Nowo otwarty LEGO® House hołdem dla kreatywnej zabawy

28 września został otwarty niezwykły budynek o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych i wypełniony 25 milionami klocków LEGO® – nowe, twórcze uniwersum marki. Dzieci i dorośli w każdym wieku mogą teraz doświadczać przez cały rok najlepszej zabawy w świecie LEGO w LEGO HOUSE w Billund w Danii.

HighRes_2017-LEGO-House_out

Trzeba było czterech lat, aby zbudować najbardziej unikalne miejsce na świecie – LEGO® House, w którym można doświadczyć w pełni magii zabawy klockami LEGO. Budynek położony jest w Billund w Danii, gdzie wymyślono kultowy klocek LEGO. Oficjalne, uroczyste otwarcie placówki w dniu dzisiejszym uświetniła swoją obecnością królewska rodzina – duński następca tronu, Książę Fryderyk i Księżna Mary.

Dla właściciela firmy LEGO, Kjelda Kirka Kristiansena, LEGO House jest miejscem, w którym miłośnicy marki LEGO w każdym wieku mogą dowiedzieć się jeszcze więcej o tym, czego dostarcza zabawa klockami LEGO.

HighRes_LEGO-HOUSE-Waterfal

– Przez wiele lat marzyłem o stworzeniu miejsca, które zapewni naszym gościom najwyższej jakości doświadczeń i przeżyć płynących z zabawy klockami LEGO. Tworząc LEGO House, celebrujemy potęgę kreatywności i siłę nauki poprzez zabawę. Gdy dzieci bawią się, uczą się podstawowych i niezbędnych umiejętności, takich jak kreatywność, współpraca i umiejętności rozwiązywania problemów – mówi przedstawiciel trzeciego już pokolenia właścicieli firmy LEGO, Kjeld Kirk Kristiansen i dodaje: – W centrum wszystkich doświadczeń zabawy klockami LEGO – od pudełek klocków LEGO, które dzieci mają w domu, po ten fantastyczny koncept – LEGO House, którego powstanie dziś świętujemy – jest unikalny i ponadczasowy klocek LEGO. Dzięki klockom LEGO możesz twórczo wyrazić siebie i stworzyć wszystko, co tylko zrodzi się w twojej wyobraźni. Możliwości są nieskończone, a nigdzie indziej na świecie nie można doświadczyć tego w taki sposób, jak właśnie w LEGO House.

Sercem LEGO House są strefy doświadczalne. Znajdują się tu dwa obszary wystawiennicze i cztery miejsca do zabawy, w których można odkrywać swoją kreatywność na wiele różnych sposobów. Strefy oparte są na czterech różnych kolorach, a każda z nich symbolizuje specyficzny aspekt zabawy i nauki. Czerwona poświęcona jest umiejętnościom twórczym, Niebieska poznawczym, Zielona społecznym, zaś Żółta emocjonalnym.

HighRes_LEGO-HOUSE-Terraces

– Wszystkie aktywności w LEGO House są powiązane z naszą filozofią LEGO bazującą na tym, że uczenie się poprzez zabawę wzmacnia innowacyjność i kreatywność. Zabawa stanowi DNA Grupy LEGO, a poprzez LEGO House została jeszcze mocniej zaakcentowana. Wszystkie części budynku – od stref doświadczalnych, przez te na świeżym powietrzu po koncept restauracyjny – bazują na zabawie i kreatywności, więc niezależnie od tego, co będziesz robić w LEGO House, będzie to miało coś wspólnego z zabawą – mówi Jesper Vilstrup, dyrektor generalny LEGO House.

Królewska inauguracja

Jej Królewska Wysokość Książę i Księżna Danii znaleźli się wśród 375 gości, którzy wzięli udział w oficjalnym otwarciu LEGO House. W swoim wystąpieniu Jej Wysokość Księżna Mary mówiła o znaczeniu zabawy: – To była wielka przyjemność być częścią dzisiejszej inauguracji LEGO House. Gdy dzieci bawią się i rozwijają, używają swojej kreatywności i umiejętności społecznych. My wszyscy powinniśmy się bawić, a ten nowy dom oferuje fantastyczne możliwości odkrywania zabawy.

HighRes_LEGOHOUSE_cityarchi

Jeśli chcesz odwiedzić LEGO House, musisz zarezerwować wizytę z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej LEGO House ze względu na ograniczenia przestrzenne. Placówka chce zapewnić wszystkim zwiedzającym najwyższy komfort i pełnię doświadczeń płynących z zabawy, które oferuje, unikając uciążliwości z powodu długich kolejek i zatłoczonych stref doświadczonych.

LEGO House został zaprojektowany przez firmę architektoniczną BIG (Bjarke Ingels Group) i składa się z 21 białych bloków ułożonych jeden na drugim. Fasada budynku pokryta jest płytkami, stwarzając iluzję, że całą budowlę wykonano z klocków LEGO. Budynek zajmuje powierzchnię 12 000 m2.

Na parterze znajdują się trzy restauracje, sklep firmowy LEGO Store, sala konferencyjna oraz LEGO Square – plac o powierzchni 2 000 m2.

HighRes_LEGOHOUSE_flowerart

Strefy doświadczalne obejmują cztery kolorowe obszary zabaw, galerię budowli LEGO stworzonych przez fanów oraz dużą wystawę poświęconą historii marki LEGO prezentującą m.in. 200 najbardziej kultowych zestawów klocków LEGO.

Strefy doświadczalne bazują na czterech różnych kolorach, z których każdy reprezentuje specyficzny aspekt zabawy i nauki. Czerwona poświęcona jest umiejętnościom twórczym, Niebieska poznawczym, Zielona społecznym, zaś Żółta emocjonalnym. Każda ze stref oferuje szereg aktywności zachęcających zwiedzających do zabawy.

