„Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek w kinach od 22 września

22 września wraz z pełnometrażowym filmem „2 noce do rana” M. Kuparinen do kin wejdzie znakomita krótkometrażowa animacja „Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek. Animacja otrzymała Nagrodę firmy dystrybucyjnej Spectator oraz Nagrodę Specjalną SFP za najlepszy film polski podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu w 2016 roku. Została nagrodzona również Srebrnym Lajkonikiem w Konkursie Polskim na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2016 roku.

image11504095965

„Figury niemożliwe i inne historie II” reż. Marta Pajek, Polska 2016, 14 min.

Bohaterką filmu jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa, że jej dom posiada nieoczekiwane właściwości – zbudowany jest z paradoksów i wypełniony iluzjami. Film jest drugą częścią tryptyku „Figury Niemożliwe i inne historie” inspirowanego koncepcją figury niemożliwej – takiej, którą można narysować zgodnie z zasadami perspektywy, ale nie można jej skonstruować. Każda z części opowiada o dążeniu do doskonałości i spełnienia w rzeczywistości pełnej pułapek.

Marta Pajek  urodziła się w 1982 roku w Kielcach. Jest absolwentką ASP w Krakowie, gdzie specjalizowała się w filmie animowanym w pracowni Jerzego Kuci. W ramach stypendium odbyła również staż Turku Arts Academy w Finlandii, pod kierunkiem Priita Pärna. Autorka krótkich filmów animowanych – Po Jabłkach, Za Ścianą oraz wielokrotnie nagradzanego filmu Snępowina. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Animacja zostanie dołączona do filmu „2 noce do rana” reż. M. Kuparinen. W roli głównej zobaczymy kanadyjską aktorkę Marie-Josée Croze, laureatkę nagrody głównej dla najlepszej aktorki na MFF w Cannes za film „Inwazja barbarzyńców”. To historia romansu Caroline, francuskiej architektki, i Jaakko, didżeja z Finlandii, którzy spotykają się w Wilnie. Ona załatwia interesy, a on ma zagrać koncert. Spędzają razem noc, ale przypadkowa przygoda przeradza się w coś więcej, gdy chmura wulkanicznych popiołów zasłania niebo i sprawia, że wszystko loty zostają odwołane.

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s