Teatr MŁYN jesienią

Nowy sezon Teatr MŁYN rozpocznie gościnnymi pokazami w Teatrze Ochoty. We wrześniu /22,23,24 września/ na scenie przy Reja 9 pokażemy spektakl (MASKA)RADA GMINY – muzyczną, groteskową opowieść o dwóch Polskach, skrajności postaw i poglądów oraz samotności jednostki wobec politycznych interesów. W spektaklu w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej będzie można obejrzeć Jarosława Boberka, Bartosza Mazura, Agatę Fijewską i Zuzę Fijewską-Maleszę.

Teatr-Mlyn-po-wakacjach

Od października naszych widzów zapraszamy znów na Scenę Na Poddaszu na warszawskiej Starówce /Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Jezuicka 4/. W repertuarze CÓRKA /z Joanną Żółkowską i Zuzanną Fijewską-Maleszą/, NAGA PRAGA /ze Sławomirem Packiem, Adamem Krawczukiem i Agatą Fijewską/, DRAKA /z Krzysztofem Kiersznowskim oraz siostrami Fijewskimi/ czy GABINET /z Pauliną Holtz i Rafałem Koseckim/. Na scenę Teatru MŁYN po długiej przewie wróci także spektakl ARTYSTA z Markiem Siudymem w roli nieobecnego ojca zaangażowanego w karierę naukową. Obok Marka Siudyma na scenie zobaczymy Agatę Fijewską w roli córki i Krzysztofa Kiersznowskiego w roli tytułowego artysty.

Zupełną nowością jest powołanie do życia dziecięcej grupy teatralnej MŁYŃSKIE KOŁO, która będzie działała przy Teatrze MŁYN. Grupa w tym sezonie zrealizuje autorski spektakl „Jacy jesteśmy?” o tożsamości najmłodszego pokolenia warszawiaków oraz ich widzeniu świata dorosłych. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku 8-12 lat, a jego założeniem jest kreatywna praca nad wspólnym spektaklem od koncepcji, przez napisanie scenariusza, aż po aktorskie przygotowanie ról. Spektakl zostanie pokazany wiosną na scenie Teatru MŁYN. Zapisy do grupy trwają do końca września.

W październiku Teatr MŁYN będzie obchodził 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zaprosimy widzów na szereg dodatkowych wydarzeń. W przygotowaniu jest wystawa niepublikowanych dotąd zdjęć z naszych prób i spektakli. W listopadzie czeka nas koncert SŁOWOTOKI w wykonaniu Mikołaja Tabako i Agaty Fijewskiej z muzyką Filipa Dregera. Planujemy także otwarcie cyklu MŁYNoFF, czyli okazjonalnych pokazów spektakli spoza Warszawy, w wykonaniu niezależnych zespołów teatralnych. Rozpoczęcie cyklu będzie okazją do rozmowy z publicznością na temat dzisiejszej sztuki niezależnej oraz przenikania się nurtów teatru profesjonalnego i alternatywnego.

Gorąco zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach!

Więcej informacji: www.mlyn.org

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s