Oprócz stref doświadczalnych, budynek posiada zaciszne przestrzenie publiczne oraz szereg połączonych tarasów i placów zabaw na świeżym powietrzu dostępnych dla zwiedzających. Z ogólnodostępnego placu LEGO Square można przejść do trzech restauracji i dużego sklepu firmowego LEGO Store.

Gości przybywających samolotem na lotnisko w Billund wita osiem promieni świetlnych wychodzących z gigantycznego klocka LEGO znajdującego się na szczycie LEGO House, co reprezentuje osiem charakterystycznych wypustek na klocku LEGO 2×4.

HighRes_LEGO-HOUSE-Creatvie

LEGO House spodziewa się gościć 250 000 turystów rocznie, kupujących płatne wejście. Oczekuje się, że zwiedzający będą pochodzić z całego świata – głównie rodziny z dziećmi, ale również grupy szkolne, pracownicy firmy LEGO oraz AFOLs (dorośli fani LEGO).

Połączenie LEGO House i parku rozrywki LEGOLAND® czyni miasteczko Billund jedynym miejscem na świecie, gdzie goście mogą przeżyć najwyższej jakości doświadczenia w świecie LEGO.

Więcej informacji o LEGO House można znaleźć na stronie www.LEGOHouse.com

Ciekawostki o LEGO® House

Drzewo Kreatywności

W samym centrum LEGO® House stoi jeden z najbardziej ikonicznych na świecie modeli LEGO – ponad 15-metrowe Drzewo Kreatywności. Jest to jedna z największych i najbardziej wymagających technicznie budowli LEGO, jaka kiedykolwiek powstała. Gdyby chciała ją zbudować tylko jedna osoba, musiałaby poświęcić na to aż 12 lat pracy!

Drzewo symbolizuje Grupę LEGO jako silną markę – silne drzewo, które przeszło próbę czasu i pokazuje dziedzictwo firmy zaczynającej jako producent zabawek z drewna, co reprezentują rzeźbienia u podstawy drzewa, oraz kaczka, która stała się już „ikoną”, gdyż jest to pierwsza zabawka firmy. Niedokończona gałąź na szczycie drzewa symbolizuje nieustanny rozwój i ewolucję Grupy LEGO, która metaforycznie jest wciąż „w budowie”.

Kolejne pokolenia rodziny właścicieli zilustrowano imionami i inicjałami wyrytymi w pniu drzewa.

Parametry drzewa:

 • Wysokość: 15,68 metrów
 • Liczba użytych klocków LEGO®: 6 316 611 sztuk
 • Waga użytych klocków LEGO®: 10 653 kg
 • Czas produkcji drzewa: 24 350 godzin
 • Czas montażu: 1 200 godzin

Wodospad

Model wodospadu LEGO ilustruje nieograniczoną liczbę klocków, które „napływają” do pomieszczenia. Podobnie jak wszystkie inne modele znajdujące się w LEGO® House, został zbudowany ręcznie – w tym przypadku jedynie przy użyciu standardowych klocków LEGO®. Gdyby samodzielnie stworzyć kopię wodospadu, zajęłoby to więcej niż 5 lat. Zespół profesjonalnych konstruktorów LEGO (LEGO builders) pracował nad tą konstrukcją około 29 tygodni.

Parametry wodospadu:

 • Wysokość: 5,66 metra
 • Liczba użytych klocków LEGO®: 1 968 753 sztuk
 • Waga użytych klocków LEGO®: 5 372 kg
 • Czas produkcji wodospadu: 11 408 godzin

HighRes_LEGO-HOUSE-World-Ex

Logotyp LEGO – Kolekcja Historyczna

Przez lata Grupa LEGO budowała z klocków liczne modele swojego logotypu, które używane były w biurach i fabrykach firmy na całym świecie. Tradycyjnie powstawały z jednobarwnych elementów LEGO® Minifigures, jednak w przypadku Kolekcji Historycznej w LEGO House użyto wielu różnych elementów LEGO.

Parametry:

 • Rozmiar: 2 x 2 metry
 • Liczba użytych klocków LEGO®: 1 638 498 sztuk
 • Waga użytych klocków LEGO®: 125 kg
 • Czas produkcji: 9 miesięcy (1 osoba)

Dinozaury LEGO

Dinozaury ryczą, bo wdepnęły na klocek LEGO? Kto wie, może któregoś dnia z jaja wylęgnie się mały dinozaur?

Dinozaur LEGO DUPLO

 • Liczba użytych klocków LEGO®: 50 000 sztuk
 • Waga użytych klocków LEGO®: 536 kg

Dinozaur LEGO SYSTEM

 • Liczba użytych klocków LEGO®: 250 000 sztuk
 • Waga użytych klocków LEGO®: 432 kg

Dinozaur LEGO TECHNIC

 • Liczba użytych klocków LEGO®: 300 000 sztuk
 • Waga użytych klocków LEGO®: 447 kg

6-klockowa kombinacja

6 klocków LEGO tego samego koloru można połączyć aż na 915 000 000 różnych sposobów. W LEGO House Farewell Experience jest wystarczająco dużo unikalnych kombinacji 6 klocków, które można układać przez 3 000 lat, w oparciu o bieżące szacunki.

Meble LEGO

Wszystkie meble w strefach doświadczalnych (Experience Zones) wewnątrz LEGO House mogą być wykonane z klocków LEGO. Dotyczy to również systemu znajdowania drogi (Wayfinding), utrzymanego w tej samej skali, i zbudowanego tak, jak dzieci będą go budować. Skala wynosi 1:18,75 i jest taka sama jak kafelków ceramicznych, które pokrywają ściany.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s