100-tysięczny startujący w historii ekstremalnych biegów Runmageddon

Zmotywowana ekipa Runmageddonu odlicza ostatnie godziny do rozpoczęcia warszawskiej edycji najbardziej ekstremalnego cyklu biegów przeszkodowych w Europie. Na uczestników czekają mordercze wyzwania, hektolitry lodowatej wody, tony błota i zasieki. Nadchodzący weekend będzie pod wieloma względami wyjątkowy, a szczegóły wydarzenia zdradzili na konferencji prasowej wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska oraz Jarosław Bieniecki, założyciel i prezes Runmageddonu. Na mecie organizatorzy przywitają 100-tysięcznego uczestnika.

runmageddon_warszawa_last_c

W zbliżającym się piekielnym starciu nad Zalewem Bardowskiego będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – linię mety przekroczy100-tysięczny zawodnik w historii cyklu! Ta liczba mówi sama za siebie, potwierdza zasięg i rozmach wydarzenia, a także motywuje organizatora do snucia coraz bardziej ambitnych planów na kolejny sezon. Uczestnicy, którzy pokonali w mijającym sezonie cztery formuły w różnych częściach kraju, będą mogli odebrać Koronę Runmageddonu. Natomiast Ci, którzy  pokonali formuły Rekrut, Classic oraz Hardcoore, będą mogli odebrać statuetki Weterana oraz zakupić elitarną kurtkę. Organizatorzy spodziewają się ponad 5200 dorosłych uczestników oraz około 1200 dzieciaków na trasach KIDS i JUNIOR.

W atrakcyjnej lokalizacji na Targówku będą mogły spędzić dzień całe rodziny. Atrakcje zapewni nie tylko rozbudowana Strefa Kibica, Challenge i gastronomiczna, ale także systematycznie udoskonalana oferta dla najmłodszych. Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły sprawdzić siłę swojego charakteru na trasie KIDS, a nastolatki w wieku 12-16 lat zmierzyć się z przeszkodami w formule JUNIOR, która jest zupełną nowością w programie warszawskich startów.

dsc_5706

Po raz pierwszy w historii Runmageddonu swoich sił na naszpikowanej trudnościami trasie spróbują dziennikarze, którzy zmierzą się w formule Rekrut (6 km, 30 przeszkód). Swój udział w zmaganiach potwierdziły m.in. ekipy TVN, TVP, Wirtualnej Polski, AKPA, RMF FM, PAP. Powalczą oni w pierwszych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy, a na ich trasie nie zabraknie wszystkich, dobrze znanych weteranom przeszkód.

Runmageddon po raz dwunasty gości w Warszawie. Bardzo nas to cieszy i zachęcam wszystkich do zapisów i podjęcia wyzwania w tym pełnym przeszkód biegu, który ponownie odbędzie się na terenach Zalewu Bardowskiego. Jest to znakomita okazja dla wszystkich do sprawdzenia swojej formy i determinacji na trasie bogatej w ekstremalne atrakcje. Co istotne, Runmageddon to wydarzenie skierowane do wszystkich, również do tych najmłodszych sportowców. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy, bo właśnie sport jest jednym z najlepszych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

W Runmageddonie nie ma przegranych. Każdy, kto decyduje się wziąć udział w tak ekstremalnym biegu przeszkodowym, wygrywa już na starcie. Ważna jest chęć przełamania własnych słabości, determinacja i gotowość do podjęcia wyzwania. To przede wszystkim przygoda, którą można zacząć samemu, z przyjaciółmi lub rodziną. Kontakt z przyrodą, która pozwala naładować się pozytywną energią, radość z przeżywania ekstremalnych przygód na łonie dzikiej natury.

Uczestnicy Runmageddonu Warszawa będą mieli do pokonania przeszkody, które zyskały miano kultowych: m.in. Ścianę z Łańcuchów, Indianę XXL, Lodową, Komandosa, Helikopter, Porodówkę Błotną, Ściany w Wodzie czy Multirig. Towarzyszący uczestnikom biegów członkowie rodzin przyjaciele spędzą ten czas równie aktywnie. Na kibiców czekają namioty gastronomiczne oraz strefa piknikowa oferująca różne formy rozrywki na świeżym powietrzu.

mapa_terenu_runmageddon_war

Przydatne informacje:

Zapisów można dokonywać jeszcze w Biurze Zawodów w piątek w godzinach 16.00- 21.00.

W dniach 23.09-24.09 od godziny 6.30 do końca dnia.

Pakiety startowe będą do odbioru w Biurze Zawodów, Zalew Bardowskiego, ul. Bardowskiego 2a.

Godziny odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów:

Piątek 16.00 – 21.00

Sobota 06.00 – 16.30

Niedziela 07:00 – 13:00

Nowe Zapisy, Odbiór Weteranów, Korony Runmageddon, Zniżek Grupowych:

Piątek 16.00 – 21.00

Sobota 06.00 – 19:00

Niedziela 07:00 – 15:00

Starty:

Sobota 23.09.2017 r.

REKRUT od 7.30 do 16.15 (serie co ok. 15min)

KIDS od 10.45 do 13.45 (serie co 15 min. naprzemiennie dla dzieci w wieku 4-7 i 8-11 lat)

oraz od 13.45 do 14.45 w seriach co 20 min.

7.00 – 18:00 STREFY KIBICA

Niedziela 24.09.2017 r.

INTRO od 8.45 do 13.00 (serie co ok. 15 min)

KIDS od 10.45 do 13.45 (serie co 15 min. naprzemiennie dla dzieci w wieku 4-7 i 8-11 lat)

oraz od 13.45 do 14.45 w seriach co 20 min.

JUNIOR od 15.30 do 16.00 ( serie co 15 min.)

08.00 – 16:00 STREFY KIBICA

Plan imprezy:

https://www.runmageddon.pl/aktualnosci/pakiet-informacji-na-runmageddon-w-warszawie-1

Wszystkie informacje dostępne na: runmageddon.pl

Szczegółowy opis przeszkód można znaleźć tutaj:
https://www.runmageddon.pl/przeszkody

***
O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym ekstremalnym biegiem przez przeszkody. Zawody odbywają się w 17 lokalizacjach rocznie. W 2016 roku we wszystkich startach wzięło udział ponad 35 tys. osób.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do pokonania różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s