Hollywoodzki hit w wersji Bollywood

Hinduski reżyser Raja Krishna Menon zrezalizował rodzimą wersję amerykańskiego hitu Jona Favreau „Szef”. Od 6 października bollywoodzką wersję będzie można zobaczyć na pokazach specjalnych.

saif-ali-khan

6 października w Krakowie, 7 października w Łodzi, a 8 października w Warszawie odbędą się premierowe pokazy specjalne obrazu w reżyserii Rajy Krishny Menona pt. „Chef”. Pokazy uatrakcyjni spotkanie z aktorem, który odgrywa w filmie jedną z głównych ról – Chandanem Roy Sanyalem. Widzowie będą mogli także wziąć udział w specjalnie zorganizowanym evnecie typu „Food&Wine”, podczas którego serwowane będą dania i przekąski tradycyjnej kuchni indyjskiej.

W amerykańskiej wersji komedii „Chef” z 2014 roku wystąpili znakomici aktorzy, m.in. Jon  Favreau, Robert Downey Jr., Scarlett Johnason i Dustin Hoffman. Bollywoodzcy producenci do swojej wersji (która jest remakem obrazu Favreau z 2014 roku) także zaangażowali gwiazdy. Oprócz wspomnianego Chandana Roy Sanyala („Kolor szafranu”) w filmie wystąpili także Saif Ali Khan (znany polskim widzom z produkcji takich jak „Gdyby jutra nie było”, „Zakochani”, „Love Aaj Kal”)  oraz hinduska piękność Padmapriyę Janakiraman.

Indyjski „odpowiednik” Carla Caspera z hollywoodzkiego obrazu to Roshan Kalra – znakomity mistrz kuchni, nagrodzony gwiazdką Michelin. Mieszka w Nowym Jorku, gdzie prowadzi indyjską restaurację Galli. Pochłonięty zadowalaniem klientów oraz rosnącą sławą, zapomina o rodzinie i przyjaciołach. Jego prywatne życie powoli rozpada się, a to z kolei przekłada się na życie zawodowe.

chef-trailer

Roshan postanawia więc wrócić do korzeni, do Indii. Wraca do domu, w którym czeka na niego niepokorny, spragniony kontaktu z ojcem jedenastolatek oraz piękna żona. Roshan, zmuszony do zastanowienia się nad swoim życiem, postanawia wprowadzić w nie radykalne zmiany. Zmęczony pogonią za karierą i zadowalaniem wysublimowanych gustów klienteli najlepszych nowojorskich restauracji, otwiera food truck „Raasta Cafe” i rozpoczyna niezwykłą podróż w towarzystwie najlepszego przyjaciela i jedynego syna. Wyprawa food trackiem z Koczin, przez Goa, do Delhi przywraca dawne wspomnienia, ale również wzmacnia więzi łączące ojca i syna. Wkraczający w „drugą dojrzałość” Roshan dostrzega, że musi zmienić priorytety w życiu. Czy to wystarczy, by odnaleźć klucz do zagubionego szczęścia?

Pomimo tego, że film Rajy Krishny Menona to remake amerykańskiej wersji, ogląda się go jak inną historię. Nowy „Chef” to niezwykła podróż po kulturze indyjskiej i nieopatrzonych miejscach oraz odkrywanie nowych gustów i niezwykłych smaków.

***
Bollywoodzki „Chef” wyprodukowany został przez T-Series Films, Abundantia Entertainment oraz Bandra West Pictures. W Polsce film dystrybuowany jest przez FilmVillage.

Zwiastun filmu:

***
Premiera filmu w Krakowie odbędzie się 6 października o godz. 18:00 w Kinie Kijów Centrum. Premiera filmu w Łodzi odbędzie się 7 października o godz. 18:00 w Kinie Charlie.

Premiera filmu w Warszawie odbędzie się 8 października o godz. 17:00 w Kinie Luna.

Regularne seanse rozpoczną się 12 października w Cinema City w całej Polsce.

***
O FilmVillage Sales

FilmVillage Sales to młoda firma na boollywoodzkim rynku filmowym, zajmująca się sprzedażą i dystrybucją filmów. Spółka koncentruje się na rozwoju sprzedaży i dystrybucji kontentu filmowego na tzw. rynkach alternatywnych. FilmVillage reprezentuje interesy bollywoodzkich produkcji na rynku światowym, a także zajmuje się zagadnieniami związanymi z prawami autorskimi filmów zagranicznych dystrybuowanych na subkontynencie indyjskim. FilmVillage specjalizuje się w licencjonowaniu praw własności intelektualnej oraz w dostarczaniu kompleksowych usług przy wprowadzaniu na rynek projektów filmowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s