Mateusz Damięcki jednym z najbardziej zapracowanych aktorów sezonu

Tegoroczna jesień jest dla Mateusza Damięckiego bardzo pracowita. Aktor gra w trzech serialach. W nowości Polsatu „W rytmie serca” wciela się w postać głównego bohatera, utalentowanego dr Adama Żmudę, u boku Barbary Kurdej-Szatan, Marii Dębskiej, Piotra Polka i Piotra Fronczewskiego. W październiku pojawi się jako członek grupy rozwiązującej zagadki kryminalne w serialu „Ultraviolet” na antenie AXN. Wkrótce powróci także na plan produkcji TVP „Na dobre i na złe”, gdzie gra niepokornego ginekologa dr Radwana. Do tego przygotowuje rolę w filmie fabularnym w reżyserii Filipa Zylbera pt. „Serce nie sługa”.

W najnowszej produkcji Polsatu „W rytmie serca” Mateusz Damięcki gra główną rolę męską, błyskotliwego chirurga, a partnerują mu Barbara Kurdej-Szatan, Maria Dębska, Piotr Polk, Piotr Fronczewski, Dariusz Toczek i Małgorzata Foremniak. W serialu widzowie zobaczą ponadto plejadę gwiazd, m.in: Zbigniewa Zamachowskiego, Edytę Olszówkę, Elżbietę Romanowską, Jarosława Boberka, Darię Widawską, Eryka Lubosa, Grażynę Błęcką-Kolską, Roberta Gonerę, Emilię Krakowską, Antoniego Pawlickiego i Aleksandrę Hamkało.

3(281)_MR

Serial miał swoją premierę 10 września i odnotował znakomity wynik – pierwsze odcinki oglądało 2,4 mln widzów*. „Bardzo się cieszę, że „W rytmie serca” miało tak dobre otwarcie i mam nadzieję, że na dłużej zagości w polskich domach. Serial kręcono z dużym rozmachem. W zdjęciach brało udział niemal 240 aktorów i 600 statystów, a produkcja trwała ponad 70 dni zdjęciowych, w tym kilka dni poświęconych na zdjęcia lotnicze. Akcja jest wartka i wciągająca, a fabuła szalenie życiowa: gdy myślisz, że panujesz nad wszystkim: praca jest twoją pasją, masz konkretne plany, wtedy nieoczekiwanie los płata ci figla. Niespodziewanie wraca przeszłość, od dawna skrywane sekrety wychodzą na jaw i zmieniają wszystko. Znajdujesz się na życiowym zakręcie i musisz dokonywać trudnych wyborów – komentuje Mateusz Damięcki.

4(94)_MR

W produkcji zrealizowanej przez Tadeusza Lampkę, w reżyserii Piotra Wereśniaka, każdy z odcinków opowiada dwie odrębne historie medyczne i kryminalne zarazem, w które uwikłani są pacjenci i lekarze miejscowej przychodni i szpitala, często wspierani przez lokalną policję. Bohaterowie serialu pomagają swoim podopiecznym nie tylko w odzyskaniu zdrowia, ale także w rozwiązaniu życiowych problemów. Akcja serialu rozgrywa się w malowniczym Kazimierzu Dolnym. Kolejne odcinki emitowane są w każdą niedzielę o godz. 20.00 na antenie Polsatu.

