muszą oni zainwestować, aby powstał dobry projekt. Zestawienie ze sobą tych punktów widzenia pomoże zbudować nową narrację dotyczącą relacji przemysłu z designem.

Po więcej informacji zapraszamy
www.warsawhome.eu
https://www.facebook.com/homewarsaw/
https://www.facebook.com/polanddesignfestival/

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s