Pasjonujące warsztaty tej jesieni na Łódź Young Fashion 2017

Nowa inicjatywa modowa Łódź Young Fashion zagości w Łodzi już 18 października i potrwa aż 4 dni. Przedsięwzięcie jest szansą nie tylko dla debiutantów, którzy walczą w konkursach, ale również możliwością spotkania autorytetów z różnych dziedzin. Szeroko pojęta „moda” to nie tylko odzież, ale też dodatki, strategia marki oraz jej komunikacja w mediach.

LFkZcwC

Zbudowanie własnego brandu z rozpoznawalnym wizerunkiem to sztuka i ciężka praca. Podczas pierwszej edycji Łódź Young Fashion 2017 odbędą się pasjonujące warsztaty modowe, wykłady z intrygującymi osobowościami ze świata mody oraz konkursowe pokazy finalistów „Złotej Nitki” oraz Łódź Young Fashion Award 2017, a także projekcje filmów czy rozmowy z przedstawicielami branży z zagranicy.

Warsztaty oraz wykłady będą odbywały się codziennie – rozpoczną się w środę, 18 października, a zakończą w sobotę, 21 października. Tematyka zajęć obejmuje m.in.: rysunek żurnalowy, trendy w modzie i tkaninie, projektowanie biżuterii, fotografię i tworzenie lookbooka, strategię budowania marki oraz patenty.

nJh9epFWarsztaty z rysunku żurnalowego

Projektowanie zaczyna się od pomysłu, który potem projektant przekłada na papier. Warsztaty z rysunku żurnalowego podczas Łódź Young Fashion 2017, poprowadzi Jacek Gmach, laureat „Złotej Nitki” i wielu innych konkursów modowych. Obecnie pedagog Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi podpowie jak poprawie rysować sylwetki, jak odwzorować faktury tkanin oraz do czego potrzebny jest moodboard.

Warsztaty biżuterii

whCNB1HUczestnicy poznają różne techniki i metody, w jakich pracują twórcy – obróbka metalu, lutowanie, polerowanie, nadawanie faktur, zastosowanie w projektach niestandardowych materiałów. To jedyna okazja, aby wspólnie z artystami zaprojektować i wykonać własną biżuterię. Warsztaty biżuterii poprowadzi artystka Małgorzata Kalińska.

Warsztaty fotograficzne

Fotografka Monika Szałek jest zafascynowana historiami ludzi, twarzami oraz życiem. Podczas Łódź Young Fashion 2017 poprowadzi kreatywny warsztat fotograficzny zatytułowany „Portret w modzie – moda w portrecie”. Na warsztatach przyjrzycie się, jak wygląda praca z modelką i stylistką. Poznacie trendy w lookbookach i kampaniach modowych. Pod koniec uczestnicy warsztatu zorganizują spontaniczną sesję zdjęciową w wybranym temacie.

Poszczególne zajęcia poprowadzą eksperci wybranych dziedzin, jak: Małgorzata Kalińska – projektantka biżuterii oraz członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, Marcin Świderek – szef działu mody magazynu Elle, Monika Szałek – fotograf gwiazd, Marlena Woolford – specjalistka w dziedzinie biznesu mody, Magdalena Dąbrowska – znawca przemysłu biżuteryjnego, współtworząca markę YES, Vered Kamiński i Einat Lader – projektanci biżuterii, Marianna Szeib – wybitna konsultant z zakresu budowania marki i produktu luksusowego, Agnieszka Dworecka – autorytet trendów tekstylnych.

Większość spotkań odbędzie się w budynku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz w przestrzeniach należących do partnerów wydarzenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o możliwości uczestniczenia decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy ruszyły 18 września (poniedziałek) pod adresem:

izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

Zapraszamy!

***
Łódź Young Fashion to wydarzenie dla młodych projektantów, które odbędzie się w Łodzi w dniach 18-21 października 2017 r. 18.10 poznamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka, 19.10 to Gala Dyplomowa łódzkiej ASP, 20.10 to wydarzenie BraDay, ostatni dzień zwieńczy międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów Łódź Young Fashion Award. Organizatorem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Miasto Łódź.

fot. Monika Szałek/materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s