Najmodniejsze warsztaty tej jesieni na Łódź Young Fashion 2017

Nowa inicjatywa modowa Łódź Young Fashion zagości w Łodzi już 18 października i potrwa aż 4 dni. Przedsięwzięcie jest szansą nie tylko dla debiutantów, którzy walczą w konkursach, ale również możliwością spotkania autorytetów z różnych dziedzin. Szeroko pojęta „moda” to nie tylko odzież, ale też dodatki, strategia marki oraz jej komunikacja w mediach.

fotograf gwiazd Monika SzałekZbudowanie własnego brandu z rozpoznawalnym wizerunkiem to sztuka i ciężka praca. Podczas ŁYF 2017 odbędą się warsztaty modowe, wykłady z intrygującymi osobowościami ze świata mody oraz konkursowe pokazy finalistów „Złotej Nitki” oraz Łódź Young Fashion Award 2017, a także projekcje filmów czy rozmowy z przedstawicielami branży z zagranicy.

Warsztaty oraz wykłady będą odbywały się codziennie – rozpoczną się w środę, 18 października, a zakończą w sobotę, 21 października. Tematyka zajęć obejmuje m.in.: rysunek żurnalowy, trendy w modzie i tkaninie, projektowanie biżuterii, fotografię i tworzenie lookbooka, strategię budowania marki oraz patenty.

Poszczególne zajęcia poprowadzą eksperci wybranych dziedzin, jak: Małgorzata Kalińska – projektantka biżuterii oraz członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, Marcin Świderek – szef działu mody magazynu Elle, Monika Szałek – fotograf gwiazd, Marlena Woolford – specjalistka w dziedzinie biznesu mody, Magdalena Dąbrowska – znawca przemysłu biżuteryjnego, współtworząca markę YES, Vered Kamiński i Einat Lader – projektanci biżuterii, Marianna Szeib – wybitna konsultant z zakresu budowania marki i produktu luksusowego, Agnieszka Dworecka – autorytet trendów tekstylnych.

LFkZcwC

Większość spotkań odbędzie się w budynku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz w przestrzeniach należących do partnerów wydarzenia.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o możliwości uczestniczenia decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy ruszają 18 września (poniedziałek) pod adresem:

izabela.wojtyczka@lodzyoungfashion.com

Zapraszamy!

***

O finalistach Łódź Young Fashion

GCpYJwG– Cieszy nas duży odzew młodych projektantów z całego świata. Poziom prac spowodował, że jurorzy nie mieli łatwego zadania. Tym samym możemy mieć pewność, że na łódzkich wybiegach zobaczymy wyjątkowe, nietuzinkowe kolekcje – mówi Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Łódź Young Fashion to wydarzenie dla młodych projektantów, które odbędzie się w Łodzi w dniach 18-21 października 2017 r. 18.10 poznamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka, 19.10 to Gala Dyplomowa łódzkiej ASP, 20.10 to wydarzenie BraDay, ostatni dzień zwieńczy międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów Łódź Young Fashion Award. Organizatorem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Miasto Łódź.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s