Kęsy sercem przygotowywane

Stawiają na naturę, bliski kontakt z klientem i uczciwe ceny. Kęsy wzbogacą kulinarną mapę Łodzi już 16 września.

W Porcie Łódź powstało miejsce, w ofercie którego znajdziemy przygotowywane na miejscu faworki, pączki, drożdżówki według sekretnego rodzinnego przepisu, sycące kanapki z kurczakiem, karczkiem, łososiem oraz wegetariańskie. Smakosze będą mieli do wyboru szeroką gamę produktów – od tortów bezowych, serników, jabłeczników, aż po quiche, czyli tarty na słono z mięsem, warzywami, serem czy kurkami. Menu będzie opracowane w oparciu o produkty sezonowe, dlatego latem łodzianie skosztują ciast z malinami czy truskawkami, a jesienią i zimą znajdą w ofercie słodkości z wiśniami, jabłkami i śliwkami.

Dominik Andrzejewski, Justyna Kowierska i Barbara Małojec, założyciele Kęsów, poznali się w jednej z największych cukierni w Polsce. Godziny wspólnej pracy przerodziły się w przyjaźń, a ta zamieniła się w “KĘSY”. Pragnienie posiadania własnego biznesu zamienili w  rzeczywistość. Jeśli połączylibyśmy lata ich wspólnych doświadczeń w gastronomii, wyszłoby, że mają kontakt z klientem od ćwierć wieku. Dzięki temu byli w stanie stworzyć receptury, standardy i normy w jak najlepszym stopniu odpowiadające potrzebom ich przyszłych gości.

11056459

Dlaczego KĘSY?

– Dla Nas, ludzi od lat związanych z gastronomią, kęs to nie tylko gryz, ale również porcja chleba przygotowana do upieczenia.

Dominik z Niemiec przywiózł pomysł na połączenie piekarni z kawiarnią oraz receptury domowych pączków, drożdżówek i faworków.

Justyna, zwariowana na punkcie kawy wniesie do Kęsów świeży powiew i spojrzenie na kawę. Nowe pomysły to wynik inspiracji i doświadczeń zdobytych na licznych warsztatach i szkoleniach.

Basia całość postanowiła zamknąć w oparciu o rodzinną atmosferę i ciepło domowego ogniska, dla swoich gości i współpracowników. Wielu klientom Centrum Handlowego Port Łódź kojarzyć się może z cudowną Panią Basią z cukierni.

Wychodząc naprzeciw potrzebom łodzian postanowiliśmy zaprosić do współpracy obecnie najlepszą firmę produkującą  naturalne lody rzemieślnicze – LÓD MIÓD,  aby także w sezonie zimowym mogli delektować się najlepszymi smakami w województwie łódzkim.

13652907

Zapytani, z czym chcieliby się kojarzyć klientom, odpowiadają:

Basia: – Zależy mi, żeby to było miejsce dla każdego. Potrzebujesz miejsca do pracy? Zapraszamy, nakarmimy Cię i damy dostęp do wi-fi. A może chcesz się poczuć jak na podwieczorku u babci albo cioci? Kęsy to również idealne miejsce dla Ciebie.

Justyna: – Chciałabym, żeby klient, biorąc chleb, ciasto czy filiżankę kawy, czuł, że są przygotowane z sercem.

Dominik: – Dla mnie ważne jest, żeby Kęsy kojarzyły się z uczciwością, ceną adekwatną do produktu. Nie sztuką jest otworzyć kawiarnię z kawą za 13 zł. Sztuką jest zaproponować naszym gościom kawę najwyższej jakości za 7 zł i szeroką gamę produktów w przystępnych cenach, po które zechcą wracać codzienne.

Adres: Port Łódź, Łódź, ul. Pabianicka 245

e-mail: kesy.lodz@gmail.com

facebook: @kesyportlodz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s