Organizery – zachowaj porządek w szufladzie

Łatwy dostęp, ergonomia i wygoda – systemy szuflad mają wiele zalet. Ale żeby korzystanie z nich było przyjemnością, musi w nich panować ład. A o ten w miejscach, w których przechowujemy wiele rzeczy niełatwo. Rozwiązaniem są systemy organizacji, dzięki którym wszystko w szufladzie będzie na swoim miejscu.

 

Aranżując kuchenne wnętrza coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych szafek na rzecz bardziej poręcznych szuflad. Systemy te, oferujące pełny wysuw i duży udźwig, gwarantują bowiem zdecydowanie łatwiejszy dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy. I to bez konieczności tracenia czasu na poszukiwanie produktów ukrytych gdzieś w głębi szafki.

Jednakże dostęp ten rzeczywiście jest bezproblemowy tylko wtedy, gdy w szufladach panuje ład. A ten trudno wprowadzić i jeszcze trudniej utrzymać w miejscach, gdzie przechowujemy mnóstwo drobnych przedmiotów – akcesoria kuchenne, sztućce, przyprawy, produkty spożywcze i środki czystości… Receptą na porządek w szufladach są nowoczesne systemy organizacji proponowane przez firmę Rejs. Co oferują?

Jak chcesz i jak potrzebujesz

Podstawę oferty systemów organizacji szuflad stanowią wkłady z tworzywa sztucznego dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach podziałek. Wkłady, dostępne w kolorze białym i szarym, pomogą uporządkować sztućce i niewielkie kuchenne akcesoria.

 

Znacznie więcej możliwości oferują systemy relingów i ścianek wewnętrznych. Pozwalają one na dokładne rozplanowanie wnętrza szuflad Comfort Box Rejs, a co za tym idzie również przechowywanych w nich przedmiotów. Relingi uniemożliwiają wyższym produktom, na przykład butelkom, przesuwanie się podczas otwierania i zamykania szuflady (a kto nie zna problemu przewróconej butelki, z której co nieco wyciekło na dno szuflady?). Z kolei ścianki tworzą jakby odrębne boxy, w których ułożyć można mniejsze przedmioty.

Co ważne, systemów Rejs nie ustawia się w szufladach raz na zawsze. Relingi i ścianki w każdej chwili można przesunąć i dostosować do zmieniających się potrzeb. Jeśli więc kupiliśmy większe opakowanie, albo chcemy zmienić przeznaczenie danej szuflady, modyfikacja systemu nie stanowi żadnego problemu.

Do rzeczy większych i mniejszych

W szufladach, w których zamierzamy przechowywać zastawę stołową znakomicie sprawdzają się również specjalnie wyprofilowane uchwyty. Wykonane z drutu, zabezpieczają przed przesuwaniem się talerzy, które są w nich ułożone jeden na drugim. Dodatkowo, umożliwiają wyjęcie i przeniesienie stosu bez ryzyka wysunięcia się i potłuczenia pojedynczych naczyń. Uchwyty można dopasować do wielkości talerzy. Dedykowane są do szuflad Comfort Box o wysokości 204 mm.

 

Rozwiązaniem godnym uwagi są również maty antypoślizgowe, które można docinać na pożądany rozmiar. Sprawdzą sie one zarówno w głębokich szufladach, w których chcemy przechowywać zastawę – uniemożliwią wówczas przesunięcie się talerzy czy garnków podczas otwierania, a do tego wytłumią dźwięk kładzionych przedmiotów. Maty polecane są również do szuflad płytkich, w których chcemy trzymać drobne akcesoria – korkociąg, nóż do pizzy… Wówczas zabezpieczą dno przed zarysowaniem, a do tego ułatwią utrzymanie czystości (wystarczy je wyjąć i umyć).

Segreguj śmiało

Odrębną grupą systemów do wyposażenia i uporządkowania szuflad, są pojemniki do segregacji odpadów. Dostępne w różnych konfiguracjach liczby i pojemności wiader (systemy podwójne, potrójne i poczwórne, od 5 do 15 litrów) pozwolą na dostosowanie wnętrza szuflady do indywidualnych potrzeb i znacząco ułatwią radzenie sobie z segregacją. Pokrywy pojemników oznaczone są różnymi kolorami. Łatwo je wyjąć i umyć.

Systemy można uzupełnić dodatkowymi, dostępnymi oddzielnie elementami – tackami, wiaderkami i pokrywami. Wszystko po to, by w naszych kuchniach było czysto i wygodnie.

***
REJS to jedna z wiodących firm sektora akcesoriów meblowych w Europie. Specjalizuje się w produkcji elementów wyposażenia z drutu, stali i aluminium do nowoczesnej kuchni i garderoby. Niemal 25 lat doświadczenia, stabilna organizacja (ponad 500 zatrudnionych osób), rodzinne wartości i „know how” gwarantują nieustanny rozwój i ciągłe doskonalenie produktów i usług.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s