Wyjątkowy Runmageddon w Warszawie

W miniony weekend nad Zalewem Bardowskiego na warszawskim Targówku zgromadziły się tłumy uczestników i kibiców najbardziej ekstremalnego cyklu biegów przeszkodowych w Europie.

1

Organizatorzy wydali ponad 5100 pakietów startowych dla dorosłych. Swoich sił spróbowało także ponad 1200 uczestników biegów KIDS i JUNIOR. W ciągu tego morderczego weekendu tereny zawodów odwiedziło ponad 10 000 osób!  Na trasę ruszyli dorośli w formule INTRO (3 km, 15+ przeszkód) i REKRUT (6 km, 30+ przeszkód), dzieci w formule KIDS, po raz pierwszy nastolatki w formule JUNIOR oraz przedstawiciele mediów startujący w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy. Morderczy wysiłek w największej w historii ilości błota oraz piachu, lodowatej wodzie
i deszczu nakręcił tysiące zapaleńców nie tylko do walki z przeciwnościami, ale i świetnej zabawy.

Już po raz drugi malownicze tereny wokół zalewu Bardowskiego stały się scenerią wydarzeń jak z najgorszego horroru. Otoczony lasem i wodą rezerwat stworzył warunki dla tych, którzy szukali nie tylko przestrzeni do wyładowania pozytywnej energii, chcieli zapomnieć o korporacyjnych realiach i zamknięciu w czterech ścianach, ale przede wszystkim przeżyć przygodę życia. Budzące grozę przeszkody, zostały przygotowane i ustawione na trasie na tyle gęsto, że trudno było złapać oddech. To już tradycja organizatora, który w każdej edycji szykuje kilka dodatkowych niespodzianek. Sobotni śmiałkowie ruszali na trasę REKRUT już od 7:30, mając do pokonania 6 km i ponad 30 różnych przeszkód. Spektakularne starty i finisze z wody oglądały tysiące kibiców, którzy w specjalnie przygotowanych przez organizatora punktach widokowych mogli śledzić zmagania uczestników. Ta edycja była jedną z najbardziej mokrych i błotnistych w historii.

2

Warszawski Runmageddon był wyjątkowy, a to za sprawą pojawienia się na mecie 100-tysięcznego zawodnika w historii cyklu! To absolutny rekord potwierdzający rosnącą z roku na rok popularność biegów przeszkodowych. Na zmęczoną i szczęśliwą 100-tysięczną uczestniczkę – Magdę Soszyńską – czekała niespodzianka. Przywitana deszczem confetti, odebrała z rąk organizatora pamiątkowy voucher na 1 000 zł do wykorzystania na zakup ubrań Pitbull West Coast z kolekcji Runmageddon oraz pakiet Oktan, uprawniający do 8 startów w dowolnych Runmageddonach w 2018 roku.

W sobotę po raz pierwszy w historii do boju stanęli przedstawiciele mediów, którzy zmierzyli się w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy. Na próbę sił i charakteru zdecydowały się m.in. ekipy RMF FM, PAP, Playboy, Wirtualnej Polski, TVN czy TVP. Łącznie walkę podjęło 57 dziennikarzy z redakcji ogólnopolskich mediów. Najlepszą i najliczniejszą drużyną okazał się zespół Wirtualnej Polski, który koncertowo i z fantazją pokonał trasę REKRUT. W tej czołowej trójce znalazły się również drużyny TVN24 i AKPA. Natomiast w klasyfikacji generalnej  na podium stanęły ekipy Mamy Ruszamy, TVP Sport i TVN24. Ekstremalne doświadczenia na trasie i niesiona wzajemnie pomoc wyzwoliły taką ilość endorfin, że uczestnicy już zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznej edycji.

3

Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyła się formuła Runmageddon KIDS, obejmująca kilometrową trasę z przeszkodami dostosowanymi dla dzieci w wieku 4-11 lat. Maluchy rzuciły się do pokonywania przeszkód z niesamowitą determinacją. W niedzielę natomiast po raz pierwszy w Warszawie mogli wykazać się również nastolatkowie w wieku 11-16, którzy do tej pory tylko podpatrywali swoich rodziców na prawdziwych trasach dla twardzieli. Bardziej zaawansowana i wymagająca formuła JUNIOR okazała się strzałem w dziesiątkę i zyskała swoich pierwszych fanów. To świetny początek i przedsmak tego, z czym młodzież będzie się zmagać w przyszłości na trasach dla dorosłych. W warszawskim Runmageddonie postanowiło wystartować łącznie ok. 1200 dzieci w formule KIDS i nastolatków w formule JUNIOR.

W Warszawie najbardziej zaprawieni w boju uczestnicy Runmageddonu mogli odbierać Korony – specjalne statuetki dla tych, którzy pokonali w mijającym sezonie cztery formuły w różnych częściach kraju. Natomiast ci, którzy pokonali formuły Rekrut, Classic oraz Hardcore, mogli odebrać statuetki Weterana.

Jak mówi założyciel i prezes Runmageddonu, Jarosław „Jaro” Bieniecki: Już sama decyzja o zapisaniu się na Runmageddon, potrafi zmienić człowieka. Pojawia się niespodziewana motywacja, by dokonać czegoś niemożliwego, by wywrócić swoje życie do góry nogami, by w tym błocie, lodowatej wodzie, na przeszkodach, zdawać by się mogło nie do pokonania, udowodnić sobie, że wszystko jest możliwe. Na trasie panuje świetna atmosfera, wszyscy walczą ramię w ramię i dzięki współpracy między zawodnikami przeszkody trochę mniej przerażają. To istne turbo doładowanie, które napędza ludzi do podejmowania szalonych wyzwań. Tę energię widziałem właśnie w Warszawie. Zarówno uczestnicy, jak i kibice, spisali się na medal.

4

Kolejne i ostatnie już w tym roku wyzwania na piekielnych trasach oznaczonych żółtą taśmą już niedługo w Szczyrku 21-22.10 i Łodzi 18-19.11.

Zwycięzcy Runmageddon REKRUT – 23.09.2017

Kobiety:

Małgorzata Szaruga  01:02:4501:01:02:4502:45

Mężczyźni:

Kacper Kąkol 00:51:31  000:51:310:51:31

Mistrzostwa Polski Dziennikarzy – 23.09.2017

(klasyfikacja indywidualna)

Kobiety:

Ilona Brusiło (Mamy Ruszamy) 01:14:02

Natalia Grzebisz (Puls Biznesu/bankier.pl)  01:23:00

Aleksandra Rajewska (TVP Sport) 01:38:36

Mężczyźni:

Mariusz Brusiło (Mamy Ruszamy) 01:07:04

Mateusz Jarecki (TVP Sport) 01:10:30

Maciej Czopek (TVN 24)  01:12:05

(klasyfikacja drużynowa)

Wirtualna Polska

TVN 24

AKPA

Wszystkie informacje dostępne na: runmageddon.pl

Szczegółowy opis przeszkód można znaleźć tutaj:
https://www.runmageddon.pl/przeszkody

***
O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym ekstremalnym biegiem przez przeszkody. Zawody odbywają się w 17 lokalizacjach rocznie. W 2016 roku we wszystkich startach wzięło udział ponad 35 tys. osób.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do pokonania różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s