4(120)_MR

Z kolei w serialu „Ultraviolet” w reżyserii Jana Komasy i Sławomira Fabickiego, który będzie miał premierę 25 października o godz. 22:00 w AXN, Mateusz Damięcki gra Adriana Szmita, mężczyznę do towarzystwa, członka grupy Ultraviolet, która rozwiązuje zagadki kryminalne. Adrian najlepiej sprawdza się w sytuacjach, w których trzeba uzyskać od kogoś informacje. Swoim urokiem potrafi otworzyć wszystkie serca: i damskie, i męskie. Serial opowiada historię trzydziestoletniej kobity, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Przez Internet poznaje grupę ludzi, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich. Ten niecodzienny zespół w każdym odcinku wykorzystuje swoje umiejętności zdobywania informacji do rozwiązywania kolejnych kryminalnych zagadek. Na ekranie będzie można zobaczyć m.in. Martę Nieradkiewicz, Sebastiana Fabijańskiego, Agatę Kuleszę, Bartłomieja Topę, Marka Kalitę, Magdalenę Czerwińską, Michała Żurawskiego, Annę Dereszowską, Bartosza Gelnera i Annę Korcz. Za realizację serialu odpowiada Opus Film, z Piotrem Dzięciołem na czele, producentem oscarowej „Idy”. W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy – producentami wykonawczymi są Wendy West (Dexter, Czarna lista) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana, Bardzo Dziki Zachód).

6(95)_TP

Także tej jesieni widzowie TVP w serialu „Na dobre i na złe” śledzić będą dalsze losy Krzysztofa Radwana, w którego wciela się Mateusz Damięcki. Po tragicznym wypadku samochodowym doszedł do siebie w Szwajcarii, a teraz ma specjalny powód, by przylecieć do Polski… Czy wróci do pracy w szpitalu w Leśnej Górze?

Niedawno wystartowały zdjęcia do kolejnego projektu z udziałem Mateusza Damięckiego – fabuły, realizowanej na zlecenie Polsatu, w reżyserii Filipa Zylbera, pt. „Serce nie sługa”. Aktor zagra drugoplanową rolę – policjanta Marka u boku Magdaleny Różdźki – filmowej Marietty. Film to zabawne, ale też przejmujące spojrzenie na współczesne związki i ludzi, którzy przestali wierzyć w prawdziwą miłość, choć w głębi duszy, właśnie na nią czekają. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim – czy trwa wiecznie? Wbrew tytułowi, producenci zapowiadają, że nie będzie to klasyczna romantyczna komedia. Jak mówi reżyser, Filip Zylber: – będzie dużo śmiechu, ale też cały ogrom wzruszeń, a miejscami nawet łez. Czyli bardzo prawdziwie – jak w życiu, gdy kochamy całym sercem –  Obok głównych postaci, w które wcielą się Roma Gąsiorowska i Paweł Domagała, widzowie również zobaczą na ekranie: Zuzannę Grabowską, Borysa Szyca, Tomasza Sapryka, Ewę Kasprzyk, Piotra Głowackiego, Krzysztofa Globisza i Krzysztofa Stelmaszyka. Premierę zaplanowano na 2018 rok.

2(33)_MR

Poza rolami telewizyjnymi i kinowymi, Mateusz Damięcki angażuje się w różnorodne projekty edukacyjne. Od 2016 jest honorowym Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, działając na rzecz ekologii oraz członkiem kapituły konkursu Architekci Rozwoju organizowanego przez polską agendę ONZ – Global Compact. Ostatnio wziął także udział w filmie w reżyserii Marka Brodzkiego, stanowiącym część cyklu edukacyjnego pt. „Polska Niepodległa – Historia w ożywionych obrazach” realizowanym jest przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Premiera już w najbliższym czasie.

WRS

– Równolegle do tych projektów, wciąż gram na deskach Teatru Polonia w spektaklu „Klaps! 50 twarzy Greya”, a niebawem pojawią się kolejne produkcje: fabularna, dubbingowa i dokumentalna. Ta różnorodność mojej pracy jest nie tylko fascynująca, ale szalenie mobilizuje do nieustannego rozwoju – podkreśla Mateusz Damięcki.

Więcej informacji:

Oficjalna strona w nowej odsłonie: http://mateuszdamiecki.com/
https://www.facebook.com/Mateusz-Dami%C4%99cki-233407416725787/
http://www.polsat.pl/serial/w-rytmie-serca/
https://www.facebook.com/sercenieslugafilm/
https://www.instagram.com/sercenieslugafilm/

*http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ogladalnosc-w-rytmie-serca-pierwsze-dwa-odcinki-serialu-2-4-mln-widzow

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s