Łódzkie miejsca, które zobaczymy w serialu „Ultraviolet”

Podczas 72 dni zdjęciowych w Łodzi ekipa serialu „Ultraviolet” nagrywała w ponad 100 lokalizacjach. W nowej produkcji AXN zobaczymy m.in. Martę Nieradkiewicz, Sebastiana Fabijańskiego, Magdalenę Czerwińską, Agatę Kuleszę i Bartłomieja Topę.

Ultraviolet-plan-1

Serial „Ultraviolet” to historia o grupie detektywów amatorów, która przy pomocy nowych technologii rozwiązuje zagadki kryminalne. W role głównych bohaterów wcielają się Marta Nieradkiewicz i Sebastian Fabijański. Ekipa rozpoczęła zdjęcia 6 czerwca i zakończy je 19 września. Premiera serialu jest zaplanowana na 25 października 2017 r. na kanale AXN.

Ultraviolet-plan-3

W plan zdjęciowy przemieniono m.in. część budynku przy ul. Tuwima 28, gdzie na potrzeby serialu zbudowano komendę, jeden z głównych obiektów zdjęciowych i urządzono mieszkanie Anny (Agata Kulesza), a po drugiej strony ulicy Tuwima, w apartamentowcu Solaris „zamieszkały” bliźniaczki z grupy Ultraviolet. Ekipę filmową mogliśmy spotkać w wielu miejscach w Łodzi. Zdjęcia realizowane były m.in. na Księżym Młynie, w loftach przy Tymienieckiego, podziemiach Manufaktury, Lesie Łagiewnickim, nad Stawami Stefańskiego, w parkach: Poniatowskiego i Piłsudskiego, barze Łódź Kaliska, WiMie, Textilimpeksie i na łódzkim lotnisku. Po raz pierwszy w swej krótkiej historii ekipę filmową „widziała” jedna z najmłodszych łódzkich ulic, otwarta w tym roku Aleja Grohmanów, gdzie na tyłach Dworca Fabrycznego realizowane były w nocy sceny kaskaderskie.

DSC02284

Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa („Sala samobójców”, „Miasto 44”) i Sławomir Fabicki („Zbrodnia”, „Z odzysku”, „Miłość”). Kostiumy przygotowuje Małgorzata Trzaskowska, której pracę oglądaliśmy m.in. w „Idzie”, „Pomiędzy słowami”, „Prawdziwa historia o morderstwie” (asystent kostiumografa), serialach” „Krew z krwi” czy „Przyjaciółki” (II kostiumograf).

Ultraviolet-plan-4

„Ultraviolet” to produkcja stacji AXN, za realizację odpowiada łódzkie studio produkcyjne Opus Filmu. Promocję serialu wspiera Łódzkie Centrum Wydarzeń. Wsparcia organizacyjnego produkcji udziela Łódź Film Commission/EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Ultraviolet-plan-2

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s