39. PZU Maraton Warszawski już za trzy dni!

W niedzielę 24 września ulicami Warszawy przebiegnie 6 tysięcy biegaczy, pragnących zmierzyć się z królewskim dystansem 42 kilometrów i 195 metrów. Na trasę poza biegaczami zaproszeni są również kibice, którzy mogą wesprzeć swoich startujących przyjaciół lub krewnych gorącym dopingiem. Poza maratończykami przez Warszawę przebiegną również uczestnicy Biegu na Piątkę. Maraton Warszawski to impreza, której celem jest zarażenie Polaków miłością do sportu. Jakie atrakcje czekają na uczestników biegów – o tym poniżej.

Medal-39

39. PZU Maraton Warszawski rozpocznie się w samym centrum Warszawy, czyli na Placu Trzech Krzyży. Trasa biegu prowadzi przez siedem dzielnic oraz dwa mosty: Świętokrzyski i Gdański. Uczestnicy będą mogli przebiec przez najciekawsze miejsca stolicy, od Śródmieścia, przez Mokotów, Ursynów i Wilanów, aż po Pragę Północ, Żoliborz i Bielany. Bieg na Piątkę w tym roku wyjątkowo ma swój start w innym miejscu niż Wielki Bieg. Krótkodystansowcy swoje zmagania rozpoczną przy ulicy Konwiktorskiej, a później pobiegną przez urokliwy Żoliborz i piękne Nowe Miasto. Meta obu biegów znajduje się przy Multimedialnym Parku Fontann.

39. PZU Maraton Warszawski to nie tylko królewski bieg i piątka, to także cykl wydarzeń towarzyszących, rozpoczynających się już w przeddzień Wielkiego Biegu. W sobotę 23 września organizatorzy przygotowali prawdziwą sportową ucztę dla każdego – niezależnie od wieku. Sobota rozpocznie się od MiniMaratonu #BeActive na Agrykoli – imprezy skierowanej do najmłodszych członków rodziny. MiniMaraton #BeActive a wraz z nim Miasteczko Sportowe #BeActive inaugurują Europejski Tydzień Sportu, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do aktywnego i zdrowego stylu życia. W miasteczku, odbędzie się wielobój sprawnościowy, będzie można wziąć udział w mini turniejach sportowych, a najmłodsi będą mogli bawić się w strefie malucha. Ambasadorami ETS są m.in. Zosia Klepacka, Monika Pyrek, Czesław Lang.

Mini-Maraton-BeActive---Eur

Podczas 39. PZU Maratonu Warszawskiego biegacze już po raz piąty mogli wybrać charytatywną ścieżkę zapisu na bieg realizowaną pod postacią akcji #BiegamDobrze. Wybierając charytatywną ścieżkę wspiera się jedną z 9 partnerskich organizacji dobroczynnych (Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Polska Akcja Humanitarna, Unicef). Na ten moment w ramach 39. PZU Maratonu Warszawskiego uzbierano już 248035 zł, natomiast podczas pięciu edycji #BiegamDobrze, biegacze zabrali 2 miliony złotych!

Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają do udziału w 39.PZU Maratonie Warszawskim. Na stronie www.PZUMaratonWarszawski.com można znaleźć mapę, na której zaznaczone jest 30 punktów kibicowania. Kibicowanie na trasie maratonu to świetny sposób na spędzenie czasu razem z bliskimi, a także na rozgrzanie się w te coraz chłodniejsze wrześniowe dni. Dla uczestników zapisanych na bieg przypominamy miejsce oraz godziny otwarcia biura zawodów.

Do startu w maratonie i biegu na 5 km można się jeszcze zapisać online na stronie internetowej imprezy lub w biurze zawodów.

BIURO ZAWODÓW
Biuro Zawodów, COS Hala Torwar, ul. Łazienkowska 6a
Godziny pracy:
piątek, 22 września 12:00–20:00
sobota, 23 września 10:00–17:30

Więcej informacji o imprezie oraz zmianach w organizacji ruchu drogowego w dniu biegu na: www.PZUMaratonWarszawski.com

***
Fundacja „Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s