Premiera filmu „Yves Saint Laurent i jego szkice” na WFF

18 października 2017 na Warszawskim Festiwalu Filmowym, ARTE PO POLSKU pokaże po raz pierwszy w Polsce film Loïca Prigenta „Yves Saint Laurent i jego szkice”. Dokument przywraca do życia piękne i nieudostępniane dotąd szerszej widowni prace człowieka, który sprawił, że świat spojrzał na modę z zupełnie nowej perspektywy. Od 19 października film będzie dostępny bezpłatnie w serwisie https://www.arte.tv/pl/

Yves Saint Laurent, jeden z najbardziej znanych domów mody na świecie, przez lata kształtował historię mody. Marka stała się ikoną współczesnej elegancji i szyku, a jej twórca – prawdziwą legendą. Wszystkie kreacje spod znaku YSL powstawały na podstawie szkiców Yves’a Saint Laurenta – jednego z najbardziej utalentowanych ilustratorów mody wszechczasów. W archiwach fundacji Pierre Bergé – Yves Saint Laurent przechowywane są tysiące niepublikowanych dotąd prac – od wczesnych lat Saint Laurenta po jego ostatnią kolekcję z 2002 roku. Reżyserowi filmu, Loïcowi Prigentowi jako pierwszemu udało się zdobyć do nich dostęp. Wzbogacone komentarzami historyków mody, dawnych współpracowników Yves Saint Laurenta oraz Pierre’a Bergé – partnera życiowego artysty, tworzą opowieść nie tylko o życiu i karierze wielkiego projektanta, ale także o historii mody, w której kreowaniu miał nieoceniony wkład.

Twórca dokumentu, Loïc Prigent jest autorem wielu obrazów poświęconych modzie – tematem jego filmów byli między innymi: Marc Jacobs & Louis Vuitton, Karl Lagerfeld, Jean Paul Gaultier, Alexander McQueen czy Chanel, ale także zjawiska, jak te przedstawione w dokumentach «British style» czy «Fashion Scandals».

Tytuł polski: Yves Saint Laurent i jego szkice
Reżyser: Loic Prigent
Producent: Elodie Bernard, Laurent Bon, Yann Barthès, Loic Prigent
Dyrektor fotografii: Tristan le Guillou, Julie Lazare, Julien da Costa
Główne postaci: Pierre Bergé, Olivier Saillard, Laurence Benaim, Soizic Pfaff, Elie Top, Paule Monory, Paule Boncour
Czas trwania filmu: 60 min
Data polskiej premiery: 18 października 2017 – bilety do nabycia od 5.10 w Kinotece

Wszystkie programy ARTE PO POLSKU dostępne są bezpłatnie na: http://www.arte.tv/pl

Najświeższe informacje: http://facebook.com/ARTEpopolsku
i https://twitter.com/ARTEpl

